Bulvár

Manžel se k nim dal

Dnešní téma mi přišlo docela vhod. Řešíme totiž už docela dlouhou dobu s manželem ty Svědky Jehovovy.

 

Můj manžel se bohužel nechal zlákat a do té církve vstoupil. A dělá všechno možné, aby přesvědčil i mne a děti. Ty už jsou naštěstí velké a mají svůj rozum, ale i tak je to hrozné.

 

Manžel odmítá slavit narozeniny, svátky, Vánoce. Pořád chodí na nějaké ty jejich srazy, čte si ty hrozný knížky a brožůrky. A čím dál víc mám pocit, že už má tu hlavu pěkně zmanipulovanou.

 

Nechci k němu být nespravedlivá. On je jinak velmi hodný člověk. Prožili jsme spolu hodně hezkého, vychovali dvě děti. Bohužel, před šesti lety manžel utrpěl vážný úraz a od té doby je v invalidním důchodu. Říkám si, že ta církev je možná nějakým jeho útočištěm, přijde mezi lidi a tak. Ale taky se toho docela děsím, protože nám to dost nepříjemně zasahuje do života.

 

Děti za chvíli dostudují, zůstaneme s manželem sami a já bych byla strašně nerada, abychom si žili každý po svém.

 

Do té církve vstupovat nechci, příčí se mi to. Ale manžel je neoblomný, naléhá opravdu hodně.

 

Nevíte, je šance, že třeba změní názor a z té církve vystoupí? Může se stát, že mu třeba dojde, jak s nimi je manipulováno? Moc mě to trápí, nerada bych naše manželství pohřbila, ale jestli to takhle bude vypadat i dál, nevím, jak v tom budu žít.

 

Děkuji za vaše rady a názory.

 

Jitka

 

Milá Jitko,

těžká situace. Chápu, že se Ti takto asi nežije úplně dobře. Moc Ti držím palce, abyste s manželem zase nalezli společnou řeč.

   
19.08.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Dášule [*]

  Ještě jedna věc, Jitko, tvůj manžel neví, že ti připorodu museli dávat krev? Pochopitelně, nechtělas je plašit, tak jsi mu to asi neřekla. Je tedy na čase jej upozornit.

  superkarma: 0 23.08.2005, 16:07:46
 2. avatar
  [12] Dášule [*]

  Jitko, jediné řesení je rozvod. Ještě nejsi tak stará, abys musela zůstat sama. Děti jsou velké, ale stejně jsou zmanipulovatelné, nedovol to. Pokud se rozhodneš, že zůstaneš s manželem, ale nepůjdeš k Jehovistům, mám pro tebe jednu zaručenou radu. Jdi na transfuzní stanici a staň se dobrovolným dárcem krve. Manžel bude vyvádět, ale Jehovisti tě už těžko vezmou. Ke kamarádovi mého syna věčně lezly domů. Nevěděl si s nimi rady. Nakonec si naproti dveřím vystavil Jánského plaketu. Zmizeli a už nepřišli.

  superkarma: 0 23.08.2005, 15:42:03
 3. avatar
  [11] moula [*]

  Podle me jsou to pekny svinuchy kdekoliv na svete. Mela jsem klienta, jednou za mesic projekt, sice malej, ale pravidelnej. Pak se najednou zacal nenapadne vyptavat, cemu verim, proc jsem atheista, ze kdyz jsem vyrostla v socialismu, o moc jsem prisla a mela bych se prijit podivat k nim, jehovistum. Kdyz jsem rekla ze nemam cas, pokejval a dal pokoj. Podruhy jsem musela rict, ze nemam zajem. pokejval, ale chtel me zacit vysvetlovat, co vsechno mi to doda do zivota. Potreti jsem mu rekla dost hlasite, ze mame pracovni vztah a nic jinyho sem nepatri. Pokud mi chce povidat, klidne budu poslouchat, ale za normalnich $45 na hodinu, fakturu mu poslu na konci mesice. Jak si mam vysvetlit, ze jsem ho od te doby nevidela????

  superkarma: 0 21.08.2005, 00:02:56
 4. avatar
  [10] malenina [*]

  Znám manžele, kteří byli i svědků Jeh. snad 10 let, nevím proč vystoupili, ale tahle "víra" je stála pěkné peníze. Jitko, snaž se

  superkarma: 0 20.08.2005, 16:49:24
 5. avatar
  [9] kemy [*]

  rada asi neexistuje. musíš to ňák zkusit zabojovat a jesi bude dál takle vymáslenej, že bude radši s nima, já bych se rozvedla.

  superkarma: 0 20.08.2005, 15:06:03
 6. avatar
  [8] Delli2 [*]

  Jitko, vůbec ti to nezávidím...je těžké někoho od jehovistů odvrátit. ....zvlášť když se s nimi neustále stýká, protože oni mu tak neustále omýlají ty jejich kecy dokola a dokola až tomu věří...

  superkarma: 0 20.08.2005, 13:37:16
 7. avatar
  [7] Delli2 [*]

  Galina: no já jsem slyšela, že problémy při výstupu ze sekty Jehovisti dělali..... podle mě záleží do jaký skupiny kdo patří - v jakym městě...

  superkarma: 0 20.08.2005, 13:31:20
 8. avatar
  [5] Galina [*]

  david.lister: nevěř pomluvám...když chce někdo vystoupit,nikdo nic říkat nebude a pomlouvat taky ne!!!Jsem jedna z těch,co vystoupili a nikdo mi žádné naschvály nedělal!

  superkarma: 0 19.08.2005, 19:03:07
 9. avatar
  [3] sara.l [*]

  tak to tě teda lituju...jedna známá se dala taky k nim a manžel zůstal sám sebou,ale jejich děti do toho vlítly s ní,žili v pohodě,protože věděla,že manžela nezlanaří,ale jak jsou na tom teď těžko říct...takový život je stejně naprd

  superkarma: 0 19.08.2005, 15:27:47
 10. avatar
  [2] bookcase [*]

  souhlasím s davidem, bude to těžké, ale nevzdávej to. Držím palce

  superkarma: 0 19.08.2005, 15:12:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme