K zajímavému zjištění díky dnešnímu tématu dospěla čtenářka Verča27: Manžel jí ovlivnil šatník více, než čekala. Jak se mu to povedlo? To už vám řekne čtenářka sama...

Takto ovlivnil šatník čtenářky Verči27 její manžel...


Dobrý den!
Když se tak zamyslím nad dnešním tématem, musím připustit, že manžel ovlivnil můj šatník více, než jsem čekala. A přitom mi do oblékání skoro vůbec nemluví! Když chcete vědět, jakého budete mít partnera, podívejte se na svého otce. Můj tatínek je co se oblékání týče velmi skromný člověk. Jeho prádelník je malý a v šatní skříni toho taky moc nemá. Nejčastěji je vidět v montérkách, nebo nějakém vyřazeném oblečení, jak něco ryje na zahrádce. Což neznamená, že se neumí vybraně obléct, když o něco jde. V obleku vypadá impozantně. No, a manžel je to samé v bledě modrém. Vlastní pár triček, nějakou tu mikinu, rifle nosí do roztrhání a boty mění až když do nich moc teče. Do divadla by ale, na rozdíl od řady mužů, v riflích nešel, takže si vedle něj v koktejlkách či kostýmku nepatřičně nepřipadám. Komentáře, co se mého oblékání týče, jsou opravdu vzácné. Pamatuji si na : „Vezmi si raději ještě bundu, je tam docela chladno.“ „Tohle bys měla nosit častěji, to Ti moc sluší.“ Potom ještě jeho nezapomenutelnou větu, když jsem se mu chlubila zcela novým úlovkem - tyrkysově modrým trikem se širokými diagonálními pruhy. „ Tohle mi připomíná dresy rumunských gymnastek z 80. let.“ Jak tedy můj manžel ovlivnil můj šatník?Jednoduše tím, že jsem se nastěhovala já k němu a ne on ke mě. V domě rodičů jsem měla obří šatní skříň, která skrývala kupu pokladů a navrch ještě dva prádelníky. Sice jsem obvykle nosila celou sezónu jen pár kousků, které jsem si zrovna oblíbila, ale čas od času jsem vytáhla i nějakou tu výstřednost jako zelené sako s klopami ve stylu 70. let. Spoustu šatů mám ještě po mamince. Babička totiž byla výtečná švadlena a šila dobře padnoucí a naprosto nadčasové kousky. Nicméně všechny tyto poklady zůstaly ve skříni u rodičů a se mnou do garsonky se přestěhovaly jen opravdu praktické a dobře kombinovatelné věci. Jak také jinak? Mám teď jednu skříňku, která je přeplněná k prasknutí. Když remcám, že se mi tam nevejde pátý svetr, tak manžel prostě poví, ať jeden vyhodím a je to. On má dva a to úplně stačí. Do jisté míry má pravdu, i když my ženy to máme trochu jinačí, že? Kupodivu mi manžel toleruje mou sbírku náušnic. Asi proto, že to bere jako roztomilou úchylku. Nebo to snad bude tím, že přes její četnost moc místa nezabírá? Nebo možná rád pozoruje, jak po večerech vyrábím další pár? Těžko říct. Dokonce jsem od něj dostala i několik kousků, které patří k mým nejoblíbenějším. Mám teď sice oblečení méně, než kdy dříve, ale díky náušnicícm jsem stejně každý den trochu jiná. No a hlavně mažela bych nevyměnila ani za ten největší šatník se zrcadlem na dveřích a poličkou na boty.

Verča27

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10. 10. 2012: Kecá vám partner do šatníku?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Přesně v 16.30 hodin se dnes dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem se rozhodl odměnit slíbeným dárkem, totiž knížkou Laury McCabeové: Šperky z korálků a perel (vydalo nakladatelství iKAR).

sperky

Reklama