Když se narodí miminko, chod i zvyky rodiny se vždycky změní. Nějakou chvíli trvá, než se situace uklidní, ale už nikdy to není stejné jako dřív. A je to logické. Co když to ale tatínek dítěte nechápe?

Skoro každé novorozeně pláče a v noci nechce spát, aspoň ze začátku. A skoro každá matka (zvlášť při prvním dítěti) je nervózní, neví, co má přesně dělat a musí si nejdříve zvyknout. I proto je v této době důležité, aby byl muž tolerantní a ženě co nejvíc pomáhal.

Přečtěte si také:

„Pomáhal? To tedy Mirek nedělá... Spíš naopak, ještě mi neustále vyčítá, že jsem pořád unavená, že už na něj vůbec nemám čas, že bych taky někdy večer mohla trávit čas s ním a ne pořád u malé v ložnici. Prostě klasicky žárlí na miminko. A nechápe, že péče o malou je vyčerpávající.

miminkoJá si samozřejmě časem zvyknu, ale teď je toho na mě nějak moc. Nikolce jsou dva měsíce, a když ji porovnám s jinými dětmi, je to horší. Docela hodně brečí, často ji bolí bříško, takže ji část noci nosím, aby nekřičela, přes den spí taky málo, usne, jen když chodím s kočárkem na procházky. Naštěstí nám jde aspoň kojení, takže nemusím dělat žádná sušená mléka a podobně.

Doma je toho taky dost, dělám všechno, co je potřeba, rozhodně nemám doma nepořádek a každý večer vařím večeři. Přiznávám, že jsem hodně unavená a moc nespím, potřebovala bych se někdy pořádně vyspat, ale to je zatím utopie.

Navíc chápu manžela, že už je nervózní, protože jsme spolu od porodu zatím nespali. Rodila jsem císařem a pak jsem měla nějakou dobu problémy, protože mi hnisala jizva, teď zase nemám sílu ani energii, a když si lehnu do postele, prostě hned spím. Myslím ale, že v takovém případě by měl být manžel tolerantní, je to přece i kvůli jeho dítěti, on ho taky chtěl! Ale asi si nedovedl představit, co miminko obnáší, stejně jako já...

Co ale s tím? Teď se toho moc dělat nedá, dokud malá nebude spát v noci. Až se to zlepší, pak teprve se budu moci trošku nadechnout a odpočinout si. A třeba i dostanu chuť na sex. Nebo se pletu?“

Co myslíte, milé čtenářky?

A ještě tu pro vás mám jednu otázku, která mě zajímá!

Další zajímavé články:

Reklama