Když se vás někdo zeptá, které ze svých dětí máte nejraději, většinou odpovíte, že všechny stejně. Ale říkáte pravdu? Přece jenom, ruku na srdce, nenadržujete některému z nich? Třeba tomu nejmladšímu, nebo slabšímu, méně úspěšnému, nebo naopak tomu, které se prostě umí víc vlichotit do vaší přízně.

Na tohle trochu ošemetné téma jsme daly řeč s kamarádkami.

sestry ilustrační foto

Mladší dcera je ve větší oblibě

Jedna z nich si postěžovala, že manžel evidentně nadržuje mladší dceři, a ta starší to samozřejmě špatně nese. Nestěžuje si, ale je na ní vidět, že ji to mrzí, a začíná na sestru žárlit.

Někdy je stranění mladší dceři až do očí bijící. Třeba když byli s rodinou na dovolené v zahraničí, mladší dcera si odvážela domů spoustu hadříků a všelijakých blbostiček, zatímco ta starší stála skromně stranou a nepřivezla si skoro nic.

Když tenhle problém probírala s manželem, cítil se skoro dotčen. Prý mezi nimi žádný rozdíl nedělá, a když ta starší něco chtěla, měla si o to říct. Je snad už dost velká. No a to je právě ten problém! Zatímco mladší dcera to s tatínkem umí pěkně skoulet, protože už v pubertálním věku docela obstojně vládne ženskou technikou manipulace, s tou starší už se jedná jako s dospělou. Jenomže ta má zase svou hrdost a připadá jí pod úroveň kňourat a doprošovat se.

Tatínek si prostě víc rozumí s benjamínkem, a ten toho náležitě využívá. Ačkoliv je dcerka trochu flink, všechno má tzv. na háku a je tak trochu průšvihářka, všechno jí toleruje a omlouvá slovy: „Vždyť je ještě malá!“

sestry ilustrační foto

To, že se starší dcerou jedná jako se sobě rovnou, považuje spíš za plus. Její skvělé výsledky ve škole, pracovitost a píli bere jako samozřejmost a nezdar jako selhání.

Pak není divu, že má pocit křivdy a nespravedlnosti.

Ale jak z toho ven?

lupa

Reklama