Rodina

Manžel nadržuje mladší dceři

Když se vás někdo zeptá, které ze svých dětí máte nejraději, většinou odpovíte, že všechny stejně. Ale říkáte pravdu? Přece jenom, ruku na srdce, nenadržujete některému z nich? Třeba tomu nejmladšímu, nebo slabšímu, méně úspěšnému, nebo naopak tomu, které se prostě umí víc vlichotit do vaší přízně.

Na tohle trochu ošemetné téma jsme daly řeč s kamarádkami.

sestry ilustrační foto

Mladší dcera je ve větší oblibě

Jedna z nich si postěžovala, že manžel evidentně nadržuje mladší dceři, a ta starší to samozřejmě špatně nese. Nestěžuje si, ale je na ní vidět, že ji to mrzí, a začíná na sestru žárlit.

Někdy je stranění mladší dceři až do očí bijící. Třeba když byli s rodinou na dovolené v zahraničí, mladší dcera si odvážela domů spoustu hadříků a všelijakých blbostiček, zatímco ta starší stála skromně stranou a nepřivezla si skoro nic.

Když tenhle problém probírala s manželem, cítil se skoro dotčen. Prý mezi nimi žádný rozdíl nedělá, a když ta starší něco chtěla, měla si o to říct. Je snad už dost velká. No a to je právě ten problém! Zatímco mladší dcera to s tatínkem umí pěkně skoulet, protože už v pubertálním věku docela obstojně vládne ženskou technikou manipulace, s tou starší už se jedná jako s dospělou. Jenomže ta má zase svou hrdost a připadá jí pod úroveň kňourat a doprošovat se.

Tatínek si prostě víc rozumí s benjamínkem, a ten toho náležitě využívá. Ačkoliv je dcerka trochu flink, všechno má tzv. na háku a je tak trochu průšvihářka, všechno jí toleruje a omlouvá slovy: „Vždyť je ještě malá!“

sestry ilustrační foto

To, že se starší dcerou jedná jako se sobě rovnou, považuje spíš za plus. Její skvělé výsledky ve škole, pracovitost a píli bere jako samozřejmost a nezdar jako selhání.

Pak není divu, že má pocit křivdy a nespravedlnosti.

Ale jak z toho ven?

lupa

   
20.08.2010 - Děti - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] danca79 [*]

    Babicka desne protezovala brachu. Furt rikavala ze ona sama kluky nemela, tak ji to vynahrazuji vnuci. Holky (sestrenka a ja) se staraji, kluci zavolaj jednou do roka a jsou ti nejlepsi Sml80

    superkarma: 0 24.08.2010, 23:28:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme