Rodina

Manžel je rasista a dává to hlasitě najevo i před našimi dětmi

Lidé jsou různí. Nesnášenlivost mezi jednotlivci je celkem přirozená, není prostě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. A nemusí jít pouze o povahu, ale třeba také o vzhled. Pavel má rasové předsudky, které bohužel dává hlasitě najevo i před svými dětmi.

S tím se nebav

tátaPavel byl jako malý velmi zakřiknuté dítě, bylo to dáno zejména přísnou výchovou ze strany otce, vojáka z povolání.
Když ho vzali na učňák, konečně se vymanil z přísného rodinného vlivu a pomalu, ale jistě, se stal vůdčí osobností party, která se vyznačovala hlavně tím, že všechny kolem sebe nesnášela.

Tato nesnášenlivost však Pavlovi zůstala až do dospělosti. Obklopoval se rasisticky smýšlejícími lidmi, měl řeči, které mnoho lidí z okolí popuzovaly. Neustále nadával na menšiny, nejraději by odsud vyhnal všechny uprchlíky… Jeho vášně trochu zkrotly, když se seznámil s Romanou. Vzali se a narodili se jim kluci, dvojčata. Pavlík a Míša
Z Pavla se stal vzorný táta, Romaně se vším pomáhal, kluky miloval, pro rodinu by udělal první poslední.
Ovšem všechna pro mají i svá proti. Už když vodil Pavel kluky do školky, tak si neodpustil poznámku, aby se tam s tím snědým chlapečkem, či tam s tou „šikmookou“ holčičkou vůbec nebavily.
„A proč tati?“
„Protože jsou to paraziti,“
zněla Pavlova odpověď, kterou kluci nechápali.

Otcovské rady pokračují

A „otcovské rady“ pokračují. Pavel se díky změně zaměstnání dostal opět do prostředí lidí, kde „ožil“. Kde je zase vůdcem party, která všechny nesnáší.
Pokud však vede silné řeči v hospodě u piva, budiž, jenže on se takto hlasitě vyjadřuje i doma před svými dnes už dvanáctiletými kluky.

Romaně se to nelíbí, už mockrát se kvůli tomu pohádali, jenže rozvést se s Pavlem nechce. Je bez práce, sama by kluky neuživila. A až na ty „blbé řeči“ je jinak Pavel celkem vzorný manžel.

Romanu však už několikrát upozornila učitelka ve škole, že kluci se ve třídě nevhodně vyjadřují, a dokonce prý má podezření i na šikanu jednoho jejich spolužáka.
Romana si uvědomuje, že to mají od táty. Ale jak tomu zabránit? Když Pavla okřikne, ať si své rasistické názory nechá pro sebe a neventiluje je před dětmi, tak jí slíbí, že si dá pozor, ale netrvá to ani pár hodin, stačí třeba jen sledovat Televizní zprávy, a Pavel se před dětmi zase hlasitě rozohní.

Počátek všeho... a také případný konec

Když se o tom Romana bavila se svojí kamarádkou, jejíž manžel je shodou okolností psycholog, bylo jí řečeno, že počátek všeho spočívá v Pavlově dětství. Přísná výchova ze strany otce a jeho následná zakřiknutost vedla k tomu, že se chtěl Pavel nějak vymanit, prosadit, upozornit na sebe. A toto byla snadná cesta.
Ať se ho zeptá, proč vlastně ty lidi nenávidí, jaký k tomu má konkrétní důvod? A kolik jich zná osobně? A ať si hlavně uvědomí, že svým chováním nevědomky ubližuje synům, které tolik miluje.
Ono by se to taky mohlo jednou obrátit proti nim, až budou dospělí, poněvadž migraci národů už nikdo nezastaví.
A pokud Pavel své chování nezmírní, měla by mu Romana vážně pohrozit, že ho i s dětmi opustí, a to on určitě nedopustí.

Znáte ve svém okolí nějakého rasistu?

Možnost%
Ano, znám41,7
Ne, neznám33,3
Nevím, nestarám se25

Přečtěte si také:

   
10.10.2013 - Rodina - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [18] Gloria [*]

  pajda — #17 Muzes mi prosim te rict jake evropske narody mas na mysli a co propaguji???

  superkarma: 0 12.10.2013, 15:06:37
 2. avatar
  [17] pajda [*]

  era — #12 znám romské advokáty, romské sociology, romské filosofy. Jejich psané knihy jsou stejně staré jako naše, jejich balady také. Nevidím žádný důvod, proč nemít Roma v rodině, kromě jediného - genetických vad, které s sebou tato rasa nese. Pokud bude zdravý, předá potomkům smysl pro rytmus, hudbu a estetiku a mimo jiné i např. úctu k ženě - což se u nás dávno nenosí.

  Neznám vietnamskou kuluturu, ale znám dost Vietnamců na to, aby mi vadilo, že moje vnouče by při případném sňatku s někým z tohoto etnika například neslavilo Vánoce, žilo jiným způsobem než my a uznávalo jiné hodnoty. Jiné výhrady nemám.

  Zato znám dobře mentalitu některých evropských národů a je mi z nich na zvracení - z toho, co propagují. A hodně těžce bych nesla, kdyby moje dítě mělo žít s nějakým nesnášenlivým teletem jen proto, jakou to tele má barvu.

  A mimochodem - tys nechtěla otevření hranic? Cos jako čekala? Otevřený stát "pouze pro bílé"? Migrace národů je stejně stará jako lidstvo samo a ječet kvůli tomu, co dělo vždycky, je hodně pitomé.

  1. na komentář reaguje Gloria — #18
  superkarma: 0 12.10.2013, 14:58:00
 3. avatar
  [16] gerda [*]

  era — #12 nebýt toho, že si s ním bere celou obsáhlou rodinu, by mi to vůbec nevadilo.Sml80

  superkarma: 0 11.10.2013, 18:49:02
 4. avatar
  [15] Gloria [*]

  era — #12 Po pravde receno tak by mi asi kleplo

  superkarma: 0 11.10.2013, 17:54:16
 5. avatar
  [14] navia [*]

  gerda — #9 Mám bývalou spolužačku, která za dob studií chodila s "rasistou". Dokonce tenkrát takovým tím typem... holá hlava, baseballová pálka a jde se...

  Když nepřišla do školy, tak kluci vtipkovali, že "honí cikány" - nebo nadháníSml57

  Po dlouhé době jsem ji viděla 20 let po skončení školy vloni. Toho kluka si vzala, mají 3 krásné děti a z chování jejího muže, kiterý tam za ní přijel, protože nejmenší dítě ještě kojí jsem usoudila, že ze svého mládí "vyrostl"...Sml30Takže i po svatbě se může stát cokoli...

  superkarma: 0 11.10.2013, 10:51:57
 6. avatar
  [13] v.poho [*]

  era — #12 Jo, přiznám se, taky mám předsudky.

  Myslím, že bych měla velký problém přijmout do rodiny třeba tebe, i když budeš nejspíš bělejší než Ariel.Sml80

  Co naděláš, že jo?! Sml15

  superkarma: 0 11.10.2013, 10:42:47
 7. [12] era [*]

  Ano, ano, je špatná výchova s předsudky. Když mluvíme o cizích rodinách. A teď chci vidět, jakpak se zachováte, když váš syn / vaše dcera přijde domů a oznámí vám, že čekají dítě s černochem, arabem nebo třeba cikánem. Popř. dítě nečekají, ale prostě se milují a chtěli by se vzít.

  Chci vidět vaše chladné hlavy - dětem něco namítnout by byl předsudek, nedejbože snad i rasismus! No přece byste budoucího zeťáka nezavrhli jen pro jinou barvu pleti nebo šikmé oči...

  1. na komentář reaguje v.poho — #13
  2. na komentář reaguje Gloria — #15
  3. na komentář reaguje gerda — #16
  4. na komentář reaguje pajda — #17
  superkarma: 1 11.10.2013, 09:34:58
 8. [11] MaVy [*]

  fujSml68,chuděry o tom,že je to špatný přístup tatínka s nimi mněla mluvit od mala a jemu nadhodit,zavrhneš syna, když si vezme někoho kdo ti nebude po chuti?,jen proto,že má jinou barvu pleti?,řekne-li,že ano balím kufry,při rozvodu říct pravý důvod rozpadu manželstí,k ničemu dobrému nesnášenlivost ještě nikdy nevedla,a učit děti nenáviti vůči určitým skupinám lidí jim nic dobrého nepřinese

  superkarma: 1 10.10.2013, 20:41:31
 9. avatar
  [10] Gloria [*]

  era — #3 Narazila jsi na ozehavy problem t.j. rasismuz. Dnes opravdu nemuzes temer nikde rict svuj nazor. Jednou jsem rekla ze si myslim ze neni spravne kdyz si bila zena vezme cernocha a ma s nim deti, za muj nazor jsem byla temer ukamenovana! O migraci narodu a o tom jak bude vypadat svet za 20-50 let se uz vubec neda mluvit. Co se tyce clanku tak manzel a tatinek deti nema spravny pristup k veci, to co rika detem opravdu spravne neni!

  superkarma: 1 10.10.2013, 13:32:40
 10. avatar
  [9] gerda [*]

  v.poho — #8 taky si myslím, že se z něj nevyloupl rasista až po svatbě. Možná jí dřív imponovalo jeho siláctví. Jenže, když vidím pochodovat tlupy holých lebek, je mi z nich zle. Tupé stádo, které neví vůbec nic, ale cítí se silní, že je jich tolik. Takoví by děti ani mít neměli.

  1. na komentář reaguje navia — #14
  superkarma: 0 10.10.2013, 11:33:45
 11. avatar
  [8] v.poho [*]

  Romanu nijak nelituji, tihle lidé se nemění, takže nepochybuji, že se stejně choval i "za svobodna".

  Lituji děti, protože tohle je ovlivní na celý život.Sml79 era — #3 ..a přemýšlela jsi ty někdy o tom, jak by ti bylo, kdyby sess narodila s povahou, IQ a podobně taková jaká jsi, akorát tatínek a maminka by se jmenovali Lakatošovi? To už by nebyla taková sranda, co?

  A ty kecy o pravdoláskařích si nech od cesty. Normální je soudit lidi podle jejich činů a ne podle toho, jakou mají kůži.

  1. na komentář reaguje gerda — #9
  superkarma: 0 10.10.2013, 10:19:42
 12. [7] cilani [*]

  era — #3 Zeptám se tě stejně: jak můžeš soudit člověka podle barvy pleti??

  superkarma: 3 10.10.2013, 09:39:25
 13. [6] iřka [*]

  No,chudáci děti.Nechápu takový lidi.

  superkarma: 0 10.10.2013, 09:25:09
 14. avatar
  [5] gerda [*]

  era — #3 no promiň - četla jsi vůbec ten článek? Tobě připadá normální, že otec nařídí dítěti, aby se nebavilo s dítětem ve školce kvůli tomu, že má šikmé oči a že je parazit??

  superkarma: 0 10.10.2013, 09:04:38
 15. avatar
  [4] Altamora [*]

  era — #3 Do pravdoláskového člověka mám hodně daleko. Tak daleko, že jsem i proti mnohým humanitárním akcím. To ale proto, že těm lidem škodí a namastí si na nich kapsy ti "pomahači". Přesto nevidím důvod, proč bych měla nenávidět lidi jen kvůli tomu, že mají jinou barvu pleti či jiný tvar očí. Bohudík nejsem zamindrákovaná husa. Myslím si, že k lidem je třeba přistupovat bez předsudků. Jen kvůli tomu, že nějaký blonďák sériově vraždil heparinem, nebudu předpokládat, že všichni blonďáci jsou heparinoví vrazi.

  superkarma: 6 10.10.2013, 09:03:20
 16. [3] era [*]

  gerda — #1 Jak můžeš podle stručného popisu soudit člověka? Je snad člověk špatný, když má na něco jiný názor než ty?

  Opravdu nesnáším ty pravdoláskové lidičky, co by zachránili všechny černoušky. Pohoršeně odsuzují všechny "rasisty", kteří si dovolí něco říct proti cikánům nebo imigrantům, ale pozor! - za sousedy by je sami nechtěli.

  Jestli to takhle půjde dál, za dvacet let budou v Evropě z 50% černoši, arabáci a asiati. Války, terorismus, islám. Vážně si takhle představujete budoucnost pro vaše děti?

  1. na komentář reaguje Altamora — #4
  2. na komentář reaguje gerda — #5
  3. na komentář reaguje cilani — #7
  4. na komentář reaguje v.poho — #8
  5. na komentář reaguje Gloria — #10
  superkarma: 2 10.10.2013, 07:43:05
 17. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Nikde v článku nevidím, jak matka dětem vysvětluje otcovy řeči a jakým způsobem řeší stížnosti učitelky. Jestli to tedy nějak řeší nebo se spokojila s alibi, že za to může výchova otce jejich otce.

  superkarma: 0 10.10.2013, 05:55:10
 18. avatar
  [1] gerda [*]

  Od takových lidí radši dál, nevím jinou radu, než že by se měly děti z vlivu otce co nejrychleji dostat, jinak se po něm začnou opičit. Pozdě, ale přece, to je podle mě výrazná charakterová vada, nenávidět lidi.

  1. na komentář reaguje era — #3
  superkarma: 0 10.10.2013, 05:45:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme