Protože se čtenářka Iva K. a její manžel nemohou shodnout na spánkovém systému, řeší to občas nočním stěhováním do dětského pokojíčku. Co ale budou dělat, až se jim narodí další dítě, kdo ví?

Čtenářka Iva K. čeká miminko. S manželem se ve spaní neshodnou tak se manžel občas stěhuje za dcerou do dětského pokojíčku. Co ale budou dělat po narození druhého potomka?


Ráda bych taky napsala o mých nocích s dcerou a manželem.

Jsem noční pták a nedělá mi problém usínat pozdě v noci, kdy už manžel i dcera spí. Manžel je většinou nepoužitelný a unavený už kolem 22:00. To já právě ožívám a mám konečně čas na svoje koníčky - knížky, internet, nebo dodělávám, to co jsem přes den nestihla. Navíc manžel usíná do 10 minut od ulehnutí a hned začíná hlasitě chrápat.

Dcera je v usínání po mně. Dělá všechno možné, jen aby do postele nemusela. Když už konečně kolem osmé zalehne a nastane nekonečný kolotoč, přečtení pohádky, zhasnutí a Jáááá máááám žíííízeň! tak opět vstanu dám ji napít a hlavně nesmím od ní odejít dokud opravdu neusne. Už má šest let a neustále vyžaduje naši přítomnost při uspávání ve svém pokojíčku. A aby šla spát sama, jsem ještě nezažila. Poslední dobou se nám budí kolem třetí ráno a vleze si k tatínkovi pod peřinu a spokojeně spí dál. Jenže už je docela velká, tak se moje drahá polovička zase přestěhuje k ní do pokoje a spí tam i s budíkem až do rána. Jednou jsem nestihla ani jít spát a už zase byla vzhůru, a stěhovala se k nám do ložnice. Tak jsem ji uložila k sobě a šla spát zas pro změnu k ní. Ráno se k ní manžel přitulil a divil se, že jsem nějaká maličká.

Zrovna včera se stěhoval v noci do pokojíčku opět můj manžel a protože vstává brzo do práce, vzal si s sebou budík. Jenže v ložnici má na pravé straně noční stolek a uličku a v pokojíku je zeď, tak se ráno celý rozplácl o tu zeď. Jak se rozespalý pokoušel vstát a vypnout budík. Ráno ho zdobila boule na čele a bolavý loket. U nás prostě ráno nikdy nevíme, kde se vzbudíme a jestli bude v noci klid.

Brzy se nám narodí miminko, tak jsem zvědavá, co to udělá s tou naší noční cestovatelkou. Jestli dá přednost klídku ve svém pokoji, nebo bude riskovat noční budíčky po 3 hodinách :-) Manžel zas plánuje koupit lepší gauč do obyváku, aby měl kam utéct před dětským pláčem a pořádně se vyspat. Třeba to konečně vše vyřeší a budou za pár let spát v klidu v pojíčku dva raubíři a ložnice bude jen naše.

Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Dnes okolo půl čtvrté odpoledne se dozvíte, která čtenářka získala za svůj příspěvek slíbený dárek, totiž dárkovou relaxační kazetu Radox Vitaminová péče s náušničkami.

kazeta

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama