Další pěkné povídání o šikovném manželovi nám napsala čtenářka Lenig. Když není nějakou dobu doma, manžel zatím opravuje a maluje.

Já bych klidně odjela na dva dny, kdyby mě tam čekalo podobné překvapení, milá Lenig. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju pěkný den.


Krásný letní den čtenářům ženy-in a milá Lucko, i Vám a celé redakci :-)

Můj manžel je kutil, ale takový kutil samotář. Nejradši je, když může dělat sám, v klidu a bez „čumilů“.

Když je potřeba něco udělat, opravit atd., tak se na to nejprve řádně připraví... udělá si plán, jak bude postupovat, vše si sežene, připraví nářadí a pak si nachystá prostor.

Když opravoval trochu byt u mého tatínka, tak nás vždy vyhnal do města. A tam jsme museli vydržet třeba i tři hodiny, než to bude mít. Tatík byl nervózní, má svoje zvyklosti, ale ne, museli jsme jít třeba do zoologické apod. Manžel tam potřeboval jeden den vymalovat kuchyň a pak zase opravit linku, tak jsme denně vyjížděli do Liberce na povinné nákupy nebo procházky. Jednou jsme s taťkou nakoupili, pak jsme si dali kafíčko u Bláhy, zákusek.... a manžel volal... ne abyste přijeli, potřebuji více času, ta linka je děsná...., a tak povídám tátovi, že ještě domů nemůžeme. Bylo to hrozný... kam jít s těmi nákupy? Nakonec jsme ještě hodinu ve městě vydrželi a pak už jeli domů. Jaký byl úžas tatínka, když po 40 letech našel linku jako novou? Stálo to za to, ho udržet mimo.

Při naší další návštěvě jsem mu nakoupila do barvy ubrus, závěsy, dečky a načinčala jsem kuchyň, radost pohledět.

Nu a doma je to totéž, manžel se zásadně do všeho pouští, když jsem několik hodin mimo. Takže já třeba o víkendu sloužím na brigádě, manžel uvaří, donese mi oběd a pak stále říká, že nemá čas... a já přijdu po devíti hodinách domů a je například vymalován a uklizen kumbál, nebo balkon či sklep. Vyčištěny odpady, o čemž se dozvím jen z nelibé vůně jakéhosi louhu. Jindy zase přidělané všechny obrázky, lišty apod. Minulý víkend jsem hlásila, že mi vypadla dvířka od koupelnové skříňky (teda jeden pant), že píská vysavač, ale není to jen záklopkou, dále nám tu lítal práh, přes něj vedly kabílky na PC a pořád jsme nevěděli, jak je schovat. Sháněli jsme ve městě po obchodech vhodné krycí přechodové lišty, ale nic nebylo ono. A najednou přijdu z brigády a kabely nejsou vidět, lišta je tam (sice prý provizorní, ale je) a nevím, jak to že to po roce najednou šlo, ale kabely jsou prý pod podlahou.

A tak si můj manžel postupně poradí se vším. Já už vím, že ho nesmím honit, že nic neudělá, když jsem doma a že je dobré si psát někam poznámky, co je třeba udělat. On se s tím pak popere a dělá mi radost.

Fakt kromě elektrikářských prací se pustí do všeho, z elektřiny má respekt, ale světla, lampy apod. přidělá, to je jasné, jen se nehrabe dále v kabelech. Na to jediné si pozve kamaráda.

Jsem ráda, že ho mám, nejen proto, že je kutil.

P.S. můj první manžel byl elektrikář, ale doma jsme byli jak ta pověstná kovářova kobyla... a jinak se taky do žádných kutilských prací moc nehrnul.

Hezký ochlazený den Vám přeje Lenig

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Máte doma kutila?

  • Jaký je váš partner?
  • Je šikovný, spraví všechno, nebo naopak neumí ani vyměnit žárovku?
  • Donutila vás manželova nešikovnost dělat doma všelicos? A co umíte?
  • Jak to u vás doma funguje, když se něco rozbije?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s kutilstvím?

Pište, těším se na vaše příspěvky. A taky na fotky, jak partner něco kutí, můžete třeba tajně vyfotit jeho dílnu. :-) Jedna z vás dostane dárek: osušku, žabky a házecí míč od firmy Wüstenrot. Na vaše povídání čekám do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo KUTIL.

obrz

Reklama