takhle idylické jsou večery u čtenářky Magdalény. Začala plést s narozením dítěte a už jí tato záliba nepustila. Většina jejích kamarádek plést neumí až na jednu, která umí zase jenom ponožky

Krásné podzimní ráno. Mě učila jako malou holku babička háčkovat, umím, (ale zatím neháčkuji) a plést mamka.To mi bylo tak 9, nebo10 let, od té doby co mě to naučily, jsem nikdy háček ani jehlice neměla v ruce. Dneska mě hodně mrzí, že jsem se od babičky neneučila necovat, škoda, dělala nádherné věci, sice jsem je podědila, ale neumím to.

Mamka vždycky říkala, až budu mít dítě, začnu plést. Měla pravdu, ale trochu jinak. Jelikož mamka plést nemůže, jen háčkuje, tak jsem to už letos na jaře nevydržela a rozhodla se, že s pletením začnu, svetry mám moc ráda, ale ne většinou ty z obchodů.

Synkovi byly na jaře tři, když jsem za mamkou /bydlí u nás/ zašla s jehlicemi a vlnou.Ukázala začátek ,pak hladce, obrace, ujímání a tak dál. Začala jsem si plést svetr, jelikož jsem hodně drobná, tak záda přibívala parádně, udělala jsem vsazené rukávy a ohromný límec, rantly jsou obrace, ale jinak je hladký. Hodně utahuju, tak to vypadá tak, jak jsem chtěla. Hotov byl za dva měsíce.

Pak jsem synovi pletla čepici, šálu a teď se pustím do svetru pro manžela. Pletu vždy jen večer, když s mužem sedíme a povídáme si, on dělá modely, já pletu a u toho máme puštěnou hudbu, nebo film.

Moc mě to začalo bavit a pomáhá mi to rozhýbat prsty. Většina mých kamarádek plést neumí, ani je to neláká, jsem ročník 1979, ale moje tety, sousedky, trochu starší pletou, pletly a nemají v úmyslu s tím přestat, fakt je, že většinou pletou na sebe.

Ponožky plete jen jedna moje kamarádka, z ovčí vlny, ale zase neplete nic jiného. Já se je chci naučit také, tak uvidíme, kdy na to dojde. Pletení mi dává možnost vyrobit si originál, přesně podle mých představ a mojí velikosti, při činnosti, která mě baví.

Přeji všem krásný podzimní, slunečný den.

Milá Magdaléno, jako bych viděla vaši domácnost, to musí být krásné, vy pletete, manžel lepí, hudba hraje, synek spí

Text nebyl redakčně upraven

Reklama