Rodina

Manžel chtěl Jimyho Hendrixe

Nedá mi to, abych nepřispěla k dnešnímu tématu troškou do mlýna.

Manžel, coby nadšený muzikant, si vždycky přál, aby z jeho syna vyrostl přinejmenším Jimy Hendrix. Nepodařilo se, bavilo ho všechno, jenom ne kytara. Prošel obdobím fotbalu, hokeje, juda i karate, ale u ničeho dlouho nevydržel. Nikdy jsme syna do ničeho nenutili, možná to byla chyba, byli jsme hlavně rádi, že nesedí doma u počítače (měli jsme celá rodina jeden dohromady) a dělá prakticky všechno a nic. Dnes si občas zahraje fotbal, ale co ho baví nejvíc? Asi holky. :) Jo a ještě k těm kroužkům – měl období, kdy jich měl víc na sobě než vedle sebe.

To dcerka, ta je jinak ctižádostivá. Nebrala si příklad ze svého bratra a šla tvrdě za svým cílem, za tancem. Aniž jsme to tušili, sama se ve 3. třídě na základní škole přihlásila do tanečního kroužku a u tance zůstala dodnes. Postupně se vypracovala až do první ligy a dnes je profesionální tanečnicí a choreografkou a my jsme na ni moc pyšní. Škoda jen, že jí u toho ten brácha nezahraje. :)

Jinak jsem zásadně pro to, aby děti navštěvovaly kroužky a neseděly doma u počítačů. Záleží také hodně na rodičích, jak se jim věnují, jenže kde vzít čas? Jsem ráda, že jsem měla děti v době před počítačovým boomem, když  se rozhlédnu kolem sebe, je to hrůza, vždyť oni se dokonce i virtuálně zamilovávají! To já se poprvé zamilovala v dramatickém kroužku – do našeho pana učitele. :)

Saša


Díky, Sašo, je to zajímavé, jak se změnila zábava dětí od doby, co se staly počítače běžnými v domácnostech. Já patřím do generace, kde se to lámalo. Svůj první počítač jsem si koupil v šestnácti a je pravda, že do 18 jsem u něj ležel dnem i nocí, kdy to šlo.

Dnes se na to dívám u svých dětí s mírnou nelibostí, i když s pochopením. Vím, co je na tom tak lákavé, co je nutí ten čas trávit u počítače, ale zároveň vím, že jim to hraní zas tak moc nedá. Že je pro ně lepší hraní si s normálníma hračkami, nebo běhání venku.

Dnes jsou ale tématem dne kroužky vašich dětí. Ne ty v nose a uších, ale vzdělávací, dovednostní, umělecké.

 • Vodíte děti do kroužků?
 • Je lepší dětem čas organizovat, nebo je nechat dělat, co je baví?
 • Chodila jste vy do kroužků? Nebo do Pionýra, do Sokola, nebo do Skauta?
 • Směřujete své děti kroužky za nějakým cílem, nebo je necháte, ať si vyberou samy?
 • Jste líný, nebo obětavý rodič?
 • A co si o těch „druhých“ rodičích myslíte?

Napište nám to do e-mailu:

redakce@zena-in.cz

a získejte krásnou květinu. Tu pošlu jedné z vás.

A probíhají dvě soutěže:

Jedna slovní ZDE: Soutěž o překvapení

A turnaj samolodí: Zapeklitý turnaj o 2x300 Kč

   
07.09.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [2] enka1 [*]

  Můj muž měl to štěstí, že viděl našeho syna dřív než já a liboval si jak má krásně dlouhé prsty pro hru na kytaru... he - ani jeden to po něm nepodědilSml16

  superkarma: 0 07.09.2011, 13:58:45
 2. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Sml59choreografka, jo. Já tyhle lidi obdivuji jelikož sama nedám dohromady ani kroky na mazurkuSml67

  superkarma: 0 07.09.2011, 13:50:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme