Zdraví

Manikúra bez rizika aneb Je dobré vědět

Dobře vypadající nehty na rukou i nohou k nám patří stejně jako upravené vlasy. Pro ženy je navíc někdy kvůli tíze denních povinností přímo nutností nechat se opečovávat. Pozor ale na rizika, která s sebou návštěva salonu nese.

manikure

Manikúra se neobejde bez správné hygienyManikúra se neobejde bez správné hygieny

Hygiena mluví za vše

Denně projde nehtovým studiem několik zákaznic. Nástroje používané k manikúře či pedikúře, jako nůžky a pilníky, přitom většinou nejsou jednorázové. O to více je nutná jejich dezinfekce. Naším posledním přáním je totiž nakazit se ve studiu žloutenkou, plísňovým či jiným infekčním onemocněním. Jako klient salonu se neváhejte zeptat na všechny otázky, které máte ohledně čistoty a hygieny nástrojů i celého zařízení.

1. Ověřte si, zda si manikérka či pedikérka myje ruce mezi klienty. Pokud si nejste jisti, klidně ji o to požádejte.
2. Zeptejte se, zda nástroje v salonu jsou dezinfikované, popřípadě procházejí sterilizací. Máte právo to vědět úplně stejně jako třeba cenu za služby.
3. Možností, jak snížit riziko nákazy viry, bakteriemi či plísněmi na minimum, je přinesení svých vlastních nástrojů.
4. Ujistěte se, zda vanička na koupel nohou je dezinfikována při použití mezi klienty. Pokud je na dno používán ručník, měl by být vždy čistý.
5. Při jakémkoliv i malém poranění na kůži požádejte o dezinfekci a ranku vyčistěte.
6. Manikérce či pedikérce vždy řekněte o všech onemocněních, která máte a která mohou zvýšit riziko infekce. Mezi ně patří diabetes, lymfedém, neuropatie, HIV a autoimunitní choroby, jako například lupus.

Hygienická opatření jsou jednou ze základních podmínek seriózního salonu. Neberte je proto na lehkou váhu. Pak už si budete moci užívat pouze ono příjemné hýčkání v podobě péče o vaše nehty.

Zdroj: www.ulekare.cz

   
08.03.2011 - Zdraví - autor: (red)

Komentáře:

 1. [3] machos [*]

  Tak když si pořídíte například tuto p shine sadu, tak není zas tak těžké se s ní naučit Sml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 10:37:56
 2. [2] rak177 [*]

  Zatím vše zvládnu sama a dobře a ještě ušetřím.

  superkarma: 0 11.03.2011, 17:28:19
 3. avatar
  [1] JankaAnna [*]

  Jedinkrát jsem byla na manikúře, slečna mi leštila nehty takovým "látkovým" či papírovým pilníkem a tak silně pochybuji, že byl sterilní. Plus dalších pár nedostatků... Takovou manikúru jsem skousla jen proto, že byla součástí dárkového balíčku (ovšem na ten jsem si musela draze nastřádat body za nákupy). Nicméně vše, krom P-shine, si dokážu snad i ve vyšší kvalitě udělat doma sama.

  Pedikúru jsem také vyzkoušela jedinkrát v životě. Paní měla vše čisté, něco dokonce přede mnou brala ze sterilizátoru. Bohužel ale musím konstatovat, že si dělám mnohem důkladnější pedikúru každý týden doma sama. Ovšem paní byla šikovná a milá, nikoli vlezlá a udrbaná, jak to bohužel často v takových salonech bývá...

  Prostě jsem jen chtěla zkusit, jaké to je, nechat o sebe chvíli pečovat "profíka"...

  superkarma: 0 09.03.2011, 14:58:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme