Bulvár

Mamut a usměvavý kozel

Další příspěvek mi poslala čtenářka Margaretka. Jde vlastně o dva příspěvky v jednom...

Mamut a usměvavý kozel

V časech, kdy jsem s partou hodně jezdila na trampy, jsem si podivínů užila opravdu dost. Většinou se k nám na cestách někdo přidal a největší nadílka se naskytla na oslavách osad. Už kamarádka mi neustále vyprávěla, jak potkala Mamuta. Já měla jednou taky štěstí a identifikovala jsem ho hned, jak se u ohně začal rozbalovat.

Normální vandrák si na víkend bral spacák, tele či usárnu, nůž, sirky, milánské špagety a já ještě disco sušenky a kartáček na zuby s pastou. Mamut si vždy vybavil pěkně velkou krosnu. Sám měřil kolem dvou metrů, moc nemluvil a jen konal - měl vše, na co si kamarád vzpomněl a po čem v hlubokých lesích vzdálen od civilizace pomyslel.
Já nevím, jak ty ponožky dělaj, že mám pravidelně po dvou kilometrech chůze díru na palci a po pěti i na patě," povzdychl si David nahlas. Mamut nezaváhal, zaštrachal v krosně, vytáhl hříbek a další štěpovací náčiní a podal mu je. David koukal dost překvapeně a nabídku odmítl, protože nebyl blázen, aby řádil jehlou v ponožkách za svitu hvězd.
Dal bych si vajíčka," povzdechl si Marťan vzápětí a Mamut zaštrachal, vytáhl 4 vejce, pánvičku a dokonce i máslo a cibuli!
A tak to šlo pořád, všechna přání předem splněna. Sice nikdy nechtěl ukázat, co jeho víkendový vybavení obsahuje, ale z devadesáti procent měl fakticky všechno a to bylo víc než divný...

Druhým podivínem byl jeden muž z naší vsi. Byl to takový bělovlasý dědula, samý šprým a kozí společenstvo. Tenkrát jsme s kamarádkou brigádničily kousek za vsí ve stánku a prodávaly občerstvení. Byly jsme ještě stydlivé holky, každý den tam chodil a vyptával se na kluky, až jsme se červenaly. Dával si pivo Kozla, sám smrděl jako kozel, protože mýdlo s kozou neprodávali a navíc mu doma ve světnici běhalo opravdové kozí stádečko, protože dveře od domu a na dvorek měly stále otvíračku.
Holky, vy se tady nějak nudíte, přinesu vám moc hezký časopisy," povídal jednou.
Tak jo," nadšeně jsme souhlasily, protože zrovna se kšefty moc nehýbaly a my se nudily.
Druhý den nesl v podpaždí pořádný štos časáků a vyložil nám to na pult. A zase samá koza... vybalil nám porno časáky (chlubil se, že mu je pošťák pravidelně doručuje) a nechtěl je čtrnáct dní vůbec vrátit, i když jsme se nabízely.
Vezměte si to domů a pořádně nastudujte."
A tak my se sice styděly, ale ne tolik, abychom si to pořádně neokoukly, když už se s tím táhl. Naštěstí nás z obsahu nikdy nechtěl zkoušet...

Pěkný den přeje
Margaretka

Pozn. red: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podivíni!

Předpokládám, že každý člověk ve svém okolí alespoň jednoho podivína má, může to být soused či sousedka, kolega nebo kolegyně v práci, partner... může to být zkrátka úplně kdokoli. A tak mi tedy pište své zkušenosti...

 • Setkání s podivínem.
 • Můj vztah k podivínovi.
 • Co považuji za podivínství.

Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
Heslo: PODIVINI

Nejlepší příspěvky odměním krásnou cenou!

   
05.05.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] enka1 [*]

  Zlatý doby vandrů a usárenSml15

  My chodili jižní Moravou a ve vísce plné sklípků jsme potkali staříka,krásně povídal o historii okolí,čekali jsme pozvání ale on skončil - nedali byste mi na pivo? Dostal 5,-Kčs a pravil - já piju dvanáctkuSml16.

  superkarma: 0 05.05.2010, 15:17:08
 2. avatar
  [2] mio [*]

  Sml30 no co..koza jako kozaSml54

  superkarma: 0 05.05.2010, 14:39:37
 3. avatar
  [1] femme [*]

  můj kolega má v kufru snad i skládací kolo Sml30 ten kufr je podle toho taky patřičně těžkej, já ho jednou rukou nezvednu Sml80 Sml30

  superkarma: 0 05.05.2010, 14:38:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme