Bulvár

Mámou do budoucna v pohodě


Ve chvíli, kdy jsem začala číst knihu od Karen Trewinnard Jak přirozeně otěhotnět (Možnosti, jak zvýšit šance na přirozené početí), byla jsem tak trochu v rozpacích. S přítelem se zatím nechystáme založit si rodinu, a proto vše, co jsem se postupně z knihy dověděla, jsem brala spíše jako poučení do budoucna. I když...

Možná máte pocit, že toho o těhotenství víte již 3(spánek)dost ze školy či z dívčích časopisů. Ale ve chvíli, kdy se sama rozhodnete počít dítě, trochu začnete tápat. Chtít otěhotnět totiž v dnešní době není tak jednoduché, jako například chtít si koupit dobrou večeři. Vzhledem ke způsobu života mohou nastat i nečekané problémy.

Kniha Jak přirozeně otěhotnět z počátku poskytne především mnoho teorie. Připadáte si při čtení trochu jako zpět ve školních lavicích, ale tentokrát se vás obsah "učebnice" osobně týká.

Pro odpočinutí od teorie v publikaci najdete zajímavé doplňující informace.

Zajímavost z knihy: Většina párů počne dítě do roka, pokud mají styk dvakrát až třikrát týdně.    

Dozvíte se mimo jiné také, jak můžete ovlivnit fakt, zda se vám narodí holčička či chlapeček, co se považuje za nejvhodnější dobu početí či jakou antikoncepci užívat, když se již připravujete otěhotnět. Víte, co byste měla a neměla jíst? Co je nutné omezit a které vitaminy doplnit? Publikace vám dá několik doporučení.

Zajímavost z knihy:  Studie provedená v roce 1996 Dr. Rogerem Mienssetem na univerzitě v Toulouse ve Francii ukázala, že u párů, ve kterých muž měl takové zaměstnání, ve kterém musel více než tři hodiny denně řídit auto, došlo k početí dítěte s šestiměsíčním zpožděním.

Rozsáhlou kapitolou v knize je také otázka kouření, konzumace alkoholu, škodlivost UV záření a rentgenových paprsků v době těhotenství. Kniha se snaží obsáhnout mnoho. Tak trochu připomíná příručku od A do Z pro budoucí maminky. Můžete mít po jejím přečtení pocit, že otěhotnět a být těhotná zase není taková hračka. Ale zároveň máte možnost zjistit věci, které souvisejí nejen s otěhotněním, ale s celkovým způsobem intimního života.

Není podstatné řídit se každou napsanou větou ve knize Jak přirozeně otěhotnět, ale proč se neinformovat a pak se do "toho" v klidu a v pohodě pustit...

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!
Odpovězte a zúčastněte se slosování o 5 knih od Karen Trewinnard – Jak přirozeně otěhotnět 
(Možnosti, jak zvýšit šance na přirozené početí!)

 

soutěžní otázka: Ve které zemi byla provedena studie, která ukázala, že páry, kde muž měl zaměstnání, ve kterém musel více než tři hodiny denně řídit auto, počaly dítě se šestiměsíčním zpožděním?  
   

Své odpovědi vkládejte SEM.

Soutěž končí až v neděli 26. března ve 23:59 hodin.


VYHODNOCENÍ

Milé ženy-in, soutěže o knihu se zúčastnilo celkem 177 z vás. Jen dvě odpovědi byly špatně.

odpověď na soutěžní otázku: Studie byla provedena ve Francii.

Ti, kteří od nás obdrží knihu Jak přirozeně otěhotnět:
benjoo
terka
Heena
Suzanne
a.l.c.a
   
23.03.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Meander [*]

  slunicko aliki: No, vy holt ten návod potřebujete

  superkarma: 0 24.03.2006, 16:10:56
 2. avatar
  [14] slunicko aliki [*]

  o mimi se snažime už rok a zatím neúspěšně.... a teda odpověď typu .. na šukání návod nepotřebuji... to je jak na vaření taky nepotřebuješ a splácáš někdy něco co se nedá jíst.

  superkarma: 0 24.03.2006, 13:35:58
 3. [11] Rikina [*]

  Meander: jo, to už jsem se tady jednou podivovala u podobného tématu, na co všechno není třeba manuál.

  superkarma: 0 23.03.2006, 14:24:20
 4. avatar
  [10] navia [*]

  Tak o plánovaném rodičovství mám dobrou historku. Nejmenovaná známá sestudovala stohy příruček, aby se narodila holčička. Navíc otěhotněla tak vhodně, že plán. datum porodu bylo 2.2.2002. Úžasné. na UTZ údajně nebylo nikdy !!! nic poznat (blbá poloha) - no nevím, a ona byla skálopenvě přesvědčená, že 2.2. bude holka. Tři dny před tímto dnem si manžel nevšiml, že je vykopaný pruh na cestě, vjel tam plnou rychlostí, udělalo to hup a do půlnoci byl na světě kluk jako buk

  superkarma: 0 23.03.2006, 13:36:31
 5. avatar
  [9] erKa [*]

  damanka: ... máme to rádi oba

  superkarma: 0 23.03.2006, 12:23:17
 6. avatar
  [7] erKa [*]

  Většina párů počne dítě do roka, pokud mají styk dvakrát až třikrát týdně. ... máme ho na denním pořádku a snažíme se cca 3 roky.

  superkarma: 0 23.03.2006, 11:38:10
 7. avatar
  [6] Meander [*]

  Ježíšmarjá! Lidi se množí tisíce let a nikdy k tomu nepotřebovali příručku

  superkarma: 0 23.03.2006, 11:03:36
 8. avatar
  [5] svetluszka [*]

  Gabi: ..přesně tak... ...o plánovaným rodičovství taky vím svoje.. ...

  superkarma: 0 23.03.2006, 10:57:28
 9. avatar
  [4] Kuře [*]

  Gabi: Mluvíš mi z duše. Vymrčovat si, že chci holčičku(chlapečka) a to druhý pohlaví nee je buď totální zaostalost, nebo totální rozmazlenost. Ještě to chápu při dědičných chorobách, ale jinak .
  Mimochodem, já se pohlaví svého druhého dítěte dozvěděla na UTZ zcela nechtěně, páč pan doktor zcela spontánně odpověděl mé výřečné dcerušce. No a zapomněl se zeptat, jestli to chce maminka vůbec vědět. Stejně mám dneska pocit, že toho vysvětloval víc, než její nebohé matince.

  superkarma: 0 23.03.2006, 10:53:26
 10. avatar
  [2] Gabi [*]

  Čím se pár více bude upínat na myšlenku "tvorby potomka", měnit jídelníček, užívat speciální vitamínové doplňky, hlavní téma rozhovorů budou plodné dny atd., je to, podle mne, spíš na škodu. Stejně tam mi přijde divné plánovat určité pohlaví dítěte ...
  Na všechy tyhle stresy je dost času až nebude dařit, vím o čem mluvím. Šance na úspěšné otěhotnění je při ideální konstelaci (zdravý plodný pár, ovulace atd.) je max. 20%. Problémem je dnes i ranná diagnostika těhotenství (tj. hned v prvních týdnech). Tak jsou zaznamenána těhotenství, která předem byla odsouzena k zániku, ale dříve skončila dřív než byla rozpoznána ...
  Informace nejsou nikdy na škodu, ale je potřeba je brát v souvislostech a ne hledat manuál.

  superkarma: 0 23.03.2006, 08:18:30
 11. avatar
  [1] Amálie [*]

  Všechny tyhle knihy jsou možná dobrým zdrojem informací, ale jen pro ty, které to berou rozumně a s nadhledem. Bohužel tohle mnoha lidem a ženám především chybí a stávaj se z nich štvanci a psychické trosky. Inu, kdo chce kam, ať si tam jde sám

  superkarma: 0 23.03.2006, 07:38:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme