Mnozí rodiče se snaží naplánovat příchod potomka v den něčím důležitý nebo zajímavý. Nový rok je jedním z těch nejdůležitějších, protože je spojen nejen se slávou, ale i materiálními výhodami. Ale jde to vůbec vypočítat?

bab

Mámo, vydrž, dostaneme kočárek! A máma drží, zatíná zuby, snaží se nemyslet na kontrakce. Porodník sleduje nervózně hodiny. Všichni se vidí na titulních stránkách novin, v televizních zprávách. Hlavně to vydržet a neprošvihnout tu správnou minutu. Ta totiž znamená kočárek, výbavičku, finanční příspěvek pro dítě a pět minut slávy pro matku a nemocnici. Proč? Vždyť to znáte - „první občánek České republiky nového roku se narodil jednu minutu po půlnoci v Horní Dolní“. Někdy se dozvíme, že se děťátko mělo narodit dříve, někdy později. Nicméně rozhodlo se přijít na svět zrovna v tento den, v tuto hodinu a v tuto minutu.

Mnozí rodiče se snaží naplánovat příchod potomka v den něčím důležitý nebo zajímavý. Většinou jsou to stejná čísla v datu. Ale jde to vůbec vypočítat?

Na internetu jsem našla spoustu stránek s radami - podle data narození rodičů, horoskopu, týden, dokonce den, kdy je třeba matku oplodnit. Zaručené metody, babské rady. Představila jsem si sex podle kalendáře a kalkulačky. Dohady, že „dnes ne, až v pondělí, jinak se nám narodí už 28.12.“... No, někdo to třeba provádí. Třeba to i vyjde, ale pak už jde o minuty, a ty nikdo to neovlivní. I když, porodnice mezi sebou taky soutěží, aby zrovna ta jejich byla první. Nepřetáčejí hodiny? To vědí jen oni.

Takže maminko, vydržte, ještě pět minut, čtyři, tři, dvě... a: „prvním občánkem roku se stal Pepíček z Dolní Horní!“ „Máte smůlu. Vaše Mařenka je druhá, kočárek si budete muset koupit sami.“

Reklama