Dnešní téma mě oslovilo, protože zrovna včera na mě padl splín.

Asi každý na konci roku bilancuje, co se mu povedlo a co ne, jaké má představy a plány do roků dalších. Na mě – díky absolutnímu nedostatku sluníčka – přišel včera splín a smutná nálada. V práci blázinec, vztah taky nic moc a jako matka jsem si přišla naprosto k ničemu.

A tak večer, když jsem šla dát dcerce pusu na dobrou noc, tak chtěla, abych jí něco vyprávěla a vybrala si den, kdy se narodila. Jak jsem jí ten příběh vyprávěla, tak jsem se rozbrečela. Jako kdybych na tom byla psychicky vážně tak špatně. (Přitom si myslím, že na hlavu je většinou okolí ze mě ;-).

A jak jsem tam tak seděla a trápila se, jak je můj život špatný, (bez peněz, bez pana úžasného – tím můj muž určitě není, …), tak se mě moje dcera zeptala, proč brečím. A když jsem se jí zeptala, jestli jsem aspoň jako máma ucházející, tak mi řekla: „Mamko, někdy zlobím já, někdy ty, ale jsi moje nejmilejší mamka ze všech, co znám. Jen by ses mohla víc usmívat. Vždycky mi říkáš, že když se budu na všechny kolem usmívat, tak se bude smát svět i na mě.“

No co vám budu povídat, bulila jsem jako želva. Ale zároveň jsem pochopila, že splín sice k životu (a zvlášť k tomuto období) patří, ale je důležité, pokud to jde, utřít slzy, zvednout se a zvednout hlavu a jít dál. A já přeji všem, kdo má nějaké problémy, aby našel v sobě nebo ve svých přátelích a rodině tolik sil, aby přesně tohle dokázal.

Milé čtenářky Ženy-in, hlavu vzhůru a krásné, šťastné a pohodové svátky. A věřte, bude líp.

maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Je krásné, když si děti najdou cestu ke svým rodičům...

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz. Svoje texty můžete doplnit i obrázkem.

Dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

Reklama