Letos budeme mít trošku jiné Vánoce než kdy jindy. Protože jsem se před měsícem vdávala a tak letos budeme mít první společné Vánoce jen s manželem pěkně doma. :o)

Ale minulé roky to vždy začínalo stejně, naši vždy vstávali brzo ráno a už připravovali jídlo na večer, kolem osmé mě budili a po malé snídani jsme nakládali všechny dárky pro příbuzenstvo do auta a vyráželi na hory za babičkou a tetama. U babičky jsem musela jako nejstarší vnučka zdobit stromeček a hlídat ostatní děti, mamka a sestry pomáhaly babičce v kuchyni a taťka to kontroloval z povzdálí:o)

Vždycky tam bylo u babičky docela šrumec, neb tam bydlí s tetou, strejdou a 2 vnoučatama, pak jsme přijeli my tři a ještě další sestra se psem. A protože má mamka 21.12. narozeniny a 24.12. svátek, tak se samozřejmě už od rána slavilo, a když se odjíždělo odpoledne směrem domů a rozvézt zbytek dalších dárků, tak mamka už byla v náladě a s tím, zda budeme jíst doma v 17. či 19. hod., si hlavu nelámala :o)

Když už se rozdaly dárky a byl čas na návrat (většinou kolem 18. hod. jsme dorazili domů), tak mamka začala dělat večeři, no spíše ohřívat, neb si ji připravila ráno, no je fakt, že někdy byl kapr trošku více tmavší, ale nám to ani moc nevadilo. Hlavně ať to je už snědený a uklizené nádobí, aby se mohlo ke stromečku. Mamka nás vždy něčím překvapí. Třeba minulý rok se přestrojila za Santu, ale s černou kuklou. Když jsme vstoupili do místnosti, kde svítí vánoční stromeček, hoří svíčky a hraje vánoční koleda, a tam na nás vybafla mamka, takhle ustrojená, tak to byl fakt zážitek :o)

I když mně tohle bude asi chybět, takový ten chaos celý den, ale chceme s manželem zajet s dárkama už den předem, abychom měli prostě pohodový Štědrý večer a klid. Teď to ještě nějak musím vysvětlit tchýni, že chceme být na Vánoce sami a dorazíme až 26. na oběd, protože 25. taky budeme mít ještě dost jídla :o) a jíst salát ještě i na návštěvě se nám určitě nebude chtít, tak to snad pochopí.

Pokud máte nějaký nápad, jak tchýni udržet na Štědrý den doma a né u Vás, tak písněte, budu ráda za každý tip, hlavně né moc morbidní :o)
MartinaC


Vaše mamka musí být pěkný číslo :-) Taky Eva, co?

Na ty tipy s tchyní jsem taky zvědavá :-)

Reklama