V dalším příspěvku si můžete přečíst, jak to bude vypadat u čtenářky miuky. Všechno už má připravené, jen bramborový salát ne, protože ten nejlepší na světě dělá její maminka.

Milá Miuko, jste dobrá, já ještě všechno připravené nemám... Moc Vám děkuju, že jste napsala, děkuju i za krásné fotky. A přeju celé Vaší rodině krásné vánoční svátky. Hezký den!


Je to zvláštní, ale letos nějak stále nemám tu pravou sváteční náladu a to mám Vánoce ráda. Počasím to nebude, vždyť už si začínáme zvykat, že 24. prosince žádný sníh není. Mám pocit, že ani výzdoba u nás doma není jako předešlé roky, cukroví je napečené, výjimečně se mi podařilo pořídit včas dárky, takže se nemusím prodírat žádným davem. Ale třeba na mě ta pravá nálada padne ráno na Štědrý den. To totiž jako každý rok zdobíme stromeček, dřív nechci, mám naučené od dětství, že začínáme ráno pěkně při pohádkách a jelikož mám ráda, když jsou věci tak, jak jsem zvyklá, nehodlám to měnit. A až stromek ozdobíme, budu se pěkně v klidu koukat na pohádky nebo staré české filmy. Večeři připraví mamka, dělá totiž nejlepší bramborový salát na světě, k němu si dáme kapra a půjdeme si ke stromečku předat dárky. Tedy půjdeme se podívat, co nám přinesl Ježíšek. :-)

Na půlnoční nechodím - od té doby, co jsem na vozíku to nějak nemá cenu. Byla jsem tam tedy naposledy ještě v dětství, vůbec nevím, jak to tam teď vypadá. Co si pamatuju, tak tam byl hrozný dav a zima, takže bych stejně nic neviděla a navíc bych ještě po návratu domů měla parádní zimnici. Takže si radši užiju příjemný večer v rodinném kruhu pěkně v teplíčku.

No a za chvíli se musím vydat na cesty - odvezeme prarodičům cukroví, štolu, kapra a dárky a bude vše kompletně hotovo. A Vám všem přeji krásné prožití Vánoc v klidu a pohodě!

miuka

miuka

miuka

miuka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte! Jedna z vás zanedlouho získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach.

balik

Reklama