Čtenářka Azpol se k dnešnímu tématu vypsala z jedné dětské dlouholeté křivdy. Je prvorozená celkem ze čtyř dětí. Vyrůstala s bratry a maminka jí dávala celou dobu najevo, že ona měla být také kluk...

Připadala jste si někdy trochu jako nechtěné dítě? Pokud ano, přečtěte si příspěvek čtenářky Azpol, který zaslala k dnešnímu tématu: Sourozenecké křivdy...


Milá redakce, k tomuto tématu mám co říct, tak jsem se rozhodla, poprvé se rozdělit o svůj příběh-nepříběh.

Jsem nejstarší a mám dva mladší bratry a jednu sestru (sestra se narodila v době, kdy už jsem bydlela s přítelem-manželem). Vždy jsem byla ta starší, rozumnější a taky pak za všechno trestána. Věděla jsem, že mamka nechtěla dceru (má dvě sestry) a dávala mi to dost často najevo. A jelikož to kluci-bráškové věděli, dost často toho využívali. Když se jako správný raubíři poprali, mamka je odtrhla a já dostala vynadáno, že je mám hlídat. Když za něco dostali výprask, dostala jsem s nima, protože jsem ta starší a měla jsem jim domluvit apd. No, na tu dobu moc ráda nevzpomínám. Obě babičky mě měly rády a tak trochu mě upředňostňovaly před ostatníma dětma, což jsem si taky několikrát slízla nejen u maminky.Je spousty věcí, za co jsem nemohla a za co jsem dostala, ať vynadáno, zaracha (ten jsem měla vlastně pořád.. televizi jsem neviděla skoro celý rok a ven jsem mohla jen s brášky nebo vůbec) nebo výprask.Ale co snad nikdy neodpustím, jsou zničený knížky.

Od neustálého vysedávání doma nad učebnicemi (co jinýho dělat, když je zaracha TV a rádio jsme v pokojíčku neměli), jsem se zamilovala do knížek. Milovala jsem dívčí romány, dětské detektivky, pohádky a životopisy. V knihovně jsem byla nejraději a pokud se mi podařilo na hodinku „zdrhnout“, byla jsem tam. Nosila jsem si plné tašky a po týdnu už jsem je přinášela zpět. Mamka věděla o mé nové zálibě a tak když mě načapala, že si místo učení čtu knížku, tak mi jí zabavila a vrátila třeba až po měsíci, kdy jsem ze svého musela zaplatit pokutu o nedonošení knížky do termínu. Měli jsme docela pěknou knihovničku, byla v ložnici, kam jsme neměli přístup. Ložnice je přeci rodičů, ale přeci jenom jsem tam občas zavítala a tajně si půjčila nějaký čtivo, když nebylo nic po ruce. Samozřejmě, že se na to po čase přišlo a bylo zle. Tak už jsem se do ložnice neodvážila. Jenže jednou jsem z ničeho nic dostala takový výprask, že jsem si foukala modřiny ještě 14 dní a to nemluvím o tom, že vařečka na dva díly už neměla tu funkci, na co byla původně určená (ženský...samo, že na vaření). Teprve poté jsem se dozvěděla, přitažená do ložnice za můj dlouhý, blonďatý ohon, za co to všechno bylo. Knihovnička z poloviny vyházená a v knížkách malůvky, za který by se ani Picasso nemusel stydět. Na moje argumenty, že já to nebyla jsem dostala ještě jednu facku s přednáškou, že se mstím, za to, že si bez dovolení knížky půjčovat nesmím. Ale já to VÁŽNĚ nebyla. Doma byl jsem ten nejmladší zlotřilec a když jsem konečně mohla „táhnout do děcáku“, se jen uculoval. Vysvětlovat, že to byl ten, co se mi směje, nemělo význam, ještě bych si pohoršila. Tituly z knížek jsem musela opsat, vlastnoručně odnést do popelnice a z peněz, které jsem měla z narozenin apd. sehnat a nakoupit jiný. Zbytek knížek, na který mi peníze nezbylo, jsem dostala od Ježíška a posléze mi byly zabaveny.

Už od toho všeho uplynulo strašně spousty let, stalo se ještě spousty věcí. Se sourozenci mám dobrý vztah a s maminkou ještě lepší :-D.. Vše zlé je pro něco dobré.

Jen doufám, že tam nebude moc chyb, jak říká můj manžel... nejsem ten správnej Čech....

S pozdravem,
Azpol

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. října 2011: Sourozenecké křivdy

  • Co jste nemohla své sestře či svému bratrovi odpustit?

Zavzpomínejte s magazínem ŽENA-iN.cz na sourozenecké křivdy. Na ty humorné, které vyvolají po letech úsměv na tváři, i na ty nesmazatelné, které si nejspíš ponesete celý život a vznáší se nad vaším sourozeneckým vztahem jako temný stín. Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, totiž konvice na čaj či kávu Fizzy od Tescomy, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. 10. 2011 ve 14.30 hodin.

fizzy

Reklama