Rozdělení prací na "ženské" a "mužské" platilo snad v minulých stoletích. Ale nyní to, myslím, už neplatí. Aspoň v naší rodině. Můj muž hrozně a moc dobře vaří a já o víkendu nevím, co je kuchyň.

Vždycky říká: "Mamino, nepleť se mi tady, nebo mi sebereš veškerou fantazii při vaření." A proto odcházím dělat jinou práci. Tu, kterou mi taky udělal, jako je luxování, praní a úklid jako takový, ale za delší dobu než já.      (poznávám)

Mně stačilo, když mě obeznámil s funkcí pračky, vysavače a já už jedu. Dokonce když byl před lety na vojenském cvičení a já vařila, dcery mi říkaly: "Mami, víš není to špatný, ale taťka je kuchařský umělec."

Co se týče společné kasy, máme dohodu, že výdělky dáme na hromadu, vedle toho papír a píšeme, co kdo potřebuje v následujícím období dokoupit. Já píšu ohledně domácnosti, muž ohledně auta, zahrady a domu, dcera zase ohledně studia na VŠ apod.

Sepíšeme, sečteme a rozdělíme. Na společné dovolené už delší dobu nejezdíme, takže peníze na ně si musíme také rozdělit podle svého.
Januše.

S tím vařením to znám. Přítel taky výborně vaří a také není radno se mu přitom v kuchyni plést. Zrovna včera vařil naprosto luxusní kuřátko po francouzku - ještě teď se olizuji!!! Jen ten nepořádek okolo...

Dnes si povídáme o vašich domácích pravomocích. Jak je máte doma rozdělené, kdo co může a nemůže. Co je u vás výhradně ženská práce a co výhradně mužská. Uvidíte, jak se budeme v názorech na rozdělení domácích prací a pravomocí lišit.

A odměna? Balzám na vlasy Asia Beauty od firmy Schwarzkopf. Možná právě váš příspěvek oceníme.
Soutěžte s námi! Pravidle najdete zde.


Jak je to u vás? Jak jste si rozdělili/nerozdělili domácí práce?

Co jsou mužské a co ženské práce?

Jaké jsou vaše pravomoci, když se zavřou dveře domova? Kdo rozhoduje o penězích, o výletě, kdo o jídle? Kdo má moc nad žaludky, kdo nad kulturou bydlení? Omezuje vás to, nebo to naprosto vyhovuje vašemu naturelu?

Kde je doma vaše pole a kde jeho?

A co přístup k dětem?
Kdo je doma ten zlý, co trestá, a ten, ke komu se chodí na mazlení a usmiřování? Za kým dítě jde, když něco moc chce?
Jak to měli vaši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Máte jejich fotku?
Jak to chcete mít vy? Musely jste si některé pravomoci „vydupat“?
Kdy jste se kvůli pravomocím pohádali a proč?
Jak by to mělo být? 

redakce@zena-in.cz

Reklama