Ahojky,

maminu mám moc ráda a vždycky jsem měla, i když byla období nebo situace, kdy jsem ji, zavřená v pokojíku, pojmenovávala těmi nejjadrnějšími slovy, které jsem znala. Jednou mě tak naštvala, že jsem roztrhala přáníčko ke Dni matek, které jsme vyráběli ve škole. Ale jak se mi to rozleželo v hlavě, přišlo mi to líto a přáníčko jsem slepila a dala mamče slepované. Nebylo už tak pěkné, ale bylo z lásky.

Když jsem byla malá, připadala mi mamča neskutečně křehká. Vždycky, když jsem jí seděla na klíně a mazlila se s ní, měla jsem trochu strach, že jí nějak ublížím. Přitom není žádné tintítko. Také si vzpomínám, že jsem jednou přišla do ložnice a mamča seděla na posteli a brečela. Byla jsem fakt prcek. Zeptala jsem se jí, proč brečí a ona mi odpověděla, že ji nikdo nemá rád. A já jí řekla: "Ale já Tě přece mám ráda, mami." A dala jsem jí pusu. Usmála se, vzala mě za ruku a problémy jsme "zavřely" v ložnici.

Mamča je veselá, i když někdy mi přijde, že tím smíchem kryje smutek, je upovídaná, někdy až moc, nebojím se k ní jít pro radu, pomoc. Někdy je až moc hodná a starostlivá a dá se toho snadno zneužít. Ale to prostě k mamce patří.

Mamka si vždycky přála syna, to se jí nesplnilo, má tři holky. A když jsem jí prozradila, že miminko, které čekám, bude kluk, byla snad ta nejšťastnější babička na světě. Daneček se u ní má jako v ráji.

Pro mě je to prostě ta nejlepší mamina a babička na světě. Ale asi to není ve všech rodinách samozřejmé...

Sepy


Děkujeme za příjemné počtení. Kéž by všechny děti mohly na mámu vzpomínat s takovou láskou a něhou.

I já si pamatuji chvíle, kdy jsem mámu častovala těmi nejhoršími nadávkami (byla jsem pěkně drzé a tvrdohlavé dítě) a občas jsme se pořádně pohádaly. Ale dobrý vztah neznamená nikdy se nehádat, ale umět se usmířit.

Hádala jste se se svou mámou? Hádají se s Vámi Vaše děti? Podělte se s námi!

redakce@zena-in.cz

Reklama