Čtenářka Ekleinovka je kuchařka k pohledání. A tak její předvánoční kuchařská příprava byla vypleněna ještě před Štědrým dnem...

Taktéž čtenářka Ekleinovka přispěchal se svou troškou do vánočního mlýna...


Krásný povánoční čtvrtek vám všem. Věřím, že jste si svátky užili v klidu a míru....

Abych řekla pravdu, u nás bylo veselo. Děti se k nám sjely i se svými partnery už v pátek a tak dům praskal ve švech. Ráda s nimi trávím volné chvíle a samozřejmě i svátky.

Letos se nám to tak trochu vymklo z rukou. Salát jsem udělala už 23.12..,jako ostatně každý rok, aby se rozležel. Byla ho pořádná kopa. I obrovskou štolu jsem ještě večer upekla. Co myslíte, že se tady dělo? Trousili se jako švábi na pivo směr kuchyně a loupili a loupili. Mezi viníky byl i muž, ten jim ještě pomáhal plenit.

vanoce

Toho zase využíval Bastík, který se nepozorovaně plížil do obýváku a předčasně odstrojoval stromeček. Své úlovky si nosil do svého pelechu, kterým je naše postel v ložnici. Když jsem večer uléhala, něco mne pořádně bodlo do zadku. Co asi? Rozkousaná ozdoba od našeho miláčka.

Když jsem na Štědrý den procitla, spěchala jsem zkontrolovat vzniklé škody. Na dně obrovského hrnce na mne koukal zbytek salátu. Ze štoly zbylo pár drobků. Tak jsem si jen povzdychla, uvařila kávu a slibovala jim na večer dietku v podobě brambor.

vanoce

,,Maminko, nemáš to dělat takový dobrý,“ pravil jeden z procházejících aktérů díla zkázy. Muž se okamžitě sebral a jeli znovu na nákup. A tak za asistence manžela a dalších pomocníků, kterých se najednou sešlo až příliš, se připravovaly další várky pro nenajeděné jedince. Ale ano, zvládli jsme to všechno v pohodě a v klidu. Jen večeře se posunula z původní páté hodiny na sedmou. Důvodem bylo ovšem přetláskání všech zúčastněných. A tak k nám Ježíšek přece jen zavítal. Dárků byla pořádná kopa, Při večeři se pejsek dožadoval pozornosti a jal se strhnout stromek, aby mohl ozdoby rychleji strhávat. Stromek jsme postavili a Bastík dostal v rámci prevence před dalším útokem na strom, dárek jako první. Rozbaloval a hryzal svoji kost a my se v klidu navečeřeli. Rozdávání dárků bylo zprvu chaotické, protože jeden ze synků nepoužil jmenovky a tak jsme si rozbalené dárky měnili. Spodní prádlo
pro jeho slečnu dostal další syn, který již v povznesené náladě pravil, že jej neodevzdá obdarované, nýbrž si podprsenku a tanga půjde vyzkoušet. Potom už dárky našly své pravé majitele. Ježíšek byl opravdu velkorysý a vyslyšel tužby a přání všech. I mé se splnilo. Skákala jsem radostí a vrhla se do náruče ne Ježíška, ale vlastního muže. Noťas, který si už přeju dlouhou dobu, mi udělal takovou radost, že mi vlítly slzy do očí. A mé spontánní projevy dojaly mého muže. Z dojetí nás dostal opět pejsek, který se celý zamotal do vánočních papírů a mašlí, a jak se válel po zemi, ještě se víc a více omotával. Vypadal jako zmuchlaný dáreček s vykulenýma očima. Prostě u nás letos bylo opravdu veselo. Dům utichl až někdy k ránu, a pár lidí včetně mne chytil bolehlav. Tullamorka je zrádná kamarádka.....

Po pozdním obědě jsme osiřeli. Děti odjely k rodičům partnerů a my na návštěvy rodinných příslušníků..
Ekleinovka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční jazykovou korekturou.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

  • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
  • Měly jste bohatého Ježíška?
  • Z jakého dárku jste měly největší radost?
  • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

 

Reklama