Řekneme-li slovo tchyně, mnohým z nás naskočí osypky. Snad od počátku věků jsou tchyně mýtem, který je opředen mnohými negativními vlastnostmi. Nejinak tomu bylo i u naší čtenářky Jitky. Matku svého vyvoleného, do nějž se beznadějně zamilovala, nikdy neměla moc v lásce. Představa, že po jejím boku oslaví Vánoce, pro ni byla nemožná, ale tento rok zkrátka nastala…

Známe to, své příbuzné si nevybíráme a co se týká rodičů našich drahých poloviček, tak pro ně máme každý své obvykle nelichotivé označení. Pro některé z nás jsou zkrátka nutnou součástí našich životů a představa, že s nimi trávíme vánoční svátky, nás mnohdy nemile vytáčí. Nejinak tomu bylo i u naší čtenářky Jitky (30), která tyto Vánoce poprvé strávila se svou milovanou „maminkou“….

SSS

Matku svého přítele Marii neměla Jitka nikdy obzvláště v lásce. Od jejich prvního setkání zkrátka vycítila, že není tou, kterou by si pro svého drahého synáčka představovala. „Rady jak mám jejímu synovi prát, vařit a žehlit byly propírány prakticky pokaždé, když jsme se viděly, nikdy jsme se na tuto ženu netěšila, ale jelikož jsem svého přítele, dnes už tedy manžela, nehodlala opustit, snažila jsem se to přecházet,“ začíná s vypravováním Jitka, jež se letos na podzim vdala a z Marie se tak stala její tchyně
„Pamatuji, jak nervózní jsem byla, když jsem se dozvěděla, že Štědrý večer budeme trávit u manželovy matky. Bylo to pro mne vlastně letos poprvé, co jsem v tento den nebyla se svými rodiči, a upřímně musím říci, že jsem to obrečela, ale nedalo se nic dělat. Vdala jsem se a zkrátka jsem si řekla, že si „splním“ povinnost a manžel bude aspoň v klidu, náš zvláštní vztah totiž nesl velmi nelibě, neboť svou matku velmi miluje a věděla jsem, že ho naše vzájemné antipatie trápí,“ pokračuje ve vypravování Jitka.
„Na Štědrý den jsem se tedy pochopitelně vůbec netěšila, snažila jsem se nahodit neutrální „ksicht“ a řekla jsem si, že to prostě nějak přetrpím,“ pokračuje Jitka.
„Když jsme k Marii dorazili, už na nás čekala přede dveřmi jejího velkého domu. Vzala jsem si naschvál krátké úzké černé šaty, jelikož jsme věděla, že si mě Marie bude vztekle prohlížet, a také jsem se nemýlila, její pohled byl spalující,“ směje se Jitka.

Povečeřeli jsme, vše probíhalo poměrně poklidně, viděla jsme, že je můj manžel šťastný, a to pro mě bylo nejdůležitější. Musím podotknout, že Marie fantasticky vaří, takže jsme aspoň poprvé ve svém životě ochutnala vynikající rybí polívku a samozřejmě jsem nešetřila chválou. Nevím, zda to bylo vánoční atmosférou, ale Marie se celý večer tetelila blahem a zdálo se mi, že se vlastně ani nepřetvařuje, takže jsem, přiznám se, čekala, co v tom bude za háček,“ vypráví nám.
Nastal čas rozbalování dárků a já jsem pod stromečkem zahlédla malou krabičku se svým jménem, což jsem opravdu nečekala, každopádně mě to potěšilo a začala jsem rozbalovat, ruce se mi chvěly, a když jsem zjistila, co balíček obsahuje, celá jsem zrudla. Marie mi totiž k Vánocům darovala balíček kondomů! V tu chvíli jsem si pomyslela něco o skotu na pastvě a upřela pohled na svou milovanou tchyni. Ta se bezesporu dozajista famózně bavila a čekala, co řeknu.
Jitka ale zůstala duchapřítomná, a když už jí tchyně takto krásně nahrála, rozhodla se, že nastala ta nejvhodnější chvíle, aby všem svěřila své tajemství.
„Maminko, my už ale kondomy nepotřebujeme, jsem totiž těhotná, víte,“ vyhrkla ze sebe přede všemi Jitka. Všichni přirozeně oněměli, zírali na mě jako na přízrak, když najednou se Marie zvedla, objala Jitku a prohlásila:“Jitko, to je ten nejkrásnější dárek na světě! Já budu babička? To je nádhera, děkuju ti, holka moje!“ Mariin výrok Jitku tak zaskočil, že se rozbrečela.
„Když mě Marie, ta Marie, kterou jsem do této doby tolik nesnášela, objala a začala mi hladit břicho, rozbrečela jsem se dojetím,“ vzpomíná Jitka. „Všichni jsme tak vlastně díky mé tchyni a jejímu kurióznímu dárku prožili ty nejhezčí Vánoce ze všech a už se těším, až za rok strávíme Vánoce opět společně s Marií a naším miminkem,“ uzavírá svůj příběh nastávající maminka Jitka.

Čtěte také:

Reklama