Novinky

Maminko, jak jsem se ti vůbec dostala do bříška?

Já prostě nemám ráda podzim ani zimu, v tomto období je má nálada vždy na bodu mrazu. Jsou však věci, které v pochmurných dnech dokáží opravdu rozesmát. Stejně jako mě, starého podzimního mrzouta, dnes rozesmála otázka jedné malé holčičky.

Jedu si tak do práce tramvají, koukám z okýnka, hlavou mi běží miliony myšlenek, v tom uslyším roztomilý dětský hlásek, kdy holčička (cca necelé 4 roky) pokládá mamince různé otázky, proč sluníčko nesvítí furt, že tmy se přece každý bojí, atd. Hrozně mě zajímaly odpovědi maminky, načež malá princezna položila mamce docela záludnou otázku. „Maminko, jak jsem se ti vůbec dostala do bříška, jak se děti dostanou maminkám do bříška?“ Musím říct, že jsem okamžitě měla úsměv od ucha k uchu, stejně jako cestující kolem té maminky, která se taky smála, a všichni jsme napjatě čekali, jak maminka odpoví. „Zeptej se doma tatínka,“ zněla odpověď, čímž uzavřela celou debatu. Celkem by mě zajímalo, jestli se holčička doma zeptala, a jak jí to tatínek vysvětlil…

as

Zamyslela jsem se, jestli si nevybavím, jak to naši vysvětlovali mně, protože dříve nebo později jistě každé dítko položí rodičům tuto otázku. 

Celkem mě zajímá, jak jste zodpověděli tuto otázku vašim nejmenším vy? :-)

   
06.11.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Pentlička [*]

  Moje děti se neptaly, ale hodně jsem spolu mluvili a povídali si třeba při koupání, jaký je rozdíl mezi holčičkama a chlapečkama a tak nějak na to přirozeně přišla řeč. Je ale fakt, že když se kdosi mého tehdy pětiletého syna zeptal, jaký je rozdíl mezi ním a jeho sestrou, tak se hluboce zamyslel a pravil:"Má náušnice?" Takže kdoví, co jim v těch hlavičkách z mých výchovných pokusů zůstalo. Ale ani později se nějak neptali, tak jsme o tom nemluvili.

  superkarma: 0 06.11.2014, 11:52:55
 2. [9] Rikina [*]

  Pentlička — #4 Souhlas, taky jsem se neptala. Sml80 Jednoho dne mi prostě bylo oznámeno, že mám sestru, a pod pojmem sestra jsem si nepředstavila mimino, ale již chodící a mluvící bytost. Něco jako kamarádky ze dvorka. Sml30 Takže když bylo doneseno uřvané mimino, byla jsem zklamána, a tím to pro mě na dlouhou dobu skončilo, ségra mě začala zajímat až později, až se s ní dalo trošku lidsky komunikovat. Sml57 Kde se vzala, to mě celkem nezajímalo. Rovněž si nepamatuju, že by se ptali mí synci, myslím, že si počkali na 6.třídu základní školy, kde se mimo jiné probírá i anatomie člověka. Později pak měli dostupnou literaturu, kde to bylo popsáno lepšími slovy, než na jaká bych se zmohla. Vyprávění typu včeličky a kytičky, semínka, čápi a vrány atd. mě tudíž minulo, naštěstí. Sml24

  superkarma: 0 06.11.2014, 11:14:51
 3. avatar
  [8] AnetaP [*]

  Tato otázka u nás padla Kuž buly ubínkovi 4 roky a já čekala jeho sestřičku... :-)

  Řekla jsem mu že se máme s tatínkem hodně rádi a tatínek mi dal od sebe semínko které se zaklíčilo v mém vajíčku a tak z toho roste miminko :-)

  superkarma: 0 06.11.2014, 10:57:28
 4. avatar
  [7] margot [*]

  hm, tak snad jsem holkám v předškolním věku nezpůsobila životní trauma, když jsem konkrétně jmenovala i otvor, kudy leze mimino ven - žádný vyskočí z bříškaSml57

  superkarma: 0 06.11.2014, 10:55:14
 5. avatar
  [6] vladka321 [*]

  Mé děti také měly mnoho všetečných otázek a já tuším, že jsem odpověděla podobně jako streamline — #1Sml16.

  superkarma: 0 06.11.2014, 10:48:33
 6. avatar
  [5] Altamora [*]

  Pentlička — #4 Taky si nevzpomínám, že by mě to nějak zajímalo. Byly zajímavější věci. Co jsem řekla dětem, to už si taky nevzpomínám. V tom miliónu jejich otázek tato taky nepatřila k těm nejzajímavějším.

  superkarma: 1 06.11.2014, 10:09:31
 7. avatar
  [4] Pentlička [*]

  Když čtu, že každé dítě se na tyto věci ptá, tak si vzpomenu na sebe. Já se neptala, mě to vůbec nezajímalo. Možná to bylo tím, že jsem se jako dítě s těhotenstvím v okolí nesetkala, ale já byla opravdu v tomto naprosto tupá. Jak vznikne dítě jsem se dozvěděla v páté třídě od spolužáků, vzala jsem to jako fakt a víc se o to nezajímala. Věci okolo sexu mě začaly zajímat až tak v 16 - 17 letech, kdy jsem se začala zajímat o kluky. Předtím jsem o podobných věcech nikdy nepřemýšlela a bylo mi to fuk.

  1. na komentář reaguje Altamora — #5
  2. na komentář reaguje Rikina — #9
  superkarma: 2 06.11.2014, 09:54:01
 8. [3] Elis19 [*]

  Dobrý den já už mám 3 syny velké a fakt si nevzpomenu co jsem jim k tomuto tématu řekla ale stoprocentně se stejně nebo podobně zeptaliSml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 06.11.2014, 09:47:29
 9. avatar
  [2] black.bird.third [*]

  "Mami, jak jsem se dostal z bříška?"

  "To ani nechtěj vědět..."

  - ale kluci (3 a 6) začínají něco tušit, protože viděli díl Doktorů z Počátků, kde se "rodilo".

  superkarma: 0 06.11.2014, 09:36:33
 10. avatar
  [1] streamline [*]

  Sml30 Máme skoro pětiletou dcerku a taky se svými otázkami dost perlí - nejlepší jsou otázky typu: "Proč se židle jmenuje židle a neříká se jí třeba stůl a stolu židle? Kdo to vymyslel?" :-)

  Taky se nás ptala na to, proč jsou nejdřív miminka u maminky v bříšku, ale taky se ptala na to, jak se to miminko dostane ven z bříška:-D Má odpověď byla, že každý dospělý muž má zázračné semínko a když potká ženu, kterou má rád a přál by si s ní mít miminko, tak to semínko zasadí jako kytičku do bříška ženy a ze semínka vyroste miminko, které když je správný čas, tak mamince pomůže pan doktor z bříška vysadit na svět.

  1. na komentář reaguje vladka321 — #6
  superkarma: 0 06.11.2014, 09:26:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme