Já prostě nemám ráda podzim ani zimu, v tomto období je má nálada vždy na bodu mrazu. Jsou však věci, které v pochmurných dnech dokáží opravdu rozesmát. Stejně jako mě, starého podzimního mrzouta, dnes rozesmála otázka jedné malé holčičky.

Jedu si tak do práce tramvají, koukám z okýnka, hlavou mi běží miliony myšlenek, v tom uslyším roztomilý dětský hlásek, kdy holčička (cca necelé 4 roky) pokládá mamince různé otázky, proč sluníčko nesvítí furt, že tmy se přece každý bojí, atd. Hrozně mě zajímaly odpovědi maminky, načež malá princezna položila mamce docela záludnou otázku. „Maminko, jak jsem se ti vůbec dostala do bříška, jak se děti dostanou maminkám do bříška?“ Musím říct, že jsem okamžitě měla úsměv od ucha k uchu, stejně jako cestující kolem té maminky, která se taky smála, a všichni jsme napjatě čekali, jak maminka odpoví. „Zeptej se doma tatínka,“ zněla odpověď, čímž uzavřela celou debatu. Celkem by mě zajímalo, jestli se holčička doma zeptala, a jak jí to tatínek vysvětlil…

as

Zamyslela jsem se, jestli si nevybavím, jak to naši vysvětlovali mně, protože dříve nebo později jistě každé dítko položí rodičům tuto otázku. 

Celkem mě zajímá, jak jste zodpověděli tuto otázku vašim nejmenším vy? :-)

Reklama