V posledním říjnovém příspěvku naší blogerky a budoucí maminky Zuzky si můžete prohlédnout sestavenou postýlku. Můžete také Zuzce poradit s rozhodováním, zda pořídit kojící polštářek...

zuzkaKojicí polštářek – je to zbytečnost, nebo se při kojení hodí? V dalším díle Zuzčina těhotenského blogu jí můžete právě na tuto otázku odpovědět.

Ale nejen to. Věděla jste třeba, že existuje půjčovna postýlek pro kojence? Více už vám prozradí Zuzka sama.


Tak a je tady můj poslední říjnový příspěvek. Nějak rychle to letí. Na stránkách nemocnice Kladno jsem našla harmonogram přednášek pro těhotné, takže jsem si už zjišťovala, jestli je nutné se na ně předem přihlašovat. Není. Jeden cyklus přednášek se skládá ze tří setkání. Na lednové termíny si čekat netroufnu, tam už je velké riziko, že bych je nestihla všechny, takže pak zbývá prosinec. Na první se tedy vydám 6. prosince, tak vám pak napíšu, jestli má smysl se těchto přednášek zúčastňovat.

Co jinak nového. Změnili jsme naše zvyklosti v autě. Honza mě začal vyhánět od řízení, což mne netěší, protože řídím moc ráda. Pořád o mne a malého hezky pečuje. Například přišel s tím, že bych si měla v autě vypínat airbag, což mě samotnou vůbec nenapadlo. Jen ještě najít v manuálu, kde se vypíná. Navíc jsem ještě dostala zapůjčený speciální pás pro těhotné do auta – podložka s takovou úchytkou. Před pár měsíci jsem uvažovala, jestli si ho kupovat, nebo ne. Rozhodla jsem se, že ne, a ejhle – už ho mám doma v té nejlepší variantě, tj. vypůjčený. Na podložce sedíte a úchytkou se protáhne bezpečnostní pás, takže ho nemáte přes břicho, ale je vedený pod ním. Snad nebudeme konfrontováni se situací, jestli opravdu funguje.

O minulém víkendu jsme navštívili v Praze na Výstavišti veletrh her, hraček, dětských a kojeneckých potřeb (viz redakční článek: Veletrh hraček byl trochu zklamáním – pozn. red.). Dostali jsme volné vstupenky, tak jsme se tam chtěli porozhlédnout. Do Prahy jsme měli cestu stejně, donutil nás k tomu už poměrně rozsáhlý nákupní seznam do Hornbachu. Skoro vše kvůli dětskému pokojíčku - chystáme se tam malovat, Honza bude vyrábět poličky, musíme vyměnit lišty kolem lina, a tak bych mohla pokračovat. Zkrátka zase budeme mít o zábavu postaráno.

V minulém příspěvku jsem se zmiňovala, že už máme doma postýlku. Už je složená, tak přikládám její obrázek.

postylka

Náš mrňous si na ni může zatím ale jen pomýšlet. Jednak má stále zaracha, a jednak minimálně první měsíc hodláme využít možnosti zapůjčení postýlky od společnosti provozující stránky prvnipostylka.cz. Minulý týden jsem tam volala a zjistila jsem, že není třeba si ji rezervovat. Stačí zavolat i 1 až 2 dny předem. Četla jsem, že se v ní bude malému ze začátku líbit více než v klasické postýlce.

V mnoha seznamech více či méně nezbytného vybavení na miminko je uveden i kojicí polštář. Nejsem si ale jistá, jestli je opravdu potřeba. Tak bych chtěla opět využít zkušeností čtenářek ženy-in, jestli se s kojícím polštářem setkaly a jestli se jim osvědčil. Tedy, jestli kojící polštář doporučují, nebo ne.

Zuzka


Zuzko, musím tě zase pochválit! O půjčovně postýlek slyším poprvé, evidentně se dá dnes do mateřství půjčit kde co. Půjčenému mateřství se zkusím podívat víc na zoubek, zda to skutečně vyjde laciněji, a co je nutné, co zbytné...

Jinak tentokrát necháme o kojicím polštářku hlasovat čtenářky v anketě, co říkáš? Tak tedy...

Čtěte Zuzčin blog

Reklama