Jo čepice.  Zkoušela jsem za svůj život čepice i kloboučky. Zdá se mi, že mně nic nejde. Na druhých se mi to líbí a některým to opravdu sluší. Hlavně těm mladým. Je pravda, že někteří si s tím hlavu nelámou a někdy je to přímo hrůza. Takové ty čepice z nutrie atd.

Dnes je ovšem daleko lepší výběr a dokonce i já jsem zvolila něco mezi čepicí a kloboučkem. Docela to jde, ale foto bych si poslat netroufla. Mám tu nevýhodu i v tom, že nosím brýle.

Abychom to trochu zlehčili. Mně je šedesát a mé mamince přes 80 let. Představte si situaci, jak jdu ke své mamince s vnoučetem a na chodbě maminčina bytu jsem si rychle nasadila čepici. Vnouče kouká a nechápe. Babi co děláš ? Peťulko, maminka se musí poslouchat, já bych dostala vynadáno.

Já vím, že to není zrovna dobrý příklad, ale maminka je maminka. Dnes už ji teta nosím skoro hrdě. Trošku lepší příklad jsem dala vnoučeti při další návštěvě. Nevím již, o co šlo, ale klečela jsem s kytkou na rohožce a když maminka po zazvonění otevřela, tak mě tam uviděla a já jí řekla. „Mami promiň“.

Mimochodem moje maminka nosí v zimě právě tu čepici z nutrie. No už jsem ji přemluvila na spoustu modernějších věcí, ale té čepice se prostě nevzdá. Její odpověď je pro mne dost nepochopitelná: „to je kvalita, víš co stála?“

A tak si kupujte čepičky. Ať jste co nejvíce šik a v teploučku. Tolerujte ty, co jim to nesluší tak, jako vám i ty odvážné, co to někdy přeženou. No a vy mladí pamatujte, že tady také platí. Mládí je přednost, ale ne zásluha.

Hlavně nesmí žádná žena říkat.: „Mně už to stačí“, to je to nejhorší, co může žena udělat. Tak už dost. Jdu si koupit něco kouzelného a teploučkého na hlavu.

Jana

Milá Jano, díky za povzbudivá slova a přeji dobré pořízení při nákupech.

Kdybyste náhodou chtěla některá z vás ještě napsat, můžete, ale je nejvyšší čas.

redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama