mamJeště donedávna byla práce na prvním místě. Jenže teď se narodilo miminko a priority se změnily. Po mateřské se vracíte znovu do zaměstnání, ale pořád chcete s prckem trávit co nejvíce času. Zároveň se však musíte věnovat práci, a když se vám v jednom dni podaří oboje, už vám nezbude žádný čas. Znáte to? Dáme vám tip na několik věcí, které vám pomohou skloubit mateřství a práci dohromady.

Notebook

mamJednou pracujete v kanceláři, jednou doma a jindy vyřizujete věci na lavičce, zatímco si prcek hraje na pískovišti. Ideální by bylo mít kancelář pořád s sebou. Počítač je dnes samozřejmostí, ale není moc praktické mít jeden v práci, jeden doma a pořád mezi nimi přenášet data. Krom toho si ho nemůžete vzít nikam s sebou. To je jen jeden z požadavků, které splňuje například notebook Toshiba Portégé R600 - výkonný notebook s DVD mechanikou a úhlopříčkou obrazovky 12,1". Váží pouze 1kg. Za plného provozu vydrží baterie kolem 5 hodin. S pomocí Wi-Fi se můžete na mnoha místech bezdrátově připojit na internet a možná využijete také další možnosti, jako třeba vestavěnou webkameru. Displej je perfektně viditelný i na slunci.

Notebook se vám vejde do kabelky, je lehký a stylový a dokáže plnohodnotně nahradit stolní počítač. To znamená, že hlavní součást vaší kanceláře můžete mít kdekoliv s sebou.

Příslušenství na ven

Dobrá, máme notebook. Možná vás napadají otázky jako: „Ale nechtělo by to nějaký obal na přenášení? Co když si budu chtít poslechnout hudbu nebo volat přes Skype - ty repráčky určitě nebudou slyšet. A vůbec, jsem zvyklá na klasickou myš. Ovládat notebook pomocí Touch Padu bude určitě otravné." To ale nemusí být problém:

- Myš

Jednou z možností je Logitech Wireless Mouse M305 - stylová myš s pogumovaným povrchem a miniaturním přijímačem. Klidně ho můžete v notebooku nechat a nemusíte se bát, že ho ztratíte nebo rozbijete. Další možnost je zasunout ho při přenášení do otvoru v myšce, který je pro něj připravený. Dělá se v mnoha barevných variantách. Díky její hmotnosti 170g si ji snadno vezmete kdekoliv s sebou.

mam

Další praktickou a stylovou myší je Logitech V550 Nano. Opět se jedná o bezdrátovou myš s malinkým přijímačem, kterou pro změnu můžete celou zavěsit na „věšáček" na víku notebooku a jít. Bez výměny baterií vám vydrží fungovat 18 měsíců.

mam

- Obal na notebook

Každý by si přál, aby mu notebook vydržel co nejdéle bez jediného škrábnutí. K tomu vám pomůže jeden z praktických obalů. Třeba Belkin Floral Sleeve nejen vypadá dobře, ale také spolehlivě ochrání váš laptop.

mam

- Přenosný repráček na notebook

Reproduktor Logitech Z205 se dá pomocí spony bez problémů přichytit na displej notebooku. Díky jeho malým rozměrům jej můžete vzít prakticky kdykoli s sebou a si dopřát kvalitní poslech hudby nebo filmu. Reproduktor se připojuje přes USB kabel k notebooku, není tedy potřeba externí zdroj napětí.

mam

- Flashka, externí disk, multimediální čtečka

Pro přenos dat můžete využít bezpočet flashek od firmy Kingston. Jejich kapacita se běžně pohybuje do 32GB, u některých až do 256GB. Některé z nich jsou chráněny neprolomitelnou šifrou pro přenos důvěrných informací.mam

Další možností je externí harddisk. Toshiba StorE Steel je přímo luxusním doplňkem notebooku, jeho kryt je vyroben z leštěné nerezové oceli v barvě titania, stříbra nebo zlata. Dodává se ve verzi 1,8" s kapacitou až 160 GB. Váží jenom 120g.

mam

Firma Kingston také dodává multifunkční sadu adaptérů, čtečky a microSD karty o kapacitě 16GB. Jednu kartu tak můžete použít do mobilu, fotoaparátu nebo notebooku, a když chcete data přenést, nepotřebujete žádné kabely. Jednoduše kartu zasunete do čtečky a s ní pak do USB konektoru notebooku.
mam

Jak vidíte, venku na lavičce vám nebude nic chybět a ještě můžete dýchat čerstvý vzduch a dávat pozor na dítě. Pohodlná úspora času. Ale co doma?

Příslušenství na doma

Tady se jedná o věci, které budete přenášet jen málokdy. Měly by vám zpříjemnit práci doma. Nejde jen o pohodlnost, ale i o zdraví. Špatné držení těla nebo poloha notebooku se na něm může za pár let promítnout. Co tedy použít?

- Stojánek na notebook

Pohodlí při práci a ochranu zdraví vám zajistí speciální stojánky na notebooky. Například Logitech Notebook Kit MK605 obsahuje bezdrátovou myš a klávesnici, které spojíte s notebookem pomocí malého USB přijímače. Na tento jediný přijímač ostatně můžete připojit celkem šest periferií z řady Logitech Unifying. Po práci pak jednoduše složíte stojánek do podoby podobné notebooku a spolu s ním ho uložíte na poličku.

mam

- Podložka na pohovku

Nejen že nikoho nebaví sedět pořád u stolu, ale ani to nejde. Zvlášť s dítětem, které si někde hraje a vy musíte být u něho, ne zavřená v pracovně. Je pohodlnější se s notebookem někam posadit, nebo si lehnout a statistika ukazuje, že mnoho lidí to dělá. Zároveň vyjadřují obavy z tepla, které laptop vyzařuje. Jsou na místě. Pro lepší zdraví i pohodlí můžete využít speciální podložku Logitech Comfort Lapdesk.

mam

Stejnou funkci plní i Logitech Cooling Pad N100. Zabudovaný tichý větrák navíc ochlazuje váš notebook. Je napájen přes USB kabel.

mam

- Webkamera + Logitech Vid

mamVyřizování konferenčních a pracovních hovorů přes internet se dnes stává celkem běžným. Pro přenos obrazu je potřeba webová kamera. Základní kameru má mnoho notebooků vestavěnou, ale pro opravdu jasný obraz je praktické zakoupit kvalitnější. Jednou z možností je Logitech Portable Webcam C905, která je určena zvláště pro notebooky. Natáčí v rozlišení 2 megapixelů, umí sama zaostřit a její funkce zajišťují opravdu jasný obraz i při horším světle a díky mikrofonu i zvuk. To samé se dá říci o modelu pro PC - Webcam Pro 9000.

Firma Logitech vyvinula velice jednoduchý program pro videohovory nazvaný Logitech Vid. Používá ho více než milion uživatelů. Instaluje se zároveň s webkamerou a hlavní výhodou je již zmíněná jednoduchost. Zvládne to opravdu každý.

Jak vidíte, opravdu je možné mít kancelář stále u sebe - doma v posteli nebo na pohovce, v kavárně, venku na lavičce u dětského hřiště atd. Můžete být zároveň vzornou maminkou a současně svědomitým zaměstnancem.
mam

Reklama