Tak by se dal stručně charakterizovat uplynulý týden „naší“budoucí maminky Aleny Švarcové. Ale mezi tím kolotočem mezi okurkami a tekoucí vodou si našla čas i na výlet. Obojí nám zdokumentovala a posílá fotografie

Tak je tu další týden, jsme  15+4 tt, je nám dobře, bříško hezky roste, jen mamka pomalu hubne. Tak jsem na tom byla i s malou, alespoň tolik nepřiberu. Jen už začínám běhat jako koroptev na záchod a už nemůžu spát na břiše, jak jsem zvyklá. Jinak jako bych těhotná ani nebyla.

Pracovní týden proběhl tak nějak obyčejně domácími pracemi a nákupem na víkend. Čekali jsme návštěvu. Víkend proběhl v duchu prací, chlapi dělali dřevo, já připravovala jídlo a kamarádka se věnovala malé, která z toho měla největší radost. Žádná nuda s mamkou. Grilovali jsme a my holky jsme ještě došly na houbičky, aby byl druhý den gulášek. Sice houby nejím, ale ráda je sbírám.

U nás každý den začíná už od 6.30, kdy malá vstává, štěbetá a směje se. Známí ještě děti nemají, a tak mají tu možnost vyspávat o víkendu dost dlouho, ale náš prcek se rozhodl, že u nás nebudou mít šanci.

V pondělí jsme s prckem jeli do zdravotní pojišťovny zažádat si o lázně a zastavili jsme se v holešovické tržnici pro nějakou zeleninku. Nakonec jsme odjeli se spoustou zeleniny a ovoce a s 20 kily okurek na zavařování. Asi mám málo práce, že si vymýšlím takové blbosti.

Tak rychle domů, umýt sklenice, vyprat okurky, přichystat česnek a mrkev. Vše připraveno a hurá s prckem na koně, pak zpátky a začal maraton.

A co se nestalo, pod linkou se objevila voda. Super, teče myčka, co s tím? Myčka to nebyla, ale odpad, takže vše, co bylo pod skříňkou, kde je kuchyňský odpad, bylo zničené a totálně mokré. Takže jsme to museli vystěhovat už do tak plné kuchyně okurek a nechat okurky okurkami a řešit odpad. Naštěstí u mamky byl instalatér, tak se o to postaral, ale protože jsem měla vanu okurek, tak jsme zanesený trubky museli vyčistit u mamky ve vaně. Ještě štěstí, že mi ten den nebylo špatně, asi bych jinak úklid té vany nedala. No síla. Odpad odtéká, tak hurá zpátky na okurky, ať už jsou hotové. Ale při opravě toho odpadu jsme nějak poškodili baterii, tak začala téct i ona. No má to někdo štěstí.

Nakonec jsme v 20.30 dodělali okurky a máme slušnou zásobičku na zimu, 50 sklenic.

okurky

A ještě upozornění od instalatéra-každý půlrok je dobrý prohnat kuchyňský odpad Krtkem nebo něčím podobným, že se vyhnu ucpání, i když si dávám pozor, aby se mi do odpadu nic nedostalo. Ale je to prý kuchyň, tak se tomu nevyhnu .

Ještě nás čeká zavařit kukuřičky, houby a květák, no snad to všechno zvládneme.

Také jsme byly na výletě v Průhonickém parku, moc jsem o něm slyšela a moc se nám tam líbilo. Kdo tam nebyl, tomu vřele doporučuji.

park

Alena

 
Termín porodu připadá na 4. ledna, ale kdy bude rodit, přesně neví, protože to bude plánovaný císařský řez. V tomto týdnu je ve 15+4 tt.

Čtěte také:

Reklama