O ty se postarala naše čtenářka Veronika a dnes se o ně s námi podělila. Když byla malým dítětem, měla její maminka o perné chvilky, při nichž stydne krev v žilách, postaráno.

První se stala, když mi byly asi 2-3 roky. Bylo léto, venku nádherně, ale my s mamkou jsme byly doma a vařily jsme a praly. Já jsem seděla na zemi a něco čuchtala v misce, zatímco mamka lítala od jednoho k druhému. Samozřejmě si to nepamatuji a vím jen z vyprávění, ale mamka si jen na chvilinku odskočila do koupelny a když se vracela do kuchyně, stála jsem v otevřeném okně pátého patra a mávala kolemjdoucím. V té chvíli by se v mamce krve nedořezali, ale bez křiku (abych se nelekla a nespadla) ke mně přiskočila a sundala mě. Byla to opravdu jen chvilička, ale z paměti ji mamka určitě nedostane.

Druhá byla v době, kdy mi bylo asi 6 a ségře 3. Byly jsme ještě se dvěma stejně starými kamarádkami venku a hrály si s panenkami. Já jsem měla sestru hlídat a mamka nás jen kontrolovala z okna. Zrovna ve chvíli, kdy se na nás koukla, jestli je všechno v pořádku, jsem sestře vysvětlovala, ať zůstane na jedné straně chodníku, zatímco já jsem šla přes silnici na druhou.

Jenže ta na mně byla příliš závislá a po chvíli se za mnou rozběhla, zrovna když projíždělo auto. To jelo pomalu a zastavilo téměř na místě, ale ségra přesto spadla na zem a ležela. Řidič vyskočil z auta a šel zkontrolovat, jestli je ségra v pořádku, mamka utíkala po schodech dolů a byla u nás tak rychle, jakoby z toho okna spíš vyskočila. Přiběhla vystresovaná, jestli ségra žije...ta byla v pořádku, auto se jí ani nedotklo, ale nejspíš byla v šoku...myslím, že od té doby už jsme venku samy nebyly.

Divím se, že nás v tom věku mamka pustila samotné ven, ale možná to bylo normálnější než dnes, kdy je provoz mnohem vyšší a řidiči agresivnější. Já sama po sídlišti jezdím pomalu pro případ, že by mi dítě zpoza auta vběhlo pod kola...

Veronika

Milá Veroniko, vaše maminka byla dost neoptarná, když svěřila hlídání tříletého dítěte do rukou šestiletému. Měly jste štěstí, že se nic nestalo

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in?

  • Vybavuje se vám také nějaká perná, ne-li nejpernější chvilka v životě?
  • Určitě se vám v životě přihodila nějaká situace, kterou byste si už nechtěla zopakovat.
  • Jak se na ni díváte dnes? S humorem, nebo vám stále běhá mráz po zádech.
  • Vzpomenete si na nějaký trapas, kdy byste se nejraději propadla do země?
  • Nastala ve vašem životě chvilka, kdy na vás doslova sáhla smrt? Jak zafungoval váš anděl strážný?
  • Co se vám vybaví, když se řekně „Nejpernější chvilka v životě“?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama