Bulvár

Maminčin smysl života


Můj přítel pochází z rodiny, kde na jednu ženskou (mamku) byli čtyři chlapi, takže jejím smyslem života (podotýkám, že dobrovolným) byla péče o její zlatíčka. V praxi to vypadalo tak, že i do polévky se dělaly domácí nudle, každý den bylo teplé jídlo, polotovary byly (a jsou) zakázané a žehlily se i ponožky a slipy.

Maminka neměla nikdy kamarádky, vlastní zájmy a koníčky, žádný sport, dokonce ani pravidelné vycházky ji neberou.

No budiž, aspoň je přítel při návštěvách hýčkán a vždy se rád vrací domů...:-))

Spolu bydlíme již 4 roky a musím říct, že počáteční boje byly skutečně "zkouškou ohněm".
Dohady o teplé večeře, kvalitní vývar, domácí šunka-fleky či nedej bože díru v ponožce byly na téměř denním pořádku - já si však své zájmy a volný čas uhájila. Počáteční snahy o knedlíky, rajskou nebo pečení stejně nebyly ani zdaleka jako od maminky, takže jsem po několika zničených večerech, probrečených kapesníkách a tichých domácnostech vzdala, koupila jsem si kuchařku "Vaříme 10, 20, 30 minut", minutky a těstoviny zvládnu na neskutečný počet způsobů a omáčky s knedlíky a hovězím si užíváme u maminky.

Přítel je nakonec rád, že mám vlastní zájmy, doma neprudím a nedožaduji se jeho permanentní péče a přesného dělení práce a já vím, že když bude nějaký problém, v klidu se o celou domácnost postará.


Zolinda

Milá Zolindo.... a dobře jsi udělala. Těstoviny jsou bezva jídlo. Nechceš mi poslat nějaký recept? Taky je miluju a ráda vařím. :o)))) Díky....


   
03.08.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [14] Anai [*]

  Vidím, že tady v rubrice "vaření" a "těstoviny" chybí něco jako langustýny (nevím přesně, zda-li je to správný název, ale jsou to ty veliké krevety) s rajskou omáčkou a špagetami - vřele doporučuju! Nevíte někdo, zda-li jsou u nás někde k dostání jako třeba v Itálii vyloupané a k tomu předvařené - zmrazené? Čerstvé jsou tam i tady hrozně drahé a navíc se to musí vylupovat - práce navíc!

  superkarma: 0 04.08.2005, 09:05:36
 2. [13] Anai [*]

  Omlouvám se za opakované narážky a pravopisné chyby: alá "špízy" !!!

  superkarma: 0 04.08.2005, 09:01:35
 3. [12] Anai [*]

  Nudle v polévce nesnáším, zvláště vlasové, nevím, co všichni na nich mají??? Těstoviny a lá Itálie zbožňuju a recepty sbírám z netu. Polévku vařím jen výjmečně, ráda mám je s játrovými knedlíčky a pak třeba boršč. Vaření je můj koníček a miluju, když poprvé zkuším nějaký recept na neznámé a exotické jídlo (tady z ženy-in čerpám nejvíc, vždycky je to vynikající, třeba takové banánovo-ananasové špísy...)Česká klasika mně nechutná a navíc jsem zjistila, jak pracné je udělat třeba rajskou s knedlíkem, když chci udělat radost (synové preferují to, co já), tak stojím za sporákem 3 hodiny, zatímco ryba na grilu, ony zmiňované těstoviny s čímkoliv nebo jakákoliv minutka (miluju třeba špísy) je hned! Takže když je program, v létě kolo, koupání, výlety, v zimě třeba bowling s přáteli, rozhodně si nekazím soboty a neděle vyvářením a můj to chápe. Občas se zjeví o víkendu u maminky a tak si tu klasiku taky užije!


  superkarma: 0 04.08.2005, 09:00:04
 4. avatar
  [11] Suzanne [*]

  zolinda: páni, to musely být boje Ale

  superkarma: 0 03.08.2005, 23:53:35
 5. avatar
  [8] evita_ij [*]

  Zolinda Super, tak to má být.

  superkarma: 0 03.08.2005, 16:46:17
 6. avatar
  [7] medunka2001 [*]

  Teda domácí nudle??? Ty jsem jako dítě dělala doma každou sobotu, ale co jsem se vdala, tak jsem je nedělala, ani nevím, jestli bych je ještě uměla. Tuším to byla mouka, vejce, trochu soli,že by i voda?, zpracovat, vyválet nechat placku mírně poschnout, nakrájet na proužky, dát na sebe a pak už jenom krájet nudle

  superkarma: 0 03.08.2005, 16:10:01
 7. avatar
  [5] kemy [*]

  Vecernice: to je hezký a nápaditý. ráda dělam babičce radost, páč mam strach, že už tu dlouáho nebude. poslední dobou mě to trápí čím dál víc, páč na ní začíná bejt dost vidět, jak stárne. už se začíná chovat jak děcko. a předevčírem se mi dokonce zdálo, že sem se vdávala, a to znamená smrt v rodině, ne? ne, že bych byla pověrčivá, když mi to někdo řekne, tak mu řeknu "ale prosim tě", ale sama se bojim. ale ten sen byl spíš zapříčiněnej tim, že dávali tu dvojku diskopříběh...

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:45:34
 8. avatar
  [2] kemy [*]

  dobře, že si se nedala!!!

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:35:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme