Další úsměvné vyprávění zaslala k dnešnímu tématu čtenářka MJiskra. Její pětiletý syn je velice zvídavý a nedá si hned tak něco namluvit...

V dalším příspěvku se dozvíte, co se může stát, když řeknete dítěti jinou pravdu, než očekává...


Přeji krásný den.

Opravdu úsměvné téma :-) Děti a jejich zvídavost je neobyčejná. Někdy mi připadá, že zrovna na tyto choulostivé otázky se ptají v tu nejnevhodnější dobu a většinou za přítomnosti velkého okruhu lidí. A to, že děti nejsou v dnešní době vůbec hloupé a že se jim nedá ledacos nakukat o čápovi a podobně jsem se přesvědčila také na vlastní kůži.
Jeli jsme do školky jako každý všední den přeplněným autobusem. Mezi nesčetnými otázkami mého 5 - letého syna padl i dotaz: „Maminko, jak jsem se narodil?“ Z prvu se mi opravdu nechtělo zrovna toto téma rozebírat za takovýchto okolností, tak jsem mu řekla, že si o tom promluvíme doma. Jenže stále hlasitější a naléhavější žádost o odpověď (a potutelně pokukujících spolucestujících, kterým se vytvářel úsměv na rtech) mne donutily k vysvětlení, že se rozřízne bříško a vytáhnou miminko (mám po císařském řezu). Jenže! Kreslená pohádka Krtek a porod, kterou viděl v televizi, zvěstuje příchod na svět úplně jiným způsobem. Podíval se na mně trochu uraženě a trochu zklamaně a nenechal se odradit. „To není pravda, to není pravda! Mami proč mi lžeš? Ukaž mi tu „díru“, kterou rodila paní Ježková (ve zmíněném Krtečkovi) kterou jsem vylezl já“ - tak jsme vystoupili za hlasitého smíchu o 2 zastávky dřív a já s pořádným ruměncem na tváři.

Hezký den MJiskra

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte,které čtenářky získaly slíbené tři dárky: hru Laškování (vydalo Albi), leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

laskovani bobr

Reklama