Rodina

„Mami, svědí mne hlava…“ Zvolte ten správný přípravek!

difusilPrázdniny se nám pomalu blíží ke konci a rodiče všech dětí začínají nakupovat věci do školy. Až se ale vydáte na nákup školních pomůcek, nezapomeňte vedle nového penálu, cviček a sešitů koupit preventivně účinný odvšivovací prostředek. Pak vás nezaskočí věta v žákovské knížce „V kolektivu se vyskytly vši, prosím, prohlédněte svému dítěti hlavu". A nejen tam, vši se vyskytují i v mateřských školkách a jiných institucích, kde se pohybují většinou děti.
Zvolit můžete buďto známý osvědčený Diffusil H Forte nebo vyzkoušet úplnou novinku - přípravek bez obsahu insekticidů - Diffusil Care.

Pokud si vaše dítě přinese trofej v podobě zvířátek ve vlasech, musíte konat ihned a rychle! Jaké zbraně potřebujete?

Umyjte vlasy přípravkem proti parazitům

Tady doporučuje značka Diffusil svou novinku Diffusil Care. Tento vysoce účinný přípravek je vyrobený na základě silikónových a přírodních olejů - neobsahuje insekticid. Díky fyzikálnímu účinku si vši nemůžou na tento přípravek vytvořit rezistenci a zároveň je vysoce šetrný k pokožce. Obsahuje vitamin E, který pečuje o citlivou pokožku, Andirobový olej pocházející z amazonských pralesů, rovněž známý svými odpuzujícími účinky proti hmyzu a Tea Tree olej s repelentními účinky. Je vhodný pro celou rodinu, děti, dospělé, pro těhotné a kojící ženy. Jedno balení vydrží až na 10 aplikací.
Pozor! Celá procedura mytí vlasů je potřebná zopakovat po týdnu nebo dvou. Hnidy prochází různými etapami života a některé stádium může ve vlasech přežít.

Vyčešte všechny vši a hnidy (vajíčka)

Hlavu nestačí pouze umýt odvšivovacím přípravkem, odumřelé vši a hnidy musíte z vlasů ještě odstranit. Je to jednoduché - vyčesáním! Nejlepší pomocník je všiváček (hřeben s velmi hustými zubami). Lepší je kovový než plastový. Někdy je součástí balení. Vlasy vyčesávejte směrem odzadu dopředu, tedy od záhlaví k temeni. V předklonu, nejlépe nad rozloženým bílým papírem nebo nad vanou. Na závěr zkontrolujte důkladně dítěti hlavu.

Desinfikujte oblečení, peřiny, ručníky i hřebeny

Nestačí vyprat jen čepici, šálu nebo rukavice. Veškeré oblečení, které dítě nosí, je potřeba vyvařit, vyprat na 60 st. Stejně tak i peřiny, ručníky. Všechny hřebeny, kartáče, které rodina používá, musíte vydesinfikovat Chloramínem nebo jiným roztokem.

Nezapomeňte na hračky a povysávat koberce

Vši, stejně, jako nesnáší vysoké teploty, umírají i při teplotách pod nulou. Proto všechny hračky, u kterých máte podezření, že by se na nich vši mohli vyskytovat, zabalte do igelitového pytlíku a vložte na 2 dny do mrazáku.
Koberce a čalouněný nábytek stačí povysávat. Vši neskáčou, pouze lezou.

Komunikujte!

Co nejdřív oznamte skutečnost učitelce, aby mohla informovat rodiče celého kolektivu, ve kterém se vaše dítě pohybuje. Pamatujte, vši se povedou vyhubit jenom tehdy, když opatření proti vším proběhnou ve všech domácnostech ve stejném čase.

Přípravek můžete pořídit v drogeriích DM a Schlecker a ve vybraných lékárnách. Cena se pohybuje kolem 189 Kč.

Jak již bylo napsáno výše, můžete si vybrat i osvědčený přípravek, který je na trhu už déle, ale pořád účinný a reagující na problém odolnosti vší na některé druhy přípravků.
Diffusil H Forte.
Oproti běžně používaným prostředkům totiž obsahuje vysoce účinnou látku carbaryl, která spolehlivě účinkuje na veš dětskou a muňku. Sprej se aplikuje 5 - 10 ti krátkými střiky ke kořínkům suchých vlasů (chlupů), poté se rozetře po celém povrchu pokožky. Po 8-12ti hodinách si lze vlasy umýt běžným šamponem. Aplikaci přípravku Diffusil H Forte je nutno opakovat v celém rozsahu ještě jednou, a to po 8 dnech od první aplikace. V případě výskytu pedikulózy u více osob v rodině či kolektivu je nezbytně nutné provádět aplikaci desinsekčního přípravku ve stejnou dobu, aby nedocházelo ke zpětnému přenosu vši na ostatní. Přípravek mohou používat děti i dospělí.
Diffusil H Forte je používán v rámci specifického léčebného programu, jehož cílem je poskytnout populaci v ČR nový přípravek k hubení vši dětské, která je rezistentní k přípravkům obsahujícím látky malathion, permethrin a d-phenotrin.

Přípravek pořídíte ve vybraných lékárnách, cena se pohybuje kolem 199 Kč.

 

ZAJÍMAVOSTI...

Víte, že?
Veš dětská (Pediculus capitis)

 • difusilŽije pouze ve vlasech, saje krev pouze na lidech a napadá především děti, ve věku 8-10 let na celém světě, bez ohledu k jaké socio-ekomomické skupině obyvatel patří.
 • Samička klade vajíčka, která připevňuje pevně k vlasu v těsném sousedství pokožky (tzv. hnidy).
 • Dospělá veš žije asi 3 týdny a za tu dobu naklade 100-140 vajíček.
 • Vši kladou vajíčka na vlasy v těsné blízkosti pokožky.
 • Bílá vajíčka (hnidy) bývají přilepená na vlasech blízko u pokožky.
 • Napadené děti se často škrábou, v noci se budí, jsou neklidné, ve škole nepozorné. Škrabání může působit sekundární infekci s impetigem a pyodermií. Napadené děti i jejich rodiče trpí především psychicky, stydí se, jsou stresovány, cítí se vyřazeny ze společnosti svých vrstevníků.
 • Na rozdíl od vši šatní (její výskyt je vázán jen na nižší úroveň osobní hygieny) se veš dětská vyskytuje ve všech sociálních vrstvách obyvatelstva.
 • Odolává všem běžně prováděným hygienickým úkonům, jako je česání a mytí vlasů běžným šamponem.

Co je rezistence?

Odolnost živých organizmů k insekticidům. Obecně je to schopnost organizmu nereagovat na působení dané látky. O rezistenci mluvíme často ve spojitosti se vší dětskou. Vzhledem k narůstající rezistenci vši dětské vůči insekticidním přípravkům provedla Krajská hygienická stanice v Olomouci * (listopad 2009-březen 2010) in vitro testy účinnosti odvšivovacích přípravků Diffusil H Forte Spray (carbaryl 1%), Diffusil Care (přírodní a silikónové oleje) a Paranit (olej z kokosového ořechu, anýzový olej, a olej z ylang- ylang) na veš dětskou. Testující * vystavili veš dětskou přímému kontaktu danému přípravku. Nakonec bylo zjištěno, že přípravky Diffusil H Forte Spray a Diffusil Care působily 100% mortalitu (úmrtnost) testovaných vší a lze u nich očekávat plnou léčebnou účinnost. Naproti tomu Paranit působil mortalitu jen necelých 14% testovaných vší. Přežívající vši byly jakoby „omámené", imobilizované, ale při dotyku preparační jehlou se koordinovaně pohybovaly a nelze vyloučit, že by byly schopny znovu sát krev a normálně dále žít.

difusil

Setkala jste se již s tím, že by Vaše dítě mělo vši? Jak často mají Vaše děti vši? Jak to řešíte? Máte nějaký zaručený recept v boji se vší? Napište nám Vaše zkušenosti s tímto nepříjemným parazitem.

Zapojte se do diskuze pod tímto článkem a vyhrajte NOVÝ PŘÍPRAVEK Diffusil Care!!!

 

Více informací o přípravcích Diffusil najdete na stránkách www.biolit.cz

 

*
RNDr. Rupeš Václav, CSc., konzultant v ochranné dezinsekci
Vlčková Jana, Ústav preventivního lékařství, Lékařská fakulta Olomouc
Chmela Josef, Krajská hygienická stanice, Olomouc

lupa

   
30.08.2010 - Děti - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [35] VladkaZabka [*]

  Určitě pátrejte po příznacích. Kožní projevy se dají zmírnit, když je to určitý druh vyrážky - nejlevnější tea tree olej.

  superkarma: 0 12.01.2015, 10:39:29
 2. [34] Lenulaa [*]

  Taky se přidávám, Liquido forte mi doporučila známá, která se s nima taky nedávno potýkala, vlásky jsme pravidelně šamponovali, pak jsme ty potvory vyčesali a za pár dní byl klid. Ale té práce kolem, to bych ani neřekla, praní, žehlení, dezinfikování hřebenů, no furt dokola.

  superkarma: 0 27.11.2014, 11:53:13
 3. [33] pusinka15 [*]

  Mě nejvíce zaúčinkovalo Liquido Forte. Jsem s nim moc spokojená a konečně má malá klid!

  superkarma: 0 15.08.2014, 13:09:20
 4. [32] Nella9 [*]

  Můj recept je taky Liquido. Teď jsme měli novinku Forte a je ještě lepší. Vši mizí rychle a děti jsou zpět ve škole.

  superkarma: 0 15.05.2014, 12:17:11
 5. [31] Monika43 [*]

  Můj recept: Zajít si do lékárny a nechat si poradit! My jsme na doporučení vyzkoušeli Liquido. A spokojenost€! Za tu cenu jsem koukala, jaké balení dělají - velké. V balení bylo i sérum, hřebínek a čepice, takže vše co jsme potřebovali. Vši jsou pryč a rychle! Vyšesané už jsou taky a teď konečně velký oddych :)

  superkarma: 0 20.05.2013, 14:01:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] molly [*]

  osvědčený recept: na vlasy nanést ocet (může se trochu naředit vodou - já ho dávala neředěný) na chvíli zabalit do igelitu a do ručníku, pak smýt a umýt obyč. šamponem.Ocet narušuje i schránky vajíček(hnid) a osvědčil se mi víc než drahé přípravky z lékáren. Navíc se po něm vlasy moc hezky lesknou. A samozřejmě vyčesávat.

  superkarma: 0 08.09.2010, 08:57:25
 2. avatar
  [29] ivbara [*]

  Já jako malá  jsme měla vši jednou a pamatuji, že jsme měla hlavu dlouho do něčeho zabalenou a že to byla hrůza,  mé tři děti   také vši ze školy donesli, ale tomužbbyl Difdusil a tď  uz  jsem asi mimo....,ikdyž jak jsem se te|ď dočetla, jsou stále na pořadu dne tam, kde děti  jsou v kolektivu.   Vnoček má  vlásky  kudrnaté, dlouhé,ale  je  ještě ve věku, kdy by běžně k těmto  zvířátkům neměl přijít, ikdyž kdoví.. prostě  Diffusil po ruce nikdy nezaškodí..

  superkarma: 0 05.09.2010, 16:20:32
 3. [28] DEJVINKA [*]

  Ano,chytila je ve škole a v lékárně měli vyprodaný diffusil, měla je prý půlka města, tak jsme koupili drahý francouzský  šampon a ten si ani neškrt..pak jsem vši chytila i já a manžel..no paráda

  superkarma: 0 05.09.2010, 15:26:49
 4. avatar
  [27] v.poho [*]

  Dokud jsem chodila do školy, tak jsem netušila, jak vši vypadají. Sml16 A netušili to ani moji rodiče.Sml16 A ejhle, bylo mi tak 24 a začala mě svědit hlava. A svědila čím dál víc.....Sml79 Takže veš dětská je sice dětská, ale v MHD a tak podobně ráda skočí i na dospělého.Sml15

  Br, doufám, že se už to nebude opakovat.

  superkarma: 0 04.09.2010, 20:46:18
 5. [26] luckastercou [*]

  Dokud dcera chodila do školky, tak jsem netušila, jak vši vypadají..Sotva začala chodit do školy, tak je během půl roku donesla asi třikrát. Boj byl velice dlouhý a nepříjemný. I já preventivně použila přípravek na tyto potvůrky. Než jsme se jich zbavili, tak jsem vyzkoušela opravdu hodně přípravků. Doufám, že tyto potvůrky dlouho u nás doma neuvidím...Sml22

  superkarma: 0 04.09.2010, 14:49:53
 6. avatar
  [25] agurasova [*]

  Dcera už si ze školy vši bohužel "donesla", zabral rychle Diffusil H Forte.

  superkarma: 0 04.09.2010, 10:49:14
 7. [24] nezmar [*]

  Dobrý den,

  musím s potěšením říci, že jsme zatím měli velké štěstí, že děti prozatím žádné vši domu nepřinesly, i když alespon 3x za rok dostáváme ze školy lísteček s tím, že ve škole jsou vši a že máme děti prohlížet. Zatím tedy nemám žádné zkušenosti s tím, jak se zbavit odporných vší.Sml79

  superkarma: 0 04.09.2010, 00:04:22
 8. avatar
  [23] vioneta [*]

  Jakožto tetka dvou detiček od sestřičky se právě teď obávám zda nejsem také zavšivená Sml16 Poněvadž mi drahá sestřička sdělila novinku, že moje neteř Eliška má vši a sestra prý jednu také vyčesala. A říkala mi, že již dávala přípravek na odvšivování před pár dny, jenže si špatně přečetla návod a přípravek použila jen ke kořínkům a k vlasové pokožce, tak se právě teď strašně divila jak je možné, že je mají pořád, takže se opět dívala na postup a už to chápe, že ono se to musí nanést na celé vlasy :D Tak jsem se jí smála, jenže já si to teď budu muset užít nejspíš taky to odvšivování, hrozně tuhle havěť nesnáším Sml16 To mám radost.

  superkarma: 0 03.09.2010, 00:40:05
 9. [22] jar1 [*]

  Můj syn chodí již 3 rokem do školky a musím říct, že vši jsme neměli. Máme totiž "zatím" osvědčený fígl. Trichu dětského šamponu odliju do menší nádobky, kápnu tak 3-5 kapek  tea tree oleje, protřepu a používáme. Vši prý nemají tento olej rádi a zatím nám to funguje.

  superkarma: 0 02.09.2010, 13:04:40
 10. [21] kvitko59 [*]

  Samozřejmě i mé děti(4)mívali ve školce a škole vši.

  Jejich ničení bylo pro děti nepříjemné.Zaručeným receptem je šampon na psy-Orthosan a vyčesávání všiváčkem.je to lépe opakovat po3dnech.

  tohle vždy zabralo.

  superkarma: 0 02.09.2010, 08:25:00
 11. avatar
  [20] Delli2 [*]

  Jak tady čtu ty příspěvky, tak mě začala svědit hlava......

  My jsme se s tím zatím naštěstí ještě nesetkali, ale ve školce bylo každou chvilku vyvěšeno, že máme prohlédnout hlavy...

  superkarma: 0 02.09.2010, 08:11:40
 12. avatar
  [19] jachudka [*]

  Hmmm dobré téma zrovna s tím doma bojujeme :-(  a bohužel jsem je od dětí chytla i já :-( chtěla jsem jít na krátko , ale manžel říkal , že mám hlavičku jak z prdu kuličku a že by mi to neslušelo takže musíme bojovat dál.Přípravky použité několikrát různých značek mmj i DIFUSIL vše vypráno , vydesinfikováno a těm potvorám se od nás nějak nechce :-(

  superkarma: 0 01.09.2010, 19:26:17
 13. avatar
  [18] abaka [*]

  moji kluci naštěstí ještě vši neměli,ale přicházejí několikrát za rok,s tím,že máme prohlédnout hlavy.To je pro mě impuls,beru strojek a okamžitě jim objíždím hlavu a stříhám.Aby měli co nejkratší vlasy a nechytilo se jim to tam.S klukama je to jednodušší ,než kdyby jsme měli doma i nějakou slečnu.Ale já mám strach,že to chytnu já,když s tím  lístečkem o prohledávání hlavy přijdou,já mám vlasy do půlky zad a nevím co bych s tím dělala a kdo by mi to vyčesával.Sml80

  superkarma: 0 01.09.2010, 19:19:13
 14. [17] Beáta [*]

  Můj syn měl jako malý vši, chytl je ve školce a řešili jsme to psím šamponem, do rána bylo po problému. Dodnes má u nás psí šampon své místo.

  superkarma: 0 01.09.2010, 14:36:30
 15. avatar
  [16] Ni-ka [*]

  Měla jsem vši, když jsem byla malá, už si to ani moc nepamatuji,ale nejhorší je,když je člověk dostane, když už je starší nebo dokonce v práci. Pracuji s dětmi, které jsou ze špatného sociálního prostředí, psalo se tu, že to není jen tím,ale bohužel když maminky doma vešky neposbírají,tak se šíří dál a děti ve škole dají hlavy dohromady a je to.Viděla jsem veš lézt po stole dokonce mně po ruce, hnus.Jako obranu jsem si koupila myslím nějaký paradysone šampon, který smrdí po octu, pak mám sprej diffusil forte, nad který opravdu není. Jednou za týden si kapnu do hlavy tea tree olej a používám šampon na lupy, kde je taky výtažek z tea tree a čajovníku. Vždy mám po školním roce výborně zničené vlasy, ale když vidím,jak to dětem leze ve vlasech, tak mě berou ....Pořád se škrábou a já stále jen píšu do deníčků,vzkazuji rodičům a tak. Někteří opravdu svým dětem prohlíží hlavu denně,ale bohužel přijdou jiný, kterým to padá z hlavy a pak se toho má člověk zbavit????Je dobré, že je další přípravěk na světě, budu ho muset vyzkoušet, když je šetrnější k pokožce vlasů.Jak to tady čtu,tak se už celá škrábu.

  superkarma: 0 01.09.2010, 13:02:57
 16. [15] aleva [*]

  My jsme se naštěstí s tímto problémem nesetkali.Sml59

  superkarma: 0 31.08.2010, 20:49:12
 17. [14] Nenulda [*]

  No ja mela vsi kdyz jsem byla mala... a mela jsem vlasky az pod zadek a mama me ostrihalaSml15

  superkarma: 0 31.08.2010, 18:01:00
 18. [13] izina [*]

  Malá je zatim moc malá, tak se nám vši zatim vyhnuly. Když jsem si je já přivezla z pionýrského tábora, máma mě ostříhala, vši vybrala a hlavu mi myla nějakým šamponem proti vším. Tušim, že už v té době to byl Diffusil, ale nejsem si tim jista

  superkarma: 0 31.08.2010, 17:10:08
 19. [12] šotík [*]

  Dcera donesla ze školy vši celkem dvakrát.Sml15Vyzkoušeli jsme několik přípravků proti vším,ale žádný nepomohl 100%.V obou případech jsme nakonec museli dceru ostříhat na ježka,to jediné zabralo dokonale.Sml59

  superkarma: 0 31.08.2010, 16:55:37
 20. [11] misulekr [*]

  Zatím jsme se se vši nesetkali, jelikož teď jdem do školky, tak očekávám, že brzy s nimi přijde domů. Už teď vybírám nějaký vhodný přípravek proti vším.

  superkarma: 0 31.08.2010, 13:41:08
 21. [10] Witkovska [*]

  Zatím zkušenosti nemám, nikdo od nás vši neměl, myslím, že nejlepší způsob je ručně vybírat a nebo použít Dyffusil. Taky bylo v televizi, že můžete vši věnovat jedné škole, která s nimi dělá výzkum...Sml16

  superkarma: 0 31.08.2010, 12:44:29
 22. [9] aneta2 [*]

  Moje dcera přinesla vši ve druhé třídě. Volala jsem do školy a nechala dceru tři dny doma. Vlasy jsme nastříkaly Diffusilem a potom ručně vybíraly hnidy. Bylo to hrozný, ale vší jsme se zbavily. Nikdo jinej z rodiny je naštěstí nedostal. od té doby holkám čas od času do vlasů kouknu.Sml16

  superkarma: 0 31.08.2010, 10:45:15
 23. [8] Danca26 [*]

  Pamatuluju si jak jsme s bráškou ve škole chytili vši, nic nepomáhalo, umývání šamponem, octem, různýma smradama, vyčesávání hřebenem "všiváčkem" - pořád tam ty mršky zůstávali. Až jsme vyzkoušeli šampon pro psy proti blechám - a stal se zázrak  - fungovalo to hned napoprvé a ještě se nám leskly vlasy Sml52. Takže koho to postihne, půjčte si od chlupáče šampon proti blechám Sml22!

  superkarma: 0 31.08.2010, 10:02:45
 24. [7] Inana [*]

  Dobrý den, moje dvě děti měli vši jen jednou, v základní škole. neřešila jsem to totálním osřiháním, ale mytím hlavy diffusilem a pečlivým vyčesáváním. Za dva dny  byli  děti pořádku.

  superkarma: 0 31.08.2010, 09:37:22
 25. [6] akčak [*]

  dobrý den i moje děti méli vši přivezli si je z dětského tábora tam to bylo vedoucím jedno žádný zaručený recept nemáme kromě návštěvy lékárny    žáková

  superkarma: 0 31.08.2010, 09:00:04
 26. [5] irenajak [*]

  Syn přinesl ze školy mimo jiné i vši.Ale já jsem měla zrovna po porodu, tak mě ani nenapadlo, že by se zrovna jeho hlavě ubytovali. Měla jsem plno jiných starostí. Zjistila jsem to, až když vši navštívili i mé krásné dlouhé vlasy. Ale vůbec jsem se jich nemohla zbavit. Tak nastala očita celé domácnosti. Peřiny, ručníky, koberce, hřebeny vše jem oprala a dezinfikovala. Bylo to hrozné. A k tomu 14 denní miminko.Nakonec jsem musela mé dlouhé vlasy ostříhat.Bylo mi vlasů líto, protože mi již nikdy do takové délky nenarostly.Ale vší jsme se po urputné bitvě zbavili.Musím říct, že přípravky na psi a kočky jsou pro ně a ne na lidskou pokožku. Ty nám nepomohly.

  superkarma: 0 31.08.2010, 07:42:49
 27. [4] lidicka [*]

  Dcera naštěstí  vši nikdy neměla, i když od  3 let se pohybovala v dětském kolektivu. Vši jsme tedy doma řešit nemuseli. Pracuji však na škole, kde jsou vši dá se říct "na denním" pořádku. Učitelky musí aspoň 2x týdně kontrolovat vlasy žákům, hlavně v nižších ročnících. U koho najdou vši, zavolají rodičům, ať si pro něj přijdou a odstraní je. Doporučí jim účinné šampony.Do školy pak nastoupí až po odstranění  hnid či vší (i když se většinou u těch samých dětí vši po několika dnech objeví znova). Škola nemá jinak žádnou pravomoc, kdysi se pedikuloza - výskyt vší na škole musel povinně hlásit na hygienickou stanici.

  superkarma: 0 31.08.2010, 06:39:13
 28. [3] posp [*]

  obě dcery je měly,nakonec pomohl šampon proti vším ,ale slišela jsem ,že se dá použít kondicioner-tím že ho dáte na vlasy vši udusíte a vyčešete

  superkarma: 0 31.08.2010, 05:36:12
 29. avatar
  [2] danca79 [*]

  "hřeben s velmi hustými zubami" - tak to je teda obludnost na entou Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52 ...snad "hřeben s velmi hustými zuby" - ne????

  superkarma: 0 30.08.2010, 23:27:04
 30. avatar
  [1] maje [*]

  jak jsem již psala dřív, moje dcera je ve škole také dostala a tak moc ji zbožňovali, že jsme se jich nemohli zbavit. jediné, co pomohlo, byl sprej na psy a kočky.

  superkarma: 0 30.08.2010, 06:43:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme