Bulvár

Mami, jedu s Ivanou na Ukrajinu


Dobrý den,

poslední dobou je výběr témat takový, že bych pokaždé měla co napsat.


Se svým mužem jsem se seznámila před šesti lety a snažila jsem se, co nejdéle to půjde, ho „netahat“ do rodiny.


V té době jsem přestavovala domek a musela odjet na pracovní cestu do zahraničí. Bydlím skoro vedle hospody, a tak se stalo, že při návratu z osvěžovny mi někdo vysklil okno. Mamča mi to psala textovkou, jak je z toho nešťastná, co s tím, úplně nová "spešl" okna... L

Napsala jsem to svému příteli, jakou mám smůlu, že sotva vytáhnu patu z domu… ten po mně chtěl hned číslo na mamču a abych se nebála, že to vše zařídí.


Zavolal jí, vysvětlil, kdo je a co chce, domluvili se, přijel, vyndal, provizorně otvor zadělal - prostě zařídil. Ale jak je v naší zvědavé rodince zvykem, zajímají se o to, co se děje, všichni. Takže se tam dostavila i babička, která netušila.

Jenom tak pozorovala, jak pracuje a když odjel, neustále mámu chválila, jak dobrou firmu na okna vybrala, že jsou vážně solidní, když přijedou na opravu i v neděli, montážník není rozladěný, pracuje čistě a rychle a je ochoten zařídit i drobnosti kolem. A máma se jenom uculovala. Časem to samozřejmě prasklo, co je montážník zač. Do dneska mámě naoko vyčítá: „tys to věděla, tys mi nic neřekla, to se nedělá, já bych si ho už tenkrát líp prohlídla a vyptala bych se." J

A můj vstup do jejich rodiny? Jeli jsme z výletu ke mně domů a museli jsme projíždět kolem jejich bydliště. Padl návrh, že se jenom zastavíme a pozdravíme. Ale. Přijeli jsme, houknul do domu na maminku, ta sešla dolů a můj přítel mne představil následujícími slovy: “Ahoj mami, tohle je Ivana. Ona se před nedávnem vrátila z mise v Africe, je těhotná s tamním lékařem, ale já ji mám už dlouho rád, tak jsme se domluvili, že si ji vezmu. Bohužel její pracovní povinnosti ji odvolávají na dva roky na Ukrajinu, tak jedu s ní."

Trošku zalapala po dechu, ale pak se vzpamatovala, poplácala po rameni a řekla, že to je vlastně super, že ona bude mít klid a on že bude mít nad sebou „bič“ v podobě manželství. Ale pak dodala, že synátora zná a ví, že k pravdě to má mooooc daleko.


Takže u nás se ani u jedné strany nekonaly slavnostní obědy či večeře, kdy bych, jak se znám, měla „knedlík v krku“ celou dobu. Bylo to uvolněné a myslím, že na všechny strany pohodové.

Ifka


Milá Ifko,

manželovo chování mi nápadně připomíná situaci před loňskými Vánocemi, kdy přítel navrhl, že bychom si z jeho rodičů mohli udělat legraci a u vánočního stromku jim sdělit, že jsem těhotná. Dodnes jsem ráda, že to neudělal, nikdo by na tento kanadský žertík nereagoval asi tak pohotově a vtipně jako maminka Vašeho manžela :-). 

Soutěž

Jak vyhrát? Dozvíte se TADY.

3. obrázek:


   
25.07.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Enya [*]

  Ifi: no vidíš, a já měla za to, že když se řekně můj muž, myslí se tím samozřejmě manžel

  superkarma: 0 25.07.2006, 19:26:44
 2. [7] Ifi [*]

  ahoj, díky za reakce.
  je to "jenom" můj muž, nikoli manžel. Ale potentchýně je super, bydlíme společně a za žádnou bych ji neměnila.Nejlépe se s ní vyřádíme právě na zlobení mého muže, on má smůlu, jsme významná přesila

  superkarma: 0 25.07.2006, 14:41:42
 3. avatar
  [6] Lenika [*]

  Moje tchýně se zase směje čemukoliv .. po desáté návštěvě to přestalo být příjemné...

  superkarma: 0 25.07.2006, 14:06:26
 4. avatar
  [5] ifka [*]

  Tak já bych dala inzerát: "prodám tchýni a švagrovou. zn.spěchá, při ryhclém jednání - jen za odvoz"

  superkarma: 0 25.07.2006, 13:20:06
 5. avatar
  [4] Amálie [*]

  cítim se jako ryba ve vodě mezi lidmi, co se neberou moc vážně, umí se smát, dělat si srandu i sami ze sebe a maji vůbec smysl pro humor.

  superkarma: 0 25.07.2006, 13:08:21
 6. avatar
  [2] Alenka0010 [*]

  Tak takovou tchýni bych chtěla , rozuměly bychom si, taky mám ráda takový humor. Moje tchyně nechápe jakýkoli humor .

  superkarma: 0 25.07.2006, 12:58:22
 7. avatar
  [1] Enya [*]

  Manžel má skvělý smysl pro humor

  superkarma: 0 25.07.2006, 12:58:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme