Vztahy

Mami, čekám s tvým partnerem dítě....

 

Ještě dnes si dokáži do úplných podrobností vybavit, jak to před x lety vypadalo u nás doma, když se rodiče rozváděli. Byla jsem malá holka, a ač jsem věděla, nebo snad dokonce chápala, co se děje, nedokázala jsem si představit, že už nebudu mít doma mámu a tátu.

Stále jsem přemýšlela, jak to bude u nás doma vypadat... To už tu táta nebude bydlet? A kde bude bydlet? A uvidím ho ještě někdy?

Měla jsem v hlavě zmatek a bohužel, nebyl nikdo, kdo by mi pomohl se s tím vypořádat.

 

Máma se mi vzdálila a táta se se mnou o rozvodu odmítal bavit. Říkal, že jsem jeho malá princezna, která je na takové starosti ještě příliš malá. Neměl pravdu, já tehdy potřebovala, aby mi někdo vysvětlil, co se děje.... Potřebovala jsem, aby se mnou někdo mluvil, aby mi vnesl do hlavy jasno.

 

Bohužel, jak jsem již psala, zůstala jsem na ty otázky a na ten strach sama.
Matka našla útěchu v alkoholu a táta se odstěhoval pryč z města a s jeho stěhováním odešla i naše vzájemná blízkost.

 

Čas běžel a já se dostala do věku rozjívené puberťačky. Potřebovala jsem cítit lásku a mít v tomto citlivém období kolem sebe lidi, ze kterých bych cítila pochopení a souznění.

Táta už měl novou rodinu, a matka? Ta střídala partnery jak spodní prádlo a její chuť k alkoholu se stala pro ni koníčkem.

 

Večer co večer u nás byly večírky, a máma místo toho, aby si se mnou povídala, chodila raději po zábavách.

Odcizily jsme se ještě víc. Já nevěděla, co kde máma dělá, a máma netušila, co mě trápí, z čeho mám radost, jaké mám sny a touhy.

 

Když mi bylo dvaadvacet, našla si matka nového přítele. Byl o několik let mladší a byl snad dvacátým mužem, který si hrál na mého nového tatínka.

Matka se však tentokrát skutečně zamilovala. Svoji chuť k alkoholu začala kočírovat, dokonce jsme měli sem tam i teplý oběd a její nálada byla více než usměvavá.

 

Šimon, jak se partner mé matky jmenoval, mi celkem padl do oka. Byl to první muž, u kterého jsem neměla pocit, že jen z matky ždímá peníze a má ji pouze a jen na sex.

 

O několik měsíců později se k nám Šimon nastěhoval a mně se začala před očima rýsovat vize skutečného domova, skutečně šťastné rodiny.

 

Ovšem pak se stalo něco, co – ač to nikdo nemohl tušit – zamávalo s touto mou vizí stejně, jako silná bouře dokáže zamávat s mladou břízkou. Zamávat, či ji dokonce zlomit....

 

Matka si našla novou práci a s touto prací přišly i služební cesty. Odjížděla na den, dva, ale také na týden....

A my byli se Šimonem stále častěji a častěji sami doma.

 

Náš vztah byl dobrý, rozuměli jsme si, měli jsme stejný pohled na svět a měli jsme i hodně podobné záliby. Takže dny, kdy matka odcestovala, jsme si opravdu užívali.

Šli jsme do kina, na večeři, do divadla, nebo si jen koupili láhev vína a dlouho do noci si povídali.

 

Když jsem se poprvé přistihla, že při masturbaci myslím na Šimona, vyděsilo mě to. Nenáviděla jsem se za ty představy a slíbila si, že se to už nebude opakovat....

Sliby chyby. Šimon se začal objevovat i v mých snech a já svoje city k němu přestávala mít pod kontrolou.

 

Tehdy jsem si přísahala, že když už nedokáži uhlídat sama sebe, nedopustím, aby toto mé tajemství někdy vyšlo na světlo. Po tolika letech byla má matka konečně šťastná a myslím, že jsme si k sobě pomaličku začaly nacházet i cestu.... Ne, nějaká bláznivá zamilovanost mi opravdu nestála za to, abych jedním kopnutím vše zničila.

Dny, kdy matka služebně odcestovala, se pro mě staly utrpením. Měla jsem totiž strach sama ze sebe, obávala jsem se toho, že se neuhlídám, že udělám něco, čeho budu navždy litovat.

 

Jeden večer, když byla matka mimo republiku, koupil Šimon víno a navrhnul, že si dáme celovečerní turnaj v šachách.

Odmítla jsem.

Věděla jsem totiž, že alkohol a mé city k tomuto muži jsou smrtelnou kombinací.

 

Šimon mé odmítnutí akceptoval, ale překvapení zakrýt nedokázal. Ptal se mě, co se stalo... Zda nemám nějaký problém, zda se na něj z nějakého důvodu nezlobím... Neodpověděla jsem. Nenapadla mě žádná rozumná odpověď.

Jen jsem vstala a odešla do svého pokoje.

 

Bylo mi hrozně. City se ve mně bouřily a já doslova cítila, jak málo stačí k tomu, abych vše zničila. A měla jsem strach. Opravdu hrozný, dusivý a páchnoucí strach.

 

Když se ozvalo tiché zaklepání na mé dveře, srdce mi přestalo bít. Tolik jsem chtěla, aby ke mně přišel, abych se mu mohla svěřit s tím, co mě trápí... ale věděla jsem, že tohle je zakázané území, hranice, za kterou prostě nesmím jít.

 

Pojď dál – řeklo mé druhé já. Mé druhé, zkažené já, které v tu chvíli nade mnou získalo moc a já nebyla schopna ho zastavit.

Šimon se posadil do křesla a mlčel. Pozoroval kapky deště, jak stékají po tabulce skla, a nic neříkal, jen seděl a díval se na nebe, jak pláče....

 

Po tmě a v tichosti jsme seděli snad věčnost.

Já byla ten, kdo vstal, kdo to nevydržel, kdo k němu přistoupil a objal ho.....
Milovali jsme se celou noc. Vyznávali jsme si lásku, tišili můj pláč a znovu se milovali. Bylo to krásné a děsivé zároveň.

Bylo to tak něžné a zároveň tak odporné....

 

Mé city se ocitly v bouři, která mohla mít smrtící následky.

 

První, co jsem po této noci udělala, bylo, že jsem sama sobě slíbila, že se tohle nikdy nikdo nesmí dozvědět a že to bylo poprvé a naposledy....

Naivní představa, nesplnitelný slib.

 

Stali jsme se se Šimonem milenci a matka celé tři měsíce nic netušila. Netušila nic díky tomu, že často nebyla doma, a hlavně jak já, tak i Šimon jsme si dávali bedlivý pozor, aby matka nic nepoznala.

Jenže chování je věc jedna a sex věc druhá.

 

Šimon není ten typ člověka, aby miloval dvě ženy, a po té noci se mnou se jeho city k mé matce změnily. Vlastně se ony city jen přehodily - ze mě na mou matku. Matka se pro něj stala jakousi kamarádkou a já láskou.
Nejednou jsem slyšela, jak se matka ptá, proč s ní nechce spát... Ach, bylo to pro mě tak hrozné! Jak já se v té chvíli nenáviděla.
Ale přišla jsem na zvláštní věc: Láska totiž dokáže být silnější než zodpovědnost, charakter člověka či svědomí....

 

 

Před měsícem se stalo to, co by mě ani ve snu nenapadlo.... Vynechala mi menstruace, udělala jsem si test a vyšel pozitivní.

Na celé věci bylo jediné dobré a krásné to, že jak já, tak i Šimon jsme byli nadšeni z toho, že budeme mít miminko.

 

Bohužel tato situace si však vyžádala to, abychom matce řekli pravdu. A byla jsem to já, kdo jí to jeden večer oznámil.

 

To, co se u nás dělo, se snad ani popsat nedá a věřte, že chování mámy chápu. Zhroutila se.... Nebýt Šimona, který jakž takž udržel situaci na lidské úrovni, myslím, že by mě matka byla snad schopna i zabít.

Hned druhý den jsme se se Šimonem vystěhovali.... Pár dní jsme bydleli v hotelu a pak si našli podnájem. Naštěstí Šimon je na tom finančně dobře, takže nyní již hledáme vlastní bydlení....

 

A matka? Ta mne ignoruje. Jako dcera jsem pro ni přestala existovat. Nezvedá telefon, neotevírá mi dveře, chová se, jako by nikdy žádnou dceru neměla.

A já, já se jí nedivím....

   
11.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [259] Kimmy [*]

  Zaujmave je, ze veci ktore sa tu vycitaju Sabine (o dobrych mravoch, kontrolovani sexualneho pudu, apod.) by sa ovela lahsie a priamejsie dali dali vyhlasit na adresu jej matky. Napokon, vodit si domov stale novych chlapov ked je tam mlada dospievajuca dcera, chlastat a o jej pocity sa vobec nezaujmat, je prinajmensom nezodpovedne.
  By ma zaujmalo, co by vacsina s tychto moralnych kazateliek tu tvrdila, keby napriklad Sabina v teenadzerskych rokoch zacala z dovodu rodinnej situacie brat drogy, alebo by sa pokusila o sebevrazdu, alebo by zacala trpiet nejakou mentalnou anorexiu (na tuto temu su tu dneska clanky). Kolko je takych mladych ludi, a to ani nemusia mat take vyprahnute a smutne detstvo. Tych kazdy lutuje a chape. Ale len zato, ze Sabina tak neskoncila, sa tu uz na nu sypu mravokarske kazne a vycitky niektorych superuvedomelych dam. Mam pocit, ze tieto zenske by sa skvele uplatnili v carodejnickych procesoch 15. storocia. Nakoniec, aj k zacatiu inkvizicie v Spanielsku prispela dost svojim dielom zenska - kralovna Izabela.

  Eva-Fl: prosim ta, a ake zamestnanie mas ty v tej Amerike? Najviac zo vsetkeho su zabavni emigranti, ktori ked pridu do noveho (Zapadneho) sveta sa tvaria akoby zozrali vsetku mudrost sveta. Len mi prijde trochu usmevne, ze ked sa ti to hodi tak si velka Americanka (ako napriklad teraz) a na druhej strane v jednom komentari si pisala derogativne o americkych zenach (nieco ako: "kazdy Cech by mal zit aspon mesiac s Americankou, aby vedel aky ma doma poklad" v podobe Cesky, samozrejme). No myslim, ze by si si tu prislusnost k nejakemu narodu mala ustalit. Urcite by to tie americke zeny potesilo, keby vedeli ako uznalo sa o nich vyjadrujes.

  Pozdravujem nacionalisticko-sovinisticku pisatelku Maverick, ako sa dari? Tak co, uz sa nebudes unuvat posielanim sukromnych vzkazikov s narazkami na moju (slovensku) narodnost? Mimochodom Maverick, moja babicka je Ceska z Moravy, ktora sa tam narodila a este dnes tam ma rodinu, a moj otec zije a pracuje v Prahe. No a ja zijem a studujem v Toronte a mam aj tunajsie obcianstvo. Takze si sa s tou narodnostou celkom presne netrafila. No ale od kratkozrakych ludi tvojho typu ani nic ine nemozno ocakavat, vsakze...

  superkarma: 0 12.05.2005, 20:25:13
 2. [258] Searc [*]

  Eva_Fl: Ten byt v Praze jsi získala jak?

  superkarma: 0 12.05.2005, 13:41:47
 3. avatar
  [257] Eva_CZ [*]

  Manx: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaale jde. Muzu ti rict, ze mi nikdo v zivote nikdy nic nedal - a bydlim docela slusne. Holt v jine zemi, kdyz to jinak neslo. Ale v Praze mam byt - bydli v nem syn. Takze to slo i tam. A byla jsem samozivka + 2 kluci. Tak nekecejte.

  A pokud vim, treba Lotka je sama se 3 ,,detma" ( nejstarsi je uz plnolety - a ma sve bydleni a jeste studuje VS - nebo se chysta a maka jak silena.

  Jak uz jsem rekla - za celodenni trceni na z-in vam asi nikdo bydleni neposkytne. Ale to je VAS problem.

  superkarma: 0 12.05.2005, 13:15:19
 4. [256] xenie [*]

  teda Sabino, ty jsi ale dáreček... neznám Tebe ani Tvou matku, ale tak děsná asi nebyla, když jsi u ní a s ní bydlela, takže podle mně jsi jí prachsprostě podrazila, tudíž se nedivím že tě nechce znát...

  superkarma: 0 12.05.2005, 12:49:34
 5. [253] Searc [*]

  Manx:

  superkarma: 0 12.05.2005, 11:42:43
 6. avatar
  [251] ještěrka.ehp [*]

  vlcice: neboj, nejsem kouzelnice, měla sem jenom hroznou kliku Bydlela sem u našich cca do 21, než se uvolnil podnajem po kamošovi, kterej si koupil barák a ten podnájem je naprosto zlatě levnej, navíc naštěstí (klepu na dřevo) nemám žádný výdaje za lékaře a opravy v bytě sem zatim všechny zvládla sama (doufám že nepříde nic většího, to by mě zruinovalo ). Ale pro útěchu - tohle zvládám, ale stejně sem většinu měsíce bez peněz, pač s nima absolutně neumim zacházet a plácám se od výplaty k výplatě a nikdy nic neušetřim

  superkarma: 0 12.05.2005, 07:43:23
 7. avatar
  [249] Dudlajlama [*]

  Markýza: ja jen, ze tady slysim tolik argumentu, ze te prave a velke lasce se neda porucit . Jen doufam, ze se stejnou odevzdanosti budou dotycne zvladat situaci, kdy ten jejich je bude opoustet pro tu jedinou zarucenou a pravou lasku . Mimochodem, brano z historie, nejsilnejsi a nejtrvanlivejsi lasky byly casto prave ty nenaplnene...
  P.S. Utesuje me to, ze prestoze kamaradkam a v rodine partnery jaksi ze zasady ne , najdou se i takove, ktere me polituji .

  superkarma: 0 11.05.2005, 21:14:20
 8. avatar
  [248] sara.l [*]

  violetta: ...dopadla jsem úplně stejně jako ty..jenom s dvěma dětma...a dluhy taky splácím zvesela

  superkarma: 0 11.05.2005, 21:00:02
 9. avatar
  [247] Markýza [*]

  Galadriel: myslíš - leda by to podpořil vhodný psychiatrický posudek - něco jako nevyrovnaná osobnost

  superkarma: 0 11.05.2005, 20:08:12
 10. avatar
  [246] Dudlajlama [*]

  Mnoooo, ono se z te velke, prave a vasnive lasky da i zabit, souhlasite? Kazdy soud to vezme jako polehcujici okolnost .

  superkarma: 0 11.05.2005, 20:05:45
 11. avatar
  [245] Markýza [*]

  violetta: hodně štěstí tobě i synovi

  superkarma: 0 11.05.2005, 19:48:33
 12. avatar
  [244] Eva_CZ [*]

  violetta: ja neresim bydleni s rodici. Dokonce jsem i pro, aby v dome bydlelo klidne i vic generaci, pokud se snesou a je vsechno fajn - a myslim, ze v dome, kde zije babi, deda, mama, tata + mlada rodina s detmi a kde je spousta lasky, muze byt senzacne.
  mne jen nadzvedne, kdyz nekdo napise, ze ho SAMOZREJME rodice podporuji a prispeli mu na byt a drzeli ho na skole. Muj syn u me vydelava velice slusne penize - neusporil si ani cent, tak holt studovat dal nejde! To byla nase podminka! A starat se o nej financne, kdyz je dospely a svepravny - tak to me ani nehne!

  A pak me jeste nadzvedne, kdyz nekdo fnuka, ze bere 10 000 mesicne, ale je pecenej varenej na z-in celou pracovni dobu. Myslim, ze bere prilis...

  superkarma: 0 11.05.2005, 19:46:08
 13. avatar
  [242] Lotka [*]

  Nojo, matka měla nejdřív vypakovat dceru, aby si mohla dotáhnout domů chlapa

  superkarma: 0 11.05.2005, 18:06:31
 14. avatar
  [240] Landriel [*]

  Mickey Mouse: nemůžu než s tebou 100% souhlasit...

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:52:59
 15. avatar
  [239] sunshine [*]

  marcellina:nevysávat - přispívat na bydlení - rodiče si taky chtějí ještě užívat a ne dělat sponzory

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:42:33
 16. avatar
  [238] Eva_CZ [*]

  Deja: a proc si myslis, ze se tak vztekam? jenze Adam vydelava a to tak, ze dost. Na domacnost musi prispivat.

  Ale kdyby se uz konecne chtel odstehovat, drzet ho fakt nebudu.

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:37:30
 17. avatar
  [237] marcellina* [*]

  sunshine: a vyssavat rodiče?

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:30:41
 18. avatar
  [236] Deja [*]

  Eva_Fl: no pro rodiče je "dítě" i 50ti letý dospělý chlap. A mimochodem zameť si nejdříve před svým prahem - viz tvé "stesky" na syna na rozčilovacím auditku.
  Jinak máme dům dostatečně velký, že tam mohou kluci s námi bydlet, jak ji bude libo a jak budou chtít. Samozřejmě za předpokladu, že se budou dle svých možností podílet na financování nákladů a že se budou i nadále starat o své pokoje a přiloží ruku k dílu v případě další potřebných prací.
  Já sama vlastním malý byt, který pronajímám za 2500,- Kč /Praha/, což si myslím, že není přehnané a pokryje mi to náklady. V případě potřeby se tam přestěhuji a budu mít klid. Ale zatím po klidu vůbec netoužím, ale jsem ráda, že mám kolem sebe rušno.
  U nás v rodině i v rodině mého manžela jsou velmi silné vazby mezi rodiči a potomky a nikdo to nebere jako vzájemné vysávání nebo zneužívání dobroty. Babi s dědou podporovali mamku, mamka podporovala nás a já to vše zase vrátím svým dětem atd. atd.

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:29:02
 19. avatar
  [235] sunshine [*]

  Je zbytečné snažit se být samostatný, odstěhovat se od rodičů a makat jenom na podnájem.Lepší je cestovat , udělat si řidičák , něco si užít .Bydlení je drahé, zaměstnání se skoro nedá sehnat.

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:23:53
 20. avatar
  [234] Eva_CZ [*]

  Feng -

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:21:22
 21. avatar
  [233] Eva_CZ [*]

  Karol: o jakem diteti mluvis? O 22 letem cloveku?

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:14:04
 22. avatar
  [232] Markýza [*]

  Majkii 226: já jsem to měla obráceně - protože jsems e měla doma moc dobře, tak jsem se osamostatnila

  superkarma: 0 11.05.2005, 16:07:45
 23. avatar
  [231] sara.l [*]

  catcat:

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:53:11
 24. [230] Majkii [*]

  Fiona: tak to je ina vec

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:42:52
 25. avatar
  [229] Mickey Mouse [*]

  Ženské, tady v Praze je draze, a přesto tady spousta mladých z celé republiky žije bez rodičů. Prostě se jich 3-4 složí na nájem a po večerech nebo o víkendech si přivydělají u MCD nebo KFC nebo v nějakém hypermarketu. Takhle zvládnou jak studium, tak bydlení. A rodičové jim sice občas vypomůžou.
  Jenže bych znovu skromně připomněl, že s úletem Sabiny to má málo společného. Neuřídili to z blbosti a nedostatku vlastní slušnosti, společné bydlení za to nemůže (tak jako společné pracoviště, nebo společné paření na diskošce).

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:40:12

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [226] Majkii [*]

  crossik: jo jo tak to nasi museli mat mna a segru veeeeelmi radi ked sa nemohli zmierit s tym ze sme sa po svadbe od nich odstahovali
  Ked tu tak pocuvam tie "dospelacke" samostatne reci niektorych holiek tak fakt nechapem preco byt za kazdu cenu "samostatny" s par grosami v kapse, nez zit v dome s rodicmi, prispievat na najom, stravu a pod. To ste sa fakt doma mali tak strasne zle?? Nechapem to. Mne bolo u nasich stale SUPER!A uzivala som si bajecne a samostatne rovnako ako keby som zila sama v garsonke alebo v podnajme. S tym rozdielom ze som mohla kedykolvek pokecat s mamcou ked sa mi chcelo a nemusela minat prachy napr. za telefon .

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:37:25
 2. avatar
  [225] Laila [*]

  Sabino, kdo nezažil, jak vidíš tak nepochopí .

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:36:39
 3. [224] a.... [*]

  crossik: to já jsem to dělala jinak-nejdřív VŠ,pak bydlení pak dítě a dobře se oblíkám a cestuju až teď,kdy je mi přes 40/už na to konečně mám/,nechci ti do toho kecat,ale myslím,že tenhle můj harmonogram života je lepší

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:34:56
 4. avatar
  [223] catcat [*]

  crossik: ano, jsme starší, ale ne lepší. Jen jiné a nechápeme asi tu pohodu duše, odevzdat se někomu do zodpovědnosti. Prostě jsme já i mé kámošky byly k tomu vychované - starat se o sebe. A můžu říct jednu věc - moje dcera si na mě už asi od 15 let vymáhá svolení, že se může odstěhovat a bydlet s kamarádkami v pronajatém bytě. Sice trochu americký způsob života, ale proč ne? Není to o tom, že bychom si nerozumněly, naopak, jen je to o svobodě jednotlivce, kterou ale musíme umět prožít a přežít!
  Ps.: dcera v pronájmu nebydlí, je na intru a domů se těší...

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:33:37
 5. avatar
  [222] Henna [*]

  no to je hnus

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:33:13
 6. avatar
  [221] SARI [*]

  Milá Sabino, myslím, že nemusíš mít žádné výčitky svědomí..... A navíc, co se má stát, to se stejně stane.Matka se k tobě nechovala jako matka, zajímala se jen sama o sebe a taky si dělala co chtěla bez ohledu na tebe, dělej totéž!!!!!Boží mlýny melou, melou, melou, melou,.......

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:32:46
 7. avatar
  [218] Avilka [*]

  Feng:

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:32:03
 8. avatar
  [215] catcat [*]

  Karol - no to jsi práskla hřebíček na hlavičku - u rodičů našetříme, užijeme... Ale ono by to při samostatném placení až tak nešlo, co? Ksakru, není to sobecké? Já jsem si samostatně užívala báječně a holt, když jsem nevybyla s penězi, tak jsem třeba týden měla jen oběd v práci. Jenže to bylo mé rozhodnutí, že jsem si místo čehokoliv koupila dlouho očekávanou desku Plíhala... Prostě rozhodnutí bylo na mě a ne na mamince a tatínkovi, kolik mi dovolí...Jo a šetřila jsem taky,tehdy krvavé peníze, rovnou posílané z účtárny,abych o nich radši nevěděla.

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:27:12
 9. [210] a.... [*]

  crossik: dyť si to tak neber,s maminkou vycházíte patrně dobře, tak u ní bydli,nikdo tě zato nekritizuje,ať si to každý dělá,jak mu to vyhovuje.Jen mě vytáčí, když někdo říká,že něco nejde...že to není možný

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:15:06
 10. [208] Majkii [*]

  Feng:

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:12:44
 11. [206] Majkii [*]

  crossik: Vy musíte být všechny světice, pokud jste se hned po maturitě sbalily a rodičové : tiez to nechapem Podla mna su to len silacke kecy. To by som musela mat doma bud prachatych rodicov ktori by mi kupili byt alebo by u nas muselo byt katastrofalne peklo aby som sla z domu a vyzila z absolventskeho platu (v lepsom pripade na ulici). Je to blud

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:10:24
 12. avatar
  [201] Eva_CZ [*]

  crossik: pak je otazka, proc mas toho psa, ze?

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:07:45
 13. avatar
  [200] Eva_CZ [*]

  A jeste neco - mozna, kdybyste zkusily misto celodenniho vysedavani v prac.dobe na z-in neco kloudneho delat, mohlo by to tam taky vypadat jinak. A kecy, ze svou praci si i tak stacite znamenaji jen to, ze te prace nemate dostatek. Tady byste si v prac. dobe ani neprdly. A holky tady chodej 6 tydnu po porodu zpatky do prace, aby o ni neprisly. Ale jooooooooo, fnukani, to by vam slo.

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:07:04
 14. avatar
  [196] Avilka [*]

  Majkii: Trochu kreativity do života.

  superkarma: 0 11.05.2005, 15:01:06
 15. avatar
  [195] Eva_CZ [*]

  Lary fary. A myslela jsem, ze jste v EU a nemusite trcet tam a pracovat tam za par kacek. Ale fuuuuuuuuuurt vymluvy - neni na byt, na podnajem, maly platy.

  No a valet se doma a pobirat pridavky na dedu je uplne nejlepsi. Pak se nedivim, ze jste tam, kde jste.
  No good luck.

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:56:09
 16. [194] Majkii [*]

  Avilka: dědeček snaď bude pravý táta Sabiny nie? Alebo ste ho už pochovali?

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:53:44
 17. avatar
  [193] catcat [*]

  dneska perlím, i omluva je tam 2x Velká omluva!!!!!!

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:51:33
 18. avatar
  [192] Avilka [*]

  Feng: však som nižšie tvrdila, že to aspoň ostalo v rodine.. A ušetrili výdaje na jedného chlapa, pretože bude dedeček a tatík v jednom.

  ako v tej reklame Vidal sasun whash & go!

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:50:51
 19. avatar
  [191] catcat [*]

  koukez není slovo, to tam zůstalo z mé vlastní blbosti, omluva!

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:50:35
 20. avatar
  [190] catcat [*]

  koukez není slovo, to tam zůstalo z mé vlastní blbosti, omluva!

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:49:12
 21. [189] a.... [*]

  crossik: všechno je otázkou priorit, když je ti přednější mít prachy na hadry a zábavu bydli si u maminky.Mě např. rodiče do všeho kecali tak pro mě bylo důležitější se osamostatnit ...
  nesnáší ale když někdo říká, že vlastní bydlení,to nejde všecho jde,když se chce

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:48:36
 22. avatar
  [187] catcat [*]

  Sakra, teď jsem crossik napsala reakci a ona zmizela Tak koukez zopakuji: ne, odpovědnost za svůj život neznamená dělit se s maminkou o nájem. Je to pouze pohodlné

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:47:01
 23. avatar
  [186] Křeček [*]

  crossik: Já se od našich odstěhovala ve dvaceti - do podnájmu. V tom věku mi fakt vadilo mít společnej pokoj s mladším bráchou. Plat jsem měla kolem 5000 čistýho, podnájem byl 3000....

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:38:56
 24. avatar
  [181] Markýza [*]

  catcat: já taky - a doufám, že ho za těch čtyřicet let (nebo kolik mi zbývá do důchodu), stihnou postavit

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:20:25
 25. avatar
  [176] catcat [*]

  Markýzo - já už hledám vhodný penzionek nebo domov důchodců! A už se tam těším... (ale je to za dlouho)

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:06:32
 26. avatar
  [175] Luciš [*]

  Jane11: nenajde, to bys chtěla moc

  superkarma: 0 11.05.2005, 14:03:10
 27. avatar
  [174] Janinas [*]

  Pro matku Sabiny to musel být hrozný šok! Tohle od své dcery nečekala. Jenže život je nespravedlivý a nikdo nemá své štěstí jisté. Sabina byla asi velmi zamilovaná a citově vyprahlá, když začala spát se Šimonem. Vím, co dokáže udělat s člověkem láska a touha. Zažila jsem to na vlastní kůži a udělala jsem hroznou životní chybu, za kterou platím dodnes. Sabině bych přála, aby se s matkou udobřila. Všechno chce svůj čas! Až se narodí miminko, tak se vztahy urovnají. Třeba i matka zapomene na zradu a najde si nového přítele.

  superkarma: 0 11.05.2005, 13:55:43
 28. avatar
  [173] vlcice [*]

  Ještěrka.ehp buď jsi kouzelnice, nebo za bydlení moc neplatíš. Když Ti po splacení nájmu zůstanou 3000 Kč tak těžko vyjdeš.
  Jistě za jídlo se moc neutratí (když se člověk uskromní) a oblečení se dá koupit v sekondu. Ale někdy je člověk taky nemocný a musí hradit léky, ve větším městě musí jezdit městskou hromadnou dopravou (Brno cca 3000,- ročně) a na venkově dojíždí do práce. Občas se taky něco pokazí a je nutná oprava (což taky není levná záležitost)...atd. Zkrátka, vždy se najdou nějaké další výdaje.
  Já jsem třeba na štíru se zdravím. Mám problémy s moč. cestami a byla jsem nemocná co druhý týden. Nic mi nezabíralo a tak mi doktor napsal Urovaxom za 1800,- ale pojišťovna hradí jen tisícovku. Vydržela jsem být zdravá cca 9 měsíců a pak to začalo znovu. Takže znovu dalších 800,- za Urovaxom. Navíc beru ještě extrakt z brusinek (cca 400,- na měsíc).Do toho se objeví ještě nějaká chřipka či nachlazení a tak nakupuju Bromhexin, kapky do nosu, paralen..apod. Ale co mám dělat? Doktoři si se mnou neví rady. Imunitu mám prý na základě vyšetření v normě. Teple se oblékám, cvičím, chodím do přírody, snažím se jíst zdravě a dodržuji všechny zásady pro prevenci urologických potíží. Ale jakmile vysadím brusinky na delší dobu, tak do měsíce mám zánět moč. cest znovu. A dokud jsem nebrala Urovaxom, nezabíraly ani brusinky.
  A to platím ještě za antikoncepci (i když část mi hradí přítel, ale ne každý chlap je tak ochotný) a občas zubaře (ať si čistím zuby jak si čistím, stejně se mi kazí).
  Občas nějaká pracovní cesta, kterou mi hradí až zpětně asi za 14 dní. No a kdybych měla ještě splácet hypotéku nebo živit, šatit a léčit děti, tak bych mohla žít rovnou pod mostem.
  Kdybych bydlela sama, tak bych to rozhodně neutáhla.

  superkarma: 0 11.05.2005, 13:45:21
 29. avatar
  [170] vlcice [*]

  Eva F1 rozčiluješ se nad něčím, co jsi vůbec nepochopila. Manx to vyjádřila za mne jasně. Měla jsem na mysli bydlet s matkou, ne se nechat živit matkou! To že přispívá ne bydlení a vše ostatní si hradí sama, je snad samozřejmostí (alespoň pro mne). Nikdy bych se rodiči nenechala živit, když si vydělávám sama!

  superkarma: 0 11.05.2005, 13:20:01
 30. avatar
  [167] Mickey Mouse [*]

  Tak mi připadá, že už řešíte něco nepodstatného. Jestli bydlí nebo nebydlí s mámou, je celkem jedno.
  Co je mi hodně cizí, je tvrzení některých z vás, že "láska si nedá poroučet". Láska možná ne, ale to neznamená, že na to rovnou skočím a pár měsíců š.kám partnera své mámy, který si to mezitím ještě pořád rozdává také s mámou. Nakonec si s ním upleteme haranta a svedeme to na těžké dětství a pravou lásku.
  Pravé lásky tam není vůbec nic. On začal žít se Sabiny mámou také z lásky, a od Sabiny odejde také z lásky (k další naivce). A Sabina? Ve 22ti má tajně milence, ale neohlídá si antikoncepci. Asi také z pravé lásky.

  superkarma: 0 11.05.2005, 13:10:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme