Bulvár

Máme vyzkoušeno: Krása, která bolí!


Není to tak dávno, co jste si mohly přečíst článek Krása, která bolí. Častokrát jsem se zmínila, že téměř všechno si musím vyzkoušet na vlastní kůži. Není tedy divu, že moje kroky před několika dny směřovaly právě do tetovacího studia.

Piercing? Blázníš?!
„Piercing jazyka? Ty ses zbláznila!“ bylo mi sděleno, když jsem se zhruba před měsícem snažila nastolit toto téma. „Samozřejmě, že je to hezké, ale tobě to prostě nedovolím,“ stál si tvrdě za svým. Načež jsem si vyslechla několik důvodů, proč bych měla svého přítele poslechnout.

Mohla bych totiž skončit ve špitále s oteklým jazykem jako jedna stará známá, která se svým jazykem málem udusila. V lepším případě se udusím ve spánku, až uvolněnou „pecku“ vdechnu. Budu si systematicky ničit zubní sklovinu, a až se jednou kousnu do „jazyka“, mohlo by mě to stát rovnou celý zub. Krom toho budu ještě dlouho šišlat, a to je při práci novináře přinejmenším těžký handicap.

Tento rozmarný návrh byl v několika dnech zcela zapomenut. Vynořil se zpět až před několika dny, kdy se to v nás trochu rozleželo. On by mi piercing dovolil, jenže já už ho vlastně nechci.

Během následujících deseti minut vypínám pracovní počítač a chystám se domů. Ještě stihnu odeslat rýpavou zprávu, že se tedy cestou domů stavím v tetovacím studiu nedaleko „Staromáku“. Čekám rázný zákaz, jenže místo toho mi telefon smělým pípnutím oznámí: „Dělej si, co chceš, stejně to nedáš. :)“ Já že to nedám? To byla teprve výzva!

Jen neutéct…
Několik dlouhých minut si ještě prohlížím vitrínky s tetovacími motivy i všemožnými piercingy, ale víc než na obsah oněch skříněk se soustředím spíš na to, jestli nemám raději vzít nohy na ramena. „Já ti to udělám klidně hned,“ odpovídá slečna za pultem na můj dotaz. Připadá vám divné tykání? Zajděte si do skate nebo snowboard shopu, budou tam s vámi mluvit úplně stejně. Tedy alespoň tehdy, budete-li vypadat na méně než 40 let.

„Tak pojď za mnou," houkne slečna za rohem, zatímco si připravuje potřebné náčiní. „Vypláchni si tady ústní vodou a za chvíli to vyplivni,“ dodává. Ve vteřině sedím v koženém křesle a hlavou mi proběhne poslední myšlenka na útěk. Jenže to už můj jazyk spočinul mezi svorkami a jehla míří na místo, které tatérka označila černým fixem. „Slibuju, že to nebude bolet. K tomu nepotřebujeme ani umrtvení,“ usmívá se na mě. Má pravdu, skoro to nebolí.

„Ještě vteřinku a už tě nechám, jsi šikovná. Přímo ukázková zákaznice. Sice se bojíš, ale neděláš cavyky. Jiný u toho dělají docela komedie,“ nepřestává se smát. Celé to trvalo sotva pár minut. Překvapilo mě, jak rychle se takový piercing dá zvládnout.

Hodně zmrzliny a žádný orál!
Kdybych byla informována už předtím, asi bych práh salonu nepřekročila. Teprve teď se teoreticky dozvídám, co všechno moje nová ozdůbka obnáší. Prakticky si to vyzkouším v následujících dnech.

Jazyk by mi právě teď měl začít otékat. Otok prý ustoupí zhruba za týden. „Bude tě to asi dost bolet, takže doporučuju jíst hodně zmrzliny a nejspíš budeš potřebovat i léky na bolest. Docela dobře pomáhá ibalgin. Po každém jídle po dobu čtrnácti dnů vyplachuj ústní vodou, aby se tam nedostala infekce, ono to i pak míň bolí. Každý večer to kontroluj a případně utahuj závity. Občas to povolí,“ radí mi mladá žena před odchodem.

Říkám si, proč si lidé vůbec nechávají dělat takové ozdoby, když stejně nejsou ani vidět. Snad jen při tom lízání zmrzliny. Na mou myšlenku vzápětí odpoví tatérka posledním varování: „A hlavně, prosím tě, tři týdny žádný orální sex!“ Stejně tak je mi jasné, že na vroucný polibek můžu na pár dní zapomenout.

Přichází komplikace
Moje další kroky pochopitelně směřují do lékárny, kde záhy poznávám první útrapy. Mlčky položím na stůl pár balení ústní vody, a než vyslovím: „Dobrý den, jeden čtyřstovkový ibalgin, prosím,“ má paní magistra celkem pěkně poslintaný pult. Takže přikupuji ještě balení papírových kapesníků. Zdá se vám to nereálné? Jazyk otekl, zdřevěněl a spodní kulička spolehlivě tlačí na slinnou žlázu… S tím se opravdu moc mluvit nedá.

Dalším nelehkým úkolem bylo zakoupit si jízdenku, aniž bych vypadala jako mentálně retardovaný jedinec. Jenže moje „R“ zní tak pěkně americky a při sykavkách by se mi určitě hodily blatníky nebo nepromokavý bryndák s kapsičkou. Nesměle přistoupím k okénku: „Dobrý den, jednu juniorskou, Lysá nad Labem.“ Obávám se, že při téhle exhibici půl nádraží taktně zadržovalo smích až rudlo a druhá půlka soucitně pozorovala toho chovance ústavu sociální péče, jenž zůstal chvíli bez dozoru.

S podobnou reakcí se setkávám i doma. Samozřejmě, že se chci o první zážitky podělit s chápavou duší. Jenže chápavá duše se v hurónském záchvatu smíchu kácí k zemi už při prvních dvou větách. Nastává tichá domácnost. Jdu vyvenčit psa. Ale ouha, brzy zjišťuji, že pískání už neovládám.

„Ke mně!" snažím se přivolat fenku. Nic. „K noze!“ zkouším jiný povel. Můžu si bezhlavě plácat do stehna, ona si pro jistotu ještě provokativně sedá. Jdu sama. Jdu... Já vážně odcházím! Pes si raději lehá. Normálně se za mnou rozeběhne hned, jakmile se trochu vzdálím. Ale teď čekala výsměšně na písknutí. Třikrát fouknu na prázdno, ale nakonec ze sebe cosi jako písknutí vyloudím. Fenka se pochopitelně zvedla a přiběhla rychlostí blesku. Naprosto věřím, že se mi v té chvíli smála. Kdyby to šlo, řezala by se nahlas a do stehen by se plácala ona. Musím najít píšťalu.

Bude lépe
Potíže téhož večera nastávají i s jídlem. Po třech hodinách od propíchnutí dostávám hlad, a to je kámen úrazu. Jak by se vám jedlo s ochrnutým jazykem? Pro mě je nyní půlka párku a kousek chleba takřka celovečerní zábava.

První dva dny skutečně potřebuji tišící léky. Spotřeba zmrzliny není zanedbatelná - dva nanuky a jeden polárkový dort každý den. Den druhý - už neslintám. Den třetí otok ustupuje, snažím se lépe mluvit, ale americké „R“ z některých slovíček zní stále a také se můžu pořádně najíst. Jazyk už nebolí a já se můžu pochválit: „Zvládla jsem to."

Ve vzduchu je cítit další sázka. Tentokrát kérka…

Máte tetování nebo piercing? Nechala byste si ho udělat? Co si o takových ozdobách myslíte?

   
19.08.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [62] VladkaZabka [*]

  Já jsem padala, když jsem se učila na skateboardu. Nicméně jsem objevila nový druh zábavy, je to skatecycle. Tam se to člověk naučí mnohem rychleji.

  superkarma: 0 01.12.2014, 08:54:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [61] musilovahana [*]

  Mám jenom náušnice a nic jiného nechci.

  superkarma: 0 12.12.2012, 19:17:44
 2. avatar
  [60] saruz [*]

  Nemám, nelíbí se mi to a ani bych si jej nenechala udělat. Sml23

  superkarma: 0 19.11.2012, 20:55:06
 3. avatar
  [59] Makova_panenka [*]

  Piskotek007 — #58

  s tím souhlasím (ne věc módy). I když je společnost už více tolerantní k tetování a piercingu, v některých případech je to stále něco "podivného" - škoda, že člověk se musí uzpůsobovat povolání a tak Sml15Sml80

  superkarma: 0 29.11.2010, 11:39:11
 4. avatar
  [58] Piskotek007 [*]

  Mám piercing v jazyku a v pupíku a jedno tetování mezi lopatkama.Měla jsem i piercing v bradě a nose,ale kvůli práci musely ven.Neberu to jako věc módy,ale spíše jako vyjádření stylu.Určitě bych si tetování nedala na viditelné místo nedělám to kvůli ukazování,ale pro sebe..

  1. na komentář reaguje Makova_panenka — #59
  superkarma: 0 01.09.2008, 02:33:56
 5. avatar
  [57] Nowalie [*]

  Piercing nemám.Kromě dvou naušnic v uších,to se nepočítá.Tetování mám,promýšlela jsem ho dlouho skoro 7 let než mě napadl motiv.Ten jsem sama nakreslila a nechala vytetovat.Já beru tetování víc než modní vlnu,kýč.Šla jsem do toho s tím že to bude moc bolet ale ve finále jsem tam tatérovi usnula.Tetovací pistole bzučela až mě to uspalo.Po 4 hodinách bylo hotovo.Čekala jsem větší bolest.A mám ho na takovém místě že dodnes spousta lidí neví že jsem tetovaná(rozkrok to není )Jen když si vezmu v létě tílko tak mi známí říkají:Nová kérka co?

  superkarma: 0 20.08.2008, 00:10:57
 6. [56] Rikina [*]

  Například zrovna nedávno jsem si tak povšimla slečny, která by se, eufemisticky řečeno, dala označit za tuctový zjev. Nebylo na ní nic vysloveně nehezkého, ale také nic zajímavého, taková šedá myška, s jednou výjimkou – měla krásnou, čistou, hladkou, smetanově bílou pleť, a to zejména v oblasti dekoltu, který měla vzhledem k teplému počasí výrazně odhalen. A v tomto dekoltu měla nepřehlédnutelně umístěnu vytetovanou růži, navíc to byl poněkud nepovedený obrázek, působilo to lacině až pouťově. To pak nezbyde než si povzdechnout nad tím, jaká je to škoda, když taková dívka dobrovolně zničí to jediné skutečné krásné, co na ní bylo, když si tu nádhernou pleť takto nesmazatelně nechá poznamenat, a neváží si daru matky přírody. Co by za to jiné ženy daly, kdyby se mohly honosit dekoltem, jež by v románech mohl být snadno popsán jako alabastrový...

  superkarma: 0 19.08.2008, 23:09:44
 7. avatar
  [55] Dante Alighieri [*]

  No ostnatý drát považuju za vrchol všech kýčů.

  superkarma: 0 19.08.2008, 23:02:27
 8. avatar
  [54] Kerridaenn [*]

  Ja osobne nemam ani tetovani ani piercing, pokud teda nepocitam jednou propichnute kazde ucho, jak je to zvykem.
  Na nekterych se mi decentni piercing nebo male tetovani libi, na vetsine ne.
  Kazdopadne vsichni tetovani rikaji, ze plne zvazili riziko, ze s nimi ten obrazek zustane uz naporad. Ale chodila jsem do tanecnich pro dospele a tam jedna pani ve veku me maminky mela roztomily ostnaty drat na nadlokti, ktere by se velice libilo Richardu Fishovi a Ally McBealove Opravdu sexy

  superkarma: 0 19.08.2008, 22:40:13
 9. avatar
  [53] Laurin [*]

  málem bych zapoměla, že mám ještě piercing v nose

  superkarma: 0 19.08.2008, 21:24:57
 10. avatar
  [52] Laurin [*]

  mám piercing v jazyku a malého motýlka kterého jsem pomáhala nakreslit s chlápkem co mi to potom tetoval na lopatku, obojí mám proto, že se mi to líbí né kvůli toho, že to bylo v módě nebo, že to má někdo jiný a jsem ráda, že to mám a vzpomínky na ten týden po píchnutí mě vždy rozesmějou

  superkarma: 0 19.08.2008, 21:22:43
 11. [51] TeaLady [*]

  Mám piercing nejen v jazyku, ale i v nose, ve rtu a v pupíku( v uších samozřejmě taky, celkem 15). Strašně moc se mi to líbí a jsem spokojená. Nosím malinké pecičky všude, ve rtu teď novou plastovou a ta je mnohem lepší než kovová a míň nápadná. Nikdo si mě bez toho ani nedokáže představit! A to, že mi kdysi přezdívali "Plechové ucho" mi nikdy ani trochu nevadilo!
  Tetování mám 4, spíš menší a na takových místech, že pokud nejsem v bikinách, nejsou všechny vidět.
  Prostě se mi tahle "móda" líbí!

  superkarma: 0 19.08.2008, 18:25:28
 12. avatar
  [50] catcat [*]

  když mě chytla touha po tetování, využila jsem malbu čínským ingoustem a vyblbla jsem se. Vydrželo to tak měsíc a tak se to dalo inovovat a předělávat a měnit... U klasického tetování pořád vidím našeho dědu, který v mládí zhřešil a nechal si tetovat ruce,ve stáří bez dlouhých rukávů neudělal ani krok a styděl se za ty vytahané malůvky...

  superkarma: 0 19.08.2008, 17:33:20
 13. avatar
  [49] Šůša [*]

  Kerku mám přes celé záda a navrhovala jsem si to sama. Na záda jsem si to dala proto, že pokud si nesvlíknu triko, tak nikdo ani neví že nějaké tetování mám. Neberu to něco jako módní vlnu, ale umění. Ale co fakt nechápu jsou ty hnusné čínské znaky a tribaly které fakt neznamenají nic a dotyční si to dávají jenom aby byli "IN"

  superkarma: 0 19.08.2008, 17:00:56
 14. avatar
  [48] Dante Alighieri [*]

  Chtěla jsem tetování, ale upustila jsem od toho, protože to mělo čím dál víc lidí kolem mě a já prostě nechtěla bejt ta ovce, která jde s davem a "musí to mít taky". Ještě štěstí, že to bolí - jinak bych asi tenkrát neváhala a byla bych dnes označkovaná nějakým trapným čínským znakem nebo neoriginálním nic neznamenajícícm ornamentem. Piercing se mi nelíbí kdekoli na obličeji, ale nejhůř uprostřed brady. To mi připadá opravdu nechutný, zvlášť když tam ta osoba má ještě navíc místo kuličky ten špičák!!

  superkarma: 0 19.08.2008, 16:31:47
 15. avatar
  [47] Tulinka [*]

  Já měla pouze henu,ta vydržela asi 10dnů.
  Piercing neodsuzuji na hezkým plochým bříšku proč né,ale jestliže si někdo nechá piercing udělat na přirození tak to už je k zamyšlení i když je to místo,který každý nevidí.

  superkarma: 0 19.08.2008, 16:27:25
 16. [46] Rikina [*]

  Dnes má takovou "parádu" pomalu každý druhý, takže zanedlouho jistě bude daleko více originální nic takového nemít. Je to jen módní vlna. Piercing jde aspoň vyndat, kdežto tetování už je napořád, a mít stejný ornament jako desítky dalších není žádná výhra. Při zběžném pohledu drobné rozdíly nelze rozeznat, a tak to vypadá, že všichni mají stejné delfínky na kotníku, růžičky ve výstřihu, ornament na bedrech, a ostnatý drát kolem nadloktí. A kuličku v jazyku. Uniformita jak bič.

  superkarma: 0 19.08.2008, 15:43:06
 17. [45] katspark [*]

  Líbí se mi piercing v jazyku, ale asi bych se bála o zuby. Mám dvě kérky, to mi stačí.

  superkarma: 0 19.08.2008, 15:39:52
 18. avatar
  [44] Ajiiiii13 [*]

  Mám piercing v pupíku už skoro 9 let a už to absolutně nevnímám... Jen si na něj vzpomenu, když se mi sekne v pásku.. auuu

  superkarma: 0 19.08.2008, 15:04:04
 19. [43] anité [*]

  Mám dvě tetování a jsem spokojená.

  superkarma: 0 19.08.2008, 14:51:44
 20. [42] Tini [*]

  Dimsy:

  superkarma: 0 19.08.2008, 14:39:54
 21. avatar
  [41] wich [*]

  Nevím, jak působí piercing v jazyku na zuby, ale sestřenka jej má, tak se musím zeptat Jednou jsem se líbala s klukem, co měl v jazyku kuličku a bylo to... zajímavé

  superkarma: 0 19.08.2008, 14:37:10
 22. avatar
  [40] Dimsy [*]

  Jednou jsme byli ve vinárně a tam měla servírka piercing v nose a v tom přítmí to vypadalo,jako když má pořád holuba.

  superkarma: 0 19.08.2008, 14:22:46
 23. avatar
  [39] femme [*]

  nemám ani jedno a už asi mít nebudu líbí se mi malinká pecka v nose, ale o piercingu v jazyce jsem neslyšela žádné chvály a zvlášť od zubařů ne

  superkarma: 0 19.08.2008, 14:20:04
 24. avatar
  [38] Petrushe [*]

  Oboje. Malé tetování na rameni a piercing v pupíku a nose. Už bych si nenechala nic víc udělat, ale tyhle tři věci ke mě patří, mám je už 11 let a jsem s nima spokojená. O piercingu jazyka jsem přemýšlela 3 roky zpátky a pak jsem dospěla k názoru, že mi to za to riziko nestojí. A je fajn, že jsem byla ve svých 16-ti tak skromná a nejsem jak omalovánky Mám tyhle věci ráda, ale když pro samej kov není vidět obličej a pro barvu není vidět kůži, tak je to děs A nejhorší je, že dneska když se otočíte za mladou holkou, tak bude mít z 50% na berdech nějakou čmáranici...to je daň za to, že chtějí být všichni originální stejným způsobem

  superkarma: 0 19.08.2008, 14:16:12
 25. avatar
  [37] Meander [*]

  Tini: To by byl quest

  superkarma: 0 19.08.2008, 13:42:29
 26. [36] Tini [*]

  ja uz ale asi fakt pujdu....*cinskych kolegu - samozrejme

  superkarma: 0 19.08.2008, 13:34:39
 27. [35] Tini [*]

  Meander: Jiste Nudle=nejoblibenejsi jidlo Jestle jsem premyslela, ze bych se zeptala svych cinskych kolegy aby mi prelozili vepro,knedlo, zelo

  superkarma: 0 19.08.2008, 13:33:30
 28. avatar
  [34] Meander [*]

  Tini: Až takový význam pro tebe mají nudle, že je máš na těle für immer? Týwogo!

  superkarma: 0 19.08.2008, 13:16:05
 29. [33] Tini [*]

  *no vidim, ze uz bych asi mela jit domu. Neumim napsat kloudnou vetu.
  No, protoze MA nejaky vyznam

  superkarma: 0 19.08.2008, 13:12:53
 30. [32] Tini [*]

  Vivian: No..protoze je ma nejaky vyznam! Samozrejme jsou i jine znaky z jinych kultur, ale me se zrovna libil tenhle a taky duch anebo energie, je ten spravny vyznam, ktery jsem heledala

  superkarma: 0 19.08.2008, 13:01:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme