Magie

Máme ve vesmíru přátele?

Máme ve vesmíru přátele, nepřátele, nebo tam nikdo není? Když zvedneme svůj zrak k noční obloze, nechce se ani uvěřit, že jsme v tom obrovském, nekonečném prostoru úplně sami.

Nikdy jsem se o existenci mimozemských civilizací blíže nezajímala, vlastně jsem se toho i tak trochu bála. Jak by asi takoví mimozemšťané vypadali? Jako hubené průhledné a mírumilovné bytosti, které známe z vynikajícího filmu Stevena Spielberga A. I. Umělá inteligence, nebo jako monstra z dalšího mistrovského díla Vetřelec, režiséra Riedlyho Scotta? (natočil první díl této ságy)

A. I. Umělá inteligence (2001)

vetrelec

tak takové mimozemšťany raději ne...

Kdoví. Přesto i mě, pozemšťana se spíše skeptickým úsudkem, otázka, zda jsme ve vesmíru sami, několikrát napadla. Nejvíce v noci, při pohledu na rozzářenou noční oblohu, anebo při nedávném shlédnutí  dokumentárního filmu televize BBC, jehož obsahem bylo bádání světových vědců v otázce života na planetě Mars.

Život na Marsu?

Vědci a badatelé ze všech koutů našeho světa život na planetě Mars připouští už léta. Nejde však přímo o život chodících bytostí, ale o přítomnost vody a kyslíku, tedy i o přítomnost bakterií a řas. Tak jako tomu bylo před miliardami let na Zemi.

„Podíváme-li“ se zhruba 4 miliardy let nazpátek směrem k zeměkouli, můžeme zaznamenat  dobu, po kterou se na Zemi utvářel život jako takový. Toto utváření probíhalo „kosmickou hlemýždí rychlostí“.

Sluneční soustava vznikla v podstatě najednou, proč by tedy život nevyrašil i tam, kde je byť jen řídká atmosféra kyslíku, ale kde je hlavně voda? Byl-li někdy na Marsu život, pak v dobách, kdy se rodil i u nás.

Ale co když má život na Marsu úplně jiný základ? A co když nejen na Marsu? Za pouhých pár let bylo objeveno na 500 planet, které mohou konkurovat Zemi. Možná i životem, alespoň tím několikabuněčným.

mars

planeta Mars

Vědci odhadují, že míst k životu může být až 2 miliardy. Není tím samozřejmě míněno, že hned narazíme na průsvitné, hubené bytosti s velkýma očima, stačila by pouhá řasa.
Objev může přijít každou hodinu... :)

Zdroj: S. Breccia, Mimozemský kontakt, wikipedia a www.youtube.cz

Věříte na jakoukoliv existenci mimozemského života? (není míněno přímo mimozemšťany)

Možnost%
Ano73,3
Ne11,1
To opravdu nevím15,6

Čtěte také:

   
05.01.2012 - Záhady současnosti - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] saruz [*]

  Myslím, že tam někdo nebo něco je a že nejsme ve vesmíru sami.

  superkarma: 0 29.09.2012, 20:26:36
 2. avatar
  [7] Sayonara [*]

  myslím si, že je sobecké myslet si, že jsme ve vesmíru sami

  superkarma: 0 19.07.2012, 11:25:33
 3. avatar
  [6] cibulicka [*]

  Myslím si ,že přeci něco musí být,v tak velkém prostoru snnad někdo s námi žije...Sml80

  superkarma: 0 25.05.2012, 22:15:34
 4. [5] Olan [*]

  http://svet2012.info/znaky-v-obili/

  Mrkněte opravdu mazec

  superkarma: 0 06.02.2012, 15:02:18
 5. [4] Olan [*]

  Vesmír není film ale realita, kdo nevěří je v jistém smyslu omezen v myšlení a má málo vědomostí. Je to neuvěřitelně důmyslně složitý systém fyziky a chemie který tu není pro srandu.Na věčnou otázku proč ? tu je si odpovídám důležitý je pouze život a to kdekoliv. Osobně jsem amatérský astronom asi od pěti let a na noční obloze jsem viděl nespočet zvláštností kde je věda v háji . Stejně tak jsou nevysvětlitelné kruhy v obilí které svou monumentálností , přesností  a originalitou naprosto vylučují partičku lidí s prkny. Mimozemský život je možná blíže než si myslíme a osobně nechci být u toho až přiletí protože si nepřiletí popovídat u kafe

  superkarma: 0 06.02.2012, 08:57:48
 6. [3] Anime Otaku [*]

  Alexandra Stušková — #2 Ty průsvitné postavy jsou další vývojovou formou robotů a chtějí vědět, jaké to je řídit se pocity a ne jen logikou

  superkarma: 0 09.01.2012, 19:26:03
 7. [2] Alexandra Stušková [*]

  Anime Otaku — #1 No, já beru za mimozemšťany ty hubené, průsvitné bílé postavičky, které přijdou v úplném závěru filmu k tomu chlapci  Sml80 Nebo ne? Sml80

  Jinak film je to jedinečný, nádherný, ale ke konci ho vždycky obrečím Sml15

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #3
  superkarma: 0 05.01.2012, 12:41:13
 8. [1] Anime Otaku [*]

  Já na mimozemský život věřím. Vesmír je naltolik veliký, že si myslím, že by bylo poněkud naduté myslet si, že jsme jediní. Ale nevěřím na setkání, protože pravděpodobnost toho, že někdo kdo je technologicky výš než my se vydá zrovna naším směrem je minimální. A jde také o to že vesmír pozorovaný z velké dálky bude ve všech směrech vypadat stejně.

  Jinak by mě zajímalo, kde se podle vás vzali ve filmu A.I. mimozemšťani? Je to jeden z mých oblíbených sci-fi filmů a nikdy jsem si mimozemšťanů nevšimlaSml16

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #2
  superkarma: 0 05.01.2012, 10:28:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme