Další příspěvek k našemu tématu poslala čtenářka Knihovna. V práci je už deset let, ale poslední rok s novým šéfem je to jiné. A není to ono.

Na šéfovi hrozně záleží, to je jasné. Milá Knihovno, přeju Vám, aby se to u Vás v práci zlepšilo. Děkuju Vám za příspěvek a přeju hezký den.


Milá Lucie a čtenářky,

pracuji převážně v ženském kolektivu a ženy převažují i v celé naší instituci. Nebudu konkrétně uvádět, kde, nerada bych, aby někdo poznal o kom píšu. Pracuji zde přes 10 let, nastoupila jsem sem po druhé mateřské dovolené a díky této relativně klidné práci v klidu vyrostly mé děti. Kolegyně jsou tu vstřícné, přátelské a pár z nich můžu považovat za své kamarádky. Většina z nich je v mé věkové kategorii, takže tady probereme, vše co je nám blízké i co nás trápí. Občas spolu chodíme na obědy, jen tak na kafe nebo i za kulturou. Není mezi námi rivalita a panuje tu přátelství. Abych nezapomněla, v našem kolektivu je ještě gay a muž před důchodem. Oba nás bezva doplňují svými názory i manuální šikovností. Naprostá pohoda, ale bohužel netrvá věčně. Naše mladičká paní vedoucí odešla před rokem na mateřskou a na její místo byl vypsán konkurz. Paní náměstkyní byl vybrán muž, odborník mladší, ale pan důležitý, který nikdy vedoucího nedělal. Po jeho nástupu nastala z jeho strany zbytečná větší kontrola, nedůvěřivost, obavy. Pan vedoucí stále do kolektivu nezapadl a každý den přináší něco nového. Buď nové instrukce z jeho strany nebo připomínky z naší strany atd. Má problémy s komunikací, málo koho oslovuje, spíše na nás ukazuje, trpí tiky. Zjistili jsme, že zřejmě trpí mindrákem úspěšnější manželka a v práci se prosazuje. Po několika našich stížnostech na p. vedoucího pí. náměstkyni se nic nevyřešilo. Ona mu domluvila, jak se má chovat, chvíli sekal latinu, ale pak zase vše spadne do starých jeho zajetých kolejí. Půlroční zkušební doba byla k ničemu, ufrnkla jak voda a on jako odborník se osvědčil. Prostě pohodová atmosféra na našem pracovišti se změnila v cosi divného. Vztahy mezi námi děvčaty jsou pořád fain, ale on to narušuje a znepříjemňuje. Už jedna kolegyně kvůli němu odešla a druhá přestupuje do jiného oddělení. Navíc peníze jsou tu mizerné, takže jsme si spíše vážili pohody a tady hodných lidí. Co dál k tomu psát. Nic, jenom, že to tak někde chodí.

Knihovna

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vztahy na pracovišti

  • Jaké máte vztahy v práci?
  • Jste spíš kamarádky/i, nebo soupeřky/i?
  • Chodíte rády do práce, abyste si tam „pokecaly“?
  • Jaký máte vztah se šéfem (šéfovou)?
  • Jaká panuje ve vaší práci atmosféra?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou příhodu z práce?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, a to kniha Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství IKAR. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je VZTAHY V PRÁCI. Předem děkuju!

tajemstvi

Reklama