Domácnost

Máme nejlepší teploměr

Je to jisté. Za topení se vydá hodně peněz z rodinného rozpočtu. Bydlím v rodinném domku, tak každý pochopí, kolik stojí uhlí i dřevo a ta práce kolem toho. Ale mě zahřejí i dvě věci, při kterých ušetřím - nevím, jestli se to týká dnešního tématu, ale musím to napsat.

Za prvé ušetřím na Vánoce za dárky. Moje dcera je zimomřivá a od svých asi 14 let (dnes jí je 18) si přeje pod stromek teplou deku (nekupujete ji každý rok), flanelové pyžamo (koupíte krásné a teplé na tržnici) a teplé ponožky.

Říkáte si, v jejích letech by měla mít velká přání – oblečení, co letí, šperky, telefony atd. Ne, je nenáročná a já ušetřím a někdy ještě vlezu večer u televize k ní pod deku.

Za druhé. Kupujete domů teploměry, měřiče a nevím co ještě, abyste ušetřili a věděli, kdy máte zavřít topení? Opět ušetříme. Tyto věci zásadně nekupujem. Když přijde moje dcera, že je jí akorát nebo horko, okamžitě zavíráme a škrtíme topení, protože je přetopeno. Když je jí zima a obléká si teplý svetr, je u nás akorát teploučko. No ale začínám se ptát, co když nám odejde na školu a pak třeba... No nebudeme přemýšlet dopředu. Přeji pěkný den.

Zlatka H.


Milá Zlatko,
děkuji vám za příspěvek k dnešnímu tématu. Určitě je v něm několik nápadů, které čtenářky ocení – třeba pořídit si zimomřivou dceru. Možná to časem taky zkusím, abych šetřil za topení.:)

A jak hlídáte teplotu doma vy? Také poznáváte, že už je moc zima, když se vám při zacházení za roh zlomí pes? Napište mi na adresu redakce@zena-in.cz!

   
15.11.2006 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Gabi [*]

  Mám takovouhle ségru - jr to vražedný, já mám tílko a krátkou sukni a chodím bosa a ona se balí do flanelky, mikiny a ponožek. Je to zoufalé, protože její děti coby propocená miminka svlékali i babičky a já, která jsem zvyklá pořád větrat, se dusím. A podle ní jsou příčinou rýmy nohy bez ponožek.

  superkarma: 0 15.11.2006, 14:16:03
 2. avatar
  [3] femme [*]

  janase: nejmenuje se Martina? to buď ráda, bo já si s ní doma užiju vedra

  superkarma: 0 15.11.2006, 14:07:17
 3. avatar
  [2] janase [*]

  femme: To je přesně moje ségra...všichni chcípáme horkem a ona je navlečená ve svetru a klepe se pod dekou... Ještě, že už bydlíme jinde

  superkarma: 0 15.11.2006, 14:01:16
 4. avatar
  [1] femme [*]

  jednu takovou mám doma ale tý je zima, i když máme v pokoji 25st.

  superkarma: 0 15.11.2006, 13:33:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme