V rodině čtenářky Sstream na to jsou systematicky: Mají na nástěnce velký papír s hlavičkami jako – zelenina, ovoce/ mléko, atd. Zodpovědně vyplňuj apodle něj nakupují. Možná by to stálo za inspiraci. Děkujeme za tip

Nákupy moc nemusím a jsem moc ráda, že tento nehezký úkol mohu svěřit muži. Ten nakupuje rád a asi mu to i jde, jen mě občas překvapí kartonem něčeho, co až tak moc často nepoužíváme s tím, že to stálo „skoro“ stejně jako jeden kus.

To by byl asi jediný problém. Pokud můj drahý neví, co má nakoupit, doveze většinou prádelní koš věcí, které musíme po čase buď vyhodit anebo musím zcela přehodnotit náš stravovací plán :-)

Takže máme na nástěnce velký papír s hlavičkami jako – zelenina, ovoce/mléko, sýry/ uzeniny/maso, ryby/drogerie/ ostatní. Tohle zodpovědně (skoro :-) )oba vyplňujeme – je to pod rukou, visí u toho tužka takže je nákupní seznam vždy po ruce v jakoukoliv dobu.

Pak je to většinou můj drahý, který seznam vezme a doveze vše dle požadavků, většinou mi přibalí i malou kytičku, doufám, že mu to dlouho vydrží :-)

Co se však občas na nástěnce objeví, a radost z toho nemám, jsou seznamy typu – pro SStream nové boty, košile, kalhoty a černé ponožky. Jsem totiž strašný antitalent na nakupování oblečení a samotná návštěva těchto obchodů mi způsobuje kopřivku. Taky nemám zrovna správný úsudek o tom, co se ještě hodí, a co už opravdu ne. Když mi vyhodil moje oblíbené botky, které se mnou strávily nádherných šest let, chtěla jsem ho zabít. V popelnici už nebyly :-(

Ale stejně jednou za čas přijde den D, můj drahý mě sbalí do auta a začneme maraton dvoudeckou vína, abych to tedy přežila. Jeden obchod, druhý, třetí....  Tohle ti nesluší, tahle barva je fajn, ale k tomu doma nic nemáš, tyhle boty opravdu chceš? Zajdeme se podívat ještě tam, a tam, a tam....  A já se tvářím jako oslík Ijáček s odepnutým ocáskem a pajdám po dlážděných chodbách... Ve finále i můj drahý mění barvu, protože – tohle je moc drahé, to je nějaké silonové, ty boty jsou takové...až moc moderní. Ve finále odcházíme s jednou košilí, ztraceným dnem a vypadáme jako oslíčci oba.

Vyvinul nový systém. Koupil si krejčovský metr a doma si mě pořádně přeměřil. Vyslechl si výhrůžky typu: „když to nebude bavlna, tak to nosit nebudu“ a ponechal mě osudu svému. Vždycky, když se vrací z nějaké služebky, mi něco doveze. Košile, halenky, trička, dokonce i kalhoty trefil úplně přesně.

A jsem happy :-)SStream

Teď asi závidí hodně žen. Ani to, že výběr vašeho oblečení vzal do rukou váš manžel, ale ochotu, s jakou pro vás nakupuje.

Reklama