Domácnost

Máme doma puberťáka


Puberta je náročné období nejen pro samotné děti, ale i pro rodiče. (Někdy HLAVNĚ pro rodiče.) Právě v tomto období potřebuje dítě více soukromí než kdykoli před tím. Neberte mu ho. Naopak, snažte se pokojík přizpůsobit potřebám dospívajícího jedince a rozhodně mu nenuťte svůj vkus. Je sice fajn, že jste sehnala ty úžasně modré závěsy, ale jste si jista, že stejně tak bude nadšený i váš náladový poklad?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děti v tomto věku si už rády pokoj „zařizují“ sami. Přestavují nábytek, závěsy, které tak hezky ladí s kobercem, jsou náhle trapné a nemoderní, volné místo na zdi je naprosto alarmující a ihned musí být přelepeno nejnovějším hrdinou.

Jednoduše řečeno, o úpravách pokoje se poraďte společně s dítětem. Ostatně, je to jeho říše a všichni ostatní jsou vetřelci.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto zdroj: www.reality-kuncl.cz, www.promerit.cz

 

Zpět

Na začátek článku

   
07.09.2007 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

  1. [1] schnauzer [*]

    Náš syn se zamiloval. Je mu 18, našel si svoji "životní " lásku. 13ti letou přítelkyni. A začal dělat současně svého koníčka/počítač - ale ten náš super a doma//, na studium střední školy a nás rodiče mu jaksi nezbyl čas. Složil se nervově na vánoční svátky. Lhal nám a během pololetí z jedniček skončil u propadání. Prý kvůli nám.Jedině kdo ho pochopí a podpoří, jsou rodiče jeho přítelkyně, my jsme pro něj neudělali za celý život nic, jen ho systematicky ničili. Studium jsme mu po dohodě přerušili. Když nic nesehnal a ani nesháněl, sehnali jsme mu práci. Teď prý nemá čas na práci, protože nestíhá svoje zájmy a přítelkyni. Jsme prostě ti blbí, co považují dnes alespoň dokončené vzdělání za nutnost a navíc uvažujeme do budoucna. Kde jsme udělali chybu? Postavili jsme svépomocí nám i jemu domek, dřeli se od slunka do slunka. Syna jsme tahali všude s sebou, protože to byl vysněný syn a ne dcera. Do 18 let byl každý rok minimálně 2x na prázdninách, u moře. Počítáme a šetříme, ale z našeho potomka se stal najednou po seznámení s dívkou naprostý sobec. Např. měl 18tiny, s manželem čekáme na něj dva dny s dortem, šampaňským, dárečky a penízky /mimochodem 8OOO Kč/ na řidičák. A prý proč se staráme. On tam dostal flašku za stovku a je úplně hotový jak to oslavovali.Denně uvařím, stále peču. Nedá se to prý žrát. Ale pokaždé, když přijede od své přítelkyně má dva dny průjem, ale papá to, co doma by "nežral" a je to prý dobré. Pokud tedy mluví. Je to tak 5 vět za týden.
    Nechci si stěžovat.Jen mě to mrzí kvůli manželovi. My ženské to dovedeme obrečet, já to držím uvnitř. Trápím se po svém. Navíc jsem v invalidním důchodu po velice aktivní práci. Bohužrl ne svoji vinou. Ale je mi líto manžela, který se snaží "naše" pubertální vztahy nějak vydržet, ale nakonec to odnáším já. Jak z toho všeho ven. Syn je na koni. My ho stále trápíme. A třináctka je na vrcholu.

    superkarma: 0 19.03.2008, 22:20:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme