I když používáte pro své miminko papírové plenky, pečujete o pokožku v tříslech , zadečku i v intimních partiích , může se snadno stát, že vaše dítě bude mít opruzeniny. Vzniknou velmi rychle a jsou pro dítě nepříjemné a bolestivé. Je třeba je hned začít léčit, aby se pokožce ulevilo a stav opruzeniny se nezhoršoval. Pravdou je, že nejlepší je opruzení předcházet pravidelnou každodenní péčí.

bepanthen

Pokožka malého dítěte je velmi náchylná k podráždění, a to především v oblasti kožních záhybů, tzv. faldíků, kde se může snadno zapařit. Ovšem největší pozornost musíme věnovat místům okolo zadečku, kde děťátko nosí převážnou část dne plenky. Plenka při styku s pokožkou zadečku dráží mechanicky, otěrem . Může způsobit až mikrotrhlinky, které pak mohou být vstupní branou rozsáhlé infekce. Také Moč a stolice v těchto místech dráždí jemnou dětskou pokožku a všechny faktory společně mohou vyvolat i zánět. Kůže při něm zčervená, nepřirozeně se leskne, někdy se objeví i puchýřky a mokvavá místa Opruzeniny jsou pro miminko nepříjemné a stresující , protže jsou , bolestivé , mohou pálit a trápí stejnou měrou holčičky i chlapečky.. Dítě je neklidné, často pláče, špatně spí, hůře přijímá potravu.

Fakta o opruzeninách:

  • postihují třetinu až polovinu malých dětí
  • vyskytují se převážně na zadečku a v jeho okolí
  • jsou bolestivé a nepříjemné
  • mohou změnit i chování dítěte (může být plačtivé, neklidné, častěji se budí)

A jak lze dětskou pokožku ochránit? Podle lékařů je velmi důležitá prevence. Riziko vzniku opruzenin snížíme častou a pravidelnou výměnou kvalitních plenek, pečlivým omýváním zadečkové oblasti vodou a následným důkladným osušením i okolí zadečku. Je také nutné vyhnout se příliš dráždivým mýdlům a používat kvalitní prodyšné pleny. Jedna z nejčastějších chyb maminek spočívá v tom, že použijí zásyp na vlhkou a podrážděnou pokožku. Předejít s jistotou plenkovému zánětu kůže nemůžeme nikdy, lze ale podstatně snížit pravděpodobnost, že se objeví právě u našeho dítěte.

bepanthen

Jak správně opruzeninám předcházet?

  • pravidelným přebalováním
  • pečlivým omýváním zadečku a jeho okolí vodou
  • důkladným osušením dané oblasti
  • použitím ochranné masti při každém přebalení

 

bepanthen

Naše doporučení:
Přes veškerou snahu maminek opruzeniny trápí třetinu až polovinu malých dětí. Proto je velmi důležité chránit dětskou pokožku vhodnou mastí, která zabrání vzniku opruzenin a obsahuje jen ty nejnutnější a pro dítě bezpečné složky.
Takovým spolehlivým prostředkem je Bepanthen Mast, která neobsahuje konzervační přísady, barviva, dezinfekční látky ani parfémy. Je také bez zinku, takže podporuje správnou funkci kožní bariéry a pokožku zbytečně navysouší. Její účinek potvrdily i odborné é klinické studie. Používejte tuto mast při každém přebalení na čistou a suchou pokožku a vašemu dítěti se opruzeniny s velkou pravděpodobností vyhnou. A pokud už vaše dítě trápí, je nutné je ihned začít léčit, protože mají tendenci se šířit. Opět zde v počátcích pomůže Bepanthen Mast - jde o léčivý přípravek, který díky účinným složkám potlačí zánět a rychle zahojí podrážděnou pokožku. Je -li opruzenina již velkého rozsahu, mokvá, je nutno konzultovat stav s pediatrem či dermatologem

 

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!
Přípravky Bepanthen jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku dexpanthenolum. Bepanthen Plus navíc obsahuje dezinfekční látku chlorhexidin. K dostání v lékárně.

Bepanthol Lotio je kosmetický výrobek. Obsahuje účinnou látku dexpanthenolum.

Více informací najdete na www.bepanthen.cz

Reklama