Žádnou tchýni nemám, ale jednou jsem měla „skorotchýni“. Byla to matka mého přítele, se kterým jsem žila v jedné domácnosti. Byl rozvedený a měl dceru a občas manželce s něčím vypomohl. Nevím, co o té skorotchýni napsat, ale pár takových temných bodů si matně vybavuji. Třeba: Jednou ráno (podotýkám, že mému příteli bylo tenkrát cca 43 let) zazvonil telefon a ozvala se skorotchýně.: "Prosím vás, slečno, vyřiďte mému synovi, že je venku sychravo, ať si vezme svetr !" Další rána byla, když asi po ročním soužití s přítelem zavolala jeho matka a chtěla ho k telefonu. A zeptala se ho, zda nepotřebuje něco vyprat nebo vyžehlit. Další ťafka přišla, když mu jednou ráno zavolala, aby přišel na řízky a bramborový salát, aby se konečně jednou najedl. Sranda byla, že já ten den dělala k obědu to samé. Málem omdlela a pochybovala o tom, zda ty řízky vůbec umím obalit. Na záznamník jsme s přítelem namluvili vzkaz právě pro jeho matku asi v tomto znění. "Dovolali jste se k …….. právě nejsme doma, nebo jsme ve vaně a nebo se právě milujeme, takže pochopíte, že za těchto okolností nemůžeme zvednout telefon a ani nechceme. Po zaznění tónu zanechte vzkaz……" píííp. Vzkaz od jeho matky tam byl pouze jeden a to něco v tom smyslu, že jsem nehorázně drzá a že kazím jejího jediného syna a že jsem morální troska a už si přesně nepamatuji, co všechno na mou hlavu naházela… Ale pravda je, že už pak nevolala…. Ale to, že byl jedináček se na něm stejně podepsalo a už spolu nejsme. Protože při každém obědě poslouchat, že máma do té rajské omáčky dává toto a kapání do polévky má vždy žlutější…. Tak to opravdu nemusím.
Matně si vybavuji náš poslední rozhovor: Bylo to nad talířem guláše (fakt se mi povedl), ale maminka do něj sekala feferonky… nevím podrobnosti, ale guláš mu přistál na hlavě i s papiňákem… Od té doby si dávám na chlapy pozor…
Petra

P.S.: Ta kapka vystříklého guláše byla v kuchyni na stropě ještě do nedávna, ale v létě jsem malovala, takže už tam není. Škoda.


Milá Petro,
nevím, proč litujete poslední vzpomínky na takový vztah.
Buďte ráda, že můžete začít s čistým štítem, pardon, bytem....

Reklama