Navíc mi vždycky to všechno strašení z toho, jak je to zlé, přišlo doopravdy hloupé a nadsazené, hlavně ty filmy s Macháčkem, třeba jak dělá toho vyhulence v Samotářích. O tom jsem si vždy myslela, že je to hloupost, protože marihuanu přece zkusil někdy každý a není na ní nic škodlivého.

S přítelem bydlíme, já si s ním v 99 % marihuanu nedávám a i on akceptuje, že doma se prostě ganja nekouří. Dává si tedy s přáteli a bývaly doby, kdy to nebylo častěji než jednou za týden. Jenže pak změnil zaměstnání (dělá grafika) a dostal se do práce, kde je „huličů“ o dost víc.

Z práce byl a je nadšený, ale já celý ten půlrok sleduji, co to s ním dělá. Běžná praxe totiž u nich v práci je, že se nechodí na cigárko jako u normálních lidí, ale na jointa. Někdy prý zvládnou i pět kousků denně, jak se mi přítel chlubil. Zpočátku jsem se nad tím usmívala a říkala si, že to musí být vážně pohodová prácička, když tohle můžou, ale pak najednou přítel zvýšil spotřebu i o víkendech, což zpočátku nedělal.

Když jsem mu řekla, že by to měl možná trochu omezit, řekl, že to není problém a pár týdnů si přede mnou trávu nezapálil. Nakonec mi s tím svým úsměvem řekl, že vidím, že to nic není, a čas od času si zapálí, i když to přede mnou nepřehání. V práci ale asi frekvence zůstala stejná.

A pak jsem si toho začala všímat. On mi „macháčkovatí“. Začíná se chovat pomalu ale jistě jako Macháček v těch Samotářích. Není to ještě tak strašné, ale opravdu zapomíná věci! Četla jsem, že marihuana zhoršuje krátkodobou paměť, ale až na svém příteli vidím, jak to vypadá ve skutečnosti. Popisovat to není třeba, stačí ten film.

Bojím se. Opravdu se bojím, protože v létě plánujeme svatbu a já se moc těším, chtěla bych tak do roka do dvou taky miminko, ale nejsem si jistá. Když to odpálí, vypadá pak jako miminko s obrovskými zorničkami sám. Je s ním legrace, dokonce pak někdy veliká, ale nějak v něm přestávám vidět rysy otce mého dítěte.

Vážně nevím, jak mu říct, že se změnil, protože on si toho není vědom. THC mu zatáhlo mozek a on si zvykl udržovat se ve stavu jemné zhulenosti pořád. Vím, že na marihuaně nemůže být člověk závislý, ale jemu se v tom stavu líbí a nechce ven. A dost často už nechce z toho pryč ani kvůli mně. Projevuje se to i na zhoršení našeho sexuálního života, ale to bych raději nerozebírala. Prosím, poraďte mi, co s ním mám dělat? Nechci o něj přijít.

Reklama