Bulvár

Mám vztek na manžela


Téma výplata od nového roku doma řešíme téměř denně.
Jsme mladá rodina, manžel teprve nedávno nastoupit do zaměstnání.
Dokončil střední technickou a nastoupil do malé, ale velice dobře prosperující firmy.
Dostal minimální plat.
Ale byl tam spokojený, okamžitě si získal oblibu svých spolupracovníků, pracovat umí a práce ho baví.
Jen ten plat.
Po čtvrt roce jsme počítali se zvýšením, manžel měl dokonce dostávat provize, od toho si sliboval dost.
Jenže šéf mu zvýšil plat o měsíc dřív, zato jen na 8 a půl tisíce čistého, o provizích nepadlo ani slovo.
Musím se pousmát, když si vzpomenu na ty řeči "pod 9 nejdu" ,"budu chtít alespoň 9 tisíc, nebo budu hledat něco jinýho" a teď mi tvrdí, že ta pětistovka už ho nevytrhne.

Počítali jsme se služebním autem, o kterém manža mluvil. Ale ouha. Když mělo dojít na auto, šéf přišel s návrhem, že bychom si měli pořídit auto vlastní a on by nám pak připlácel pár korun na kilometr. Prý by to bylo pro obě strany výhodnější.
K tomu mu ještě nasliboval hory doly a výdělek 20 až 40 tisíc.

Mám vztek.
Ne ani tak na šéfa, jako na mého mladého manžela, který není schopný mluvit se svým šéfem o mzdě.
Od vás bych chtěla vědět, jestli jsem příliš náročná, když se mi zdá 8 a půl tisíce málo.
Přeci jen nedělá v továrně, ani ve skladu, není to ani prodavač v hypermarketu. Pracuje dobře, všichni si ho chválí.
Majitel firmy rozhodně nemusí spořit. Patří k těm "šťastným", co se jim peníze sypou, aniž by museli hnout prstem. Nezávidím, ani si z něj nechci dělat charitu.
Moc dobře znám pohled z obou stran - ze strany zaměstnavatele i zaměstnance.

I když mí rodiče mají se zaměstnanci opravdu výjimečný vztah a chápu, že to není norma.
Jednání šéfa se mi nezdá úplně fér, mám pocit, že hodně slibuje, ale málo dává.
Snaží se využít mladé a levné pracovní síly. Svým způsobem je to pochopitelné, na druhou stranu mi to přijde neseriózní. Ví, že manžel má rodinu, a pochybuju, že si neuvědomuje, že z těch peněz se rodina uživit nedá a není důvod, proč by mu nemohl dát víc, když podepsal smlouvu na dobu neurčitou.
Kdyby mu to alespoň slíbil.
Ale i sliby ustaly po tom, co podepsal smlouvu.

Chtěla bych znát váš názor. Nemám dost zkušeností, abych to mohla posoudit.
Někdo říká, že to je normální, většina tvrdí, že je to málo a měl by si alespoň zkusit říct o víc.


Milá ženo-in,
váš manžel je patrně neprůbojný a šéf toho zneužívá.
Výše platu, odměny, služební auto atd. by měly být zakotveny už ve smlouvě.
Možná by se měl poradit s právníkem nebo nějakým ekonomem, jestli se s tím dá něco dělat.
Ale řešit by to měl.

   
13.01.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [122] karlik [*]

  Tak z článku jsem si vydedukoval, že Tvoji rodiče mají jakousi firmu na cosi, tak proč Tvého manžela nezaměstnají a nedají mu balík.

  superkarma: 0 15.01.2006, 23:22:01
 2. avatar
  [121] Vivian [*]

  X-Bella: víš co, já si myslím, že až se tvůj mladej trochu otrká, pozná život a získá nějakou praxi (a tím nemyslím jen profesní), tak se časem naučí líp prosazovat, prodávat se, pochopí, že má nějakou hodnotu a že je blbost se prodávat pod cenou... ale to všechno fakt nejde hned, on nejspíš tu hodnotu (pro zaměstnavatele) asi opravdu nemá... je to kluk po škole, začíná, musí se učit...
  Já jsem taky po škole začínala za pár tisícovek, měla jsem specializované středoškolské vzdělání, ale šla jsem dělat do fabriky, protože u nás nic jiného nebylo, je tam dost vysoká nezaměstnanost, takže jsem mohla buď sedět doma na prdeli nebo jít dělat cokoli... No tak jsem vzala tu nekvalifikovanou práci za pár tisícovek a přitom jsem se začala v klidu rozhlížet po lepší... Když člověk opravdu chce, tak to jde, věř tomu a neboj se . Já bych si tenkrát, v osmnácti, dvaceti taky netroufla říct si někomu o peníze (tak se na toho svýho tak nezlob ), ale postupem času jsem se prostě tak nějak obouchala... Ve dvaceti jsem byla ještě takový vyjukaný děcko. Teď je mi 25 a o výši platu už si rozhoduju sama Chce to čas, fakt nejde všechno hned

  superkarma: 0 15.01.2006, 12:22:38
 3. avatar
  [120] Vivian [*]

  X-Bella: ale vždyť už jsi podnikala (jak jsi psala v přísp. 109)... proč to skončilo?

  superkarma: 0 15.01.2006, 12:12:15
 4. avatar
  [119] Jaštěrička [*]

  X-Bella: V závěru článku píšeš,že chceš znát názor ,jeslti je to normální - ano,je to normální. Můžeš se rozčilobat ,jak chceš,myslet si o zaměstnavateli,co chceš,ale to je prostě realita - a spousta z nás si tím taky prošla. Má to ve svých rukách jen tvůj manžel - tak to prostě je,že si svoje musí každý vybojovat sám - buď změnit zaměstnavatele nebo přesvědčit toho svého,že si ty peníze zaslouží - a počítat si tím,že se mu to nemusí podařit.Trošku mám pocit,že za tím stojíš hlavně ty a tlačíš na něj a pokud on sám není přesvědčený,že by to měl udělat,velkou naději na úspěch nedávám.

  superkarma: 0 15.01.2006, 11:57:46
 5. avatar
  [117] Jaštěrička [*]

  X-Bella: Psala jsi to v reakcích,zrovna tak jako ses rozčilovala,jaké příjmy má jeho šéf.Jsi dost nedůtklivá, nenapsala jsem ti nic,kvůli čemu by ses mohla čílit

  superkarma: 0 14.01.2006, 21:25:24
 6. avatar
  [114] Vivian [*]

  X-Bella: a proč už nepodnikáš?

  superkarma: 0 14.01.2006, 13:37:47
 7. avatar
  [112] Jaštěrička [*]

  X-Bella: Nezlob se,ale mě teda pobavilo,když jsi napsala,že má manžel praxi-tím myslíš tu zkušební dobu??? Pokud neděláš nějakou úplně primitivní práci,tak u kvalifikovaného technika trvá 2-3 roky než jeho produktivita je taková,aby se srovnal se zavedenými zaměstnanci.Ono to není o zručnosti nebo o tom,jaký měl známky ve škole - ale o tom,že denně přicházíš do styku s novýma a novýma věcma a problémama,kteý musíš nějakým způsobem vstřebat a to se těžko nějak moc urychluje. Tak ymi připadá absurdní srovnávání příjmu majitele firmy se zaměstnanci-to ej čistě věc majitele, však pracovat u něj nemusí.Jo a 10 000,- zase není až tak neobvyklý nástupní plat u středoškoláka - on má dnes maturitu kde kdo.Je to málo,ale jen a jen na tvým muži,aby s tím něco dělal.Může studovat dál,může podnikat,může si hledat lepší práci....že jste si pořídili dítě tak brzo,je opravdu čistě vaše věc.Já jsem samoživitelka a když jsem si šla říct o vyšší plat,styděla bych se tohle vytahovat, zaměstnavatel není charita.Ale já taky ne,tak jsem jim dala vybrat - že nemám jinou možnost,než jít jinam nebo pokud si mě cení,ať mi ten plat zvýší - a uspěla jsem,protože firmu to vyšlo levněji než za mě hledat adekvátní náhradu a znovu vychovávat nějaký ucho po škole.Takže musí tvůj muž především zapřemýšlet CO té firmě přináší navíc,co nepřinese jakýkoli jiný absolvent -a pak si o to zvýšení může jít říct.A pokud má co nabídnout,tak ten vyšší plat dostane,pokud ne,absolventů jsou plný ulice.

  superkarma: 0 14.01.2006, 12:05:45
 8. avatar
  [107] SARI [*]

  Hodně zaměstanců by mělo ještě platit za to, že je někdo zaměstná.Udělají, co se jim, kam je člověk postaví, tam je najde, zajímá je akorát polední pauza na oběd, ten nevynechají nikdy, taky svačiny jsou důležitý, ale mozek, ten zásadně nepoužívají.Teda v zaměstnání.Udělat něco navíc, to je fakt problém.Projevit vlastní iniciativu, taky problém.Nejlíp je, když by si mohl člověk udělat všechno sám.Ale chtěli by všechno - velkou výplatu, služební auta, odměny.Jen ať si to jeden měsíc zkusí, být podnikatelem.

  superkarma: 0 13.01.2006, 17:29:33
 9. avatar
  [105] Blueberry [*]

  Janinas: Co je to do toho, kolik bere majitel firmy? Od toho je to jeho firma, aby mu vydelavala. Pokud vim, kazdy ma dnes moznost v Cesku si tu firmu zalozit. Ja delam pro klienta, ktery ma pres dva miliony rocne prijem a ani by me nenapadlo srovnavat nase prijmy. Zalezi jen na mne, o kolik si reknu (na kolik se cenim) a jestli mi to klient zaplati. Majitel firmy neni POVINEN se s nikym o zisk delit.

  superkarma: 0 13.01.2006, 17:18:12
 10. avatar
  [102] Janinas [*]

  Tak přesně tehle případ jsem zažila na vlastní kůži.Majitel firmy,kde pracuji má plat 100 000 Kč měsíčně a já desetinu.Máme dvě dospívající děti,ale to ho nezajímá. To je ten kapitalismus!
  Šéf ví,že práce v kanceláři se v našem okrese nesežene,a tak naše platy drží na co nejnižší úrovni.Vím,že kdybych se s ním vyspala, určitě bych měla dvojnásobek,protože jedna kolegyně to udělala a teď bere 30 000 měsíčně. Jenže já na to nemám žaludek.

  superkarma: 0 13.01.2006, 17:01:09
 11. avatar
  [101] fialinka [*]

  já jsem ale vlastně nikde nevyčetla, co tvůj chlap přesně dělá a kolik teda vlastně může být takový trošku solidní chlap v jeho profesi... ale pravdu určitě máš, moc to není a je určitě dobré s tím něco dělat, i když na druhou stranu, nic se nemá uspěchat a je lepší mít za sebou výsledky a pak teprve něco chtít. Taky je dost důležité, kolik dostávají v jeho firmě lidi na srovnatelné pozici, ví to?

  superkarma: 0 13.01.2006, 16:55:17

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [100] kočanda [*]

  Vivian: po MD už bych se tam nerada vracela,ale...u nás žádná práce,dojíždění drahý...takže se to vlastně nevyplatí...nejbližší město s prací cca 50km,a se dvěma dětma malýma si asi taky moc vyskakovat nebudu moc,ale nějak se to vyřeší

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:53:05
 2. avatar
  [99] Vivian [*]

  kočanda: tak to jo, na ambulanci je to mizérie... já už jsem taky nechtěla dělat směny, ale z 8 tisíc bych nevyžila...

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:43:44
 3. [98] tornado-lou [*]

  X-Bella: a ze nejdes pracovat ty a manzela nenechas doma s ditetem, kdyz tak malo vydelava.

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:39:54
 4. avatar
  [97] gerda [*]

  Reneta: tak Ti držím palce, ať máš sílu se tomu nepoddávat, i když to máš hodně těžké. Neztrácej víru v sebe sama, zní to jako fráze, ale asi se to napsat jinak nedá. Jako zdravotnice jistě dobře víš, co dělá psychika s člověkem ... tož ať si tady brzo přečteme, jak se lepšíš!

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:20:29
 5. [95] a.... [*]

  Markýza: už jí nech ona je ještě malá
  X-Bella: ještě něco k tomu platu tvýho maži a kolegy-musíš si uvědomit, že každý dostane takový plat, na jaký ho jeho šéf ocení-takže šéf ocení např. tvého manžela na 10tis a kolegu na 100tis. patrně ví proč to dělá-odvíjí se to od toho, jaký je ten člověk pro něj přínosem.

  superkarma: 0 13.01.2006, 14:11:24
 6. avatar
  [92] Markýza [*]

  X-Bella: To šéf asi neví, řekla bych, že se s manžou ani moc neznaj, prej přijde vždycky na chvilku, sedne do kanclu, chvíli je na netu (určitě sleduje, jestli ho nepomlouvám na ženě-in), tykat si s ním taky nechce (s ostatníma si tyká)-je to takovej detail,ale když se to dá všechno dohromady...


  tomuhle jsem se zasmála - a dost - to jako když je tam ten tvůj zázrqak sotva půl roku, tak opřed ním šéf padne na kolena a ještě si netykají - ty volku - já mám teď teprve druhého šéfa, se kterým si tykám a trvalo nám to půl druhého roku!
  a on nemá co dělat, tak tě šmíruje na ženě-in - to jsi myslela jako vtip, ne?
  jo ale celé je to otom, že si na tvojeho manžela zasedl  vždycky mě překvapí, že sem někdo napíše něco -- a pak se diví, že na to lidi reagují jinak, než on čekal

  superkarma: 0 13.01.2006, 13:57:56
 7. avatar
  [90] Lesana [*]

  Kremzina: proč máme v Praze jiné platy? Copak je za tím? Vysoké náklady na bydlení? Drahé potraviny? Spousta zábavy, za kterou je životně nutné utrácet? Ale kdepak. Nejsem ani ekonom, ani statistik, takže možná nemám ten správný pohled na věc, ale... Hádej, co by se stalo, kdyby majitel firmy v Praze skusil účetní nabídnou osm hrubého? Já tipuju, že by si pak po nocích musel smolit účetnictví na kolenou, takže mu nezbývá, než nabídnout víc...

  superkarma: 0 13.01.2006, 13:53:28
 8. avatar
  [88] Markýza [*]

  X-Bella 82: ty si fakt dítě už jsem se tak dlouho nepobavila

  superkarma: 0 13.01.2006, 13:38:49
 9. avatar
  [85] Ťapina [*]

  Majucha: No jo, ale osmnáctiletej chlap? Že má rodinu, to je jeho věc, ale on chlap teprve bude

  superkarma: 0 13.01.2006, 13:32:07
 10. avatar
  [80] kočanda [*]

  Vivian: no jasně ambulance-ranní kvůli dětem,ale teď jsem na MD

  superkarma: 0 13.01.2006, 13:14:20
 11. avatar
  [79] kubalova [*]

  X-Bella: někdy to jinak nejde,než se někde "upsat".Zvaž to.

  Ale stejně ti moc fandím a nedej se.

  superkarma: 0 13.01.2006, 13:03:03
 12. avatar
  [76] gerda [*]

  Reneta: u nás netroufají...znamená to, že jinde se to operuje? Promiň, že vyzvídám, dnes se přece jezdí na operace i do zahraničí.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:53:13
 13. avatar
  [73] Vivian [*]

  kočanda: pracuješ na ambulanci? Já jsem pracovala na lůžkovém (státní špitály), měla jsem průměrně okolo 14 čistého. Pak jsem šla na ambulanci a dali mi 8.5 čistého (protože v tom nebyly všechny ty příplatky ). Tak jsem ze zdravotnictví zdrhala A teď jsem svojí paní a nemůžu si to vynachválit

  Jinak když jsem byla po škole, vyjukaná osmnáctka, tak jsem se taky teprve rozkoukávala, učila jsem se, co je život, netroufla bych si říct si o vyšší plat nebo si klást podmínky... ale teď už si kladu On se ten chlap snad časem otrká. Určitě by se měl o to pořádně snažit, když už teda musel mít takhle mladej dítě. Živit z minimální mzdy a mateřské rodinu, to musí být život

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:47:07
 14. avatar
  [72] Kremzina [*]

  Reneta: Ve střepinách v neděli byla reportáž, kde řešili asi něco podobného a paní pomohli v Hradci Králové a máš pravdu "zlatý prciny"

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:45:55
 15. avatar
  [71] gerda [*]

  Reneta: moc tě lituju, určitě prožíváš šok. S touto nemocí zkušenost nemám, ale dočetla jsem se, že jde o poměrně časté onemocnění. Takže s tím neurochirurgové určitě mají dobré zkušenosti. Řekla bych, že všecko prochází změnou - to, že se to dnes nedá operovat přece neznamená, že to nemůže být operovatelné za půl roku? I neurochirurgie jde stále kupředu. Nesmíš mít strach, ten je opravdu zhoubný. A myšlenky na peníze a jak udržíte rodinný standard jsou teď opravdu luxus. Jsi mladá, určitě to překonáš, nejsi na to sama. Vím, že se to dobře radí, když mi nic není, ale mně, když jsem marodila, vždycky pomohla jakási nucená bojovnost, té nemoci se prostě postavit na odpor a nenechat ji sebou vláčet. Ty máš nemoc - ne že nemoc má Tebe! Neboj se, to by bylo to nejhorší.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:44:11
 16. avatar
  [70] Kremzina [*]

  damanka: david.lister: Máme všichni stejný názor, ale to je tak všechno, co s tím mužeme dělat. Jsou mi sympatické firmy, které se odváží mít centrálu jinde než v Praze. A nevěřím, že výdaje na bydlení jsou vyšší (neberu tržní nájemné), ale lidi v OV bytech a družstevních myslím platí podobně. Ale já se raději trochu uskromním a o tu hektiku se ochudím.
  Byl mi sympatický Růžička, který nešel do NHL, protože to tady má rád. Stejně tak já nepůjdu do Prahy, protože to tady mám ráda.
  Léta jsem pracovala ve firmě, jejíž centrála byla v Praze a kdybych chtěla, asi bych tam pracovat mohla, ale... Vím, že je to tak ve světě často, ale ne všude.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:42:57
 17. avatar
  [68] kubalova [*]

  Mickey Mouse 29:
  gerda 41: hezky napsáno
  X-Bella 23:Je spousta možností,existují půjčky i dotace.Stačí zvednout zadek a zjistit si to.Nikdo to za vás dělat nebude.
  A nebo využij internet.Na ženě-in ovšem potřebné informace nenajdeš.
  A rozhodně si nemyslím,že jsi malá,hloupá.Jen nezkušená či nedospělá.
  Že nic není jednoduché vím sakra dobře,ale spoléhám především sama na sebe.Přemýšlej!
  X-Bella 48:Co sama nechceš,s nikým rozebírat nemusíš.Do toho nikomu nic není.Je jen na tobě jestli to dopustíš.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:39:21
 18. avatar
  [65] kočanda [*]

  X-Bella: já mám už praxi 16 let,pracuju ve zdravotnictví a i s rizikovým příplatkem etc.mám tudesítku takže dva roky mi nepřipadá až tak moc.a z tý desítky jsem uživila sebe,svého syna a ještě miminko v bříšku-a myslím že jsem si ani moc nestěžovala.A co se týče šéfa?opravdu je důležité co má tvůj muž ve smlouvě,do té doby jsou jakékoli debaty zbytečné

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:37:02
 19. avatar
  [64] gerda [*]

  X-Bella: to se nedovíš, dokud se muž šéfa natvrdo nezeptá. Přece se ho nebojí?!

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:35:53
 20. avatar
  [63] gerda [*]

  X-Bella: dcera šla v mých stopách, teď má děti tři a s maturitou uklízí - ale je tak spokojená a v životě jsem ji neslyšela si stěžovat. Dala prostě přednost dětem, a v tom to asi je. Člověk si má vybrat a být spokojený s tím, co má a ne plakat pro to, co mít nemůže. A nikdy nemůžeš mít všecko najednou, tak to nefunguje. Podívej se na příspěvek té nemocné paní, to jsou opravdové starosti.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:34:56
 21. avatar
  [56] gerda [*]

  X-Bella: jo, je to taková naše národní tradice. Naše děti jsou už samostatné, syn je momentálně na podpoře, hledá místo, ale že by si řekl o peníze... tak to si půjde radši sednout do kasy v supermarketu. I když bych mu samozřejmě půjčila. Ale znám paní, která když chtěla, aby děti přijely na návštěvu, tak jim musela zaplatit benzín a ještě přichystat jídlo na zpáteční cestu...neplaš se zbytečně, nejlepší je, když se něčeho bojíš, jít rovnou do toho. Tak ať se manžel na svůj platový postup zeptá - jasně, že chvilku vydržíte s nástupním platem, ten ostatně při nástupu dostává každý. Ale musí být jasné, že při něm nezůstane. To by si měl dohodnout, nebo naznačit, že je to neúnosné a odchází. Zkus si oddělit peníze, které dostáváte od rodičů a pokus se skutečně vyjít a hospodařit jenom s vašimi holými příjmy. Na ty odložené peníze nesahej. Hned uvidíš, jestli to jde nebo ne. A věř, spoustě lidí je daleko hůř...

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:20:24
 22. avatar
  [55] erKa [*]

  damanka: já tady nebrečím...POzor! Jen sem napsala nazor,nic víc.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:16:36
 23. avatar
  [54] Ťapina [*]

  X-Bella: Dobře, tak budeme bez ohledu na ostatní okolnosti řešit plat manžela. Vylezl ze střední školy a má 8.500. Já jsem vylezla ze vysoké a měla jsem 9.500 čistého (rok, pak jsem šla pryč), tak si říkám, jestli ten tvůj chlap nemá ještě moc Může zkusit hledat jiné místo a když bude mít nějakou možnost, kam by mohl jít, tak může jednat se zaměstnavatelem, ten ho třeba nebude chtít pustit a tak mu přidá. Ale počkala bych na to fakt až po nějaké době praxe.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:15:20
 24. avatar
  [52] Kremzina [*]

  damanka: vIDÍŠ A TO TŘEBA ROZČILUJE MÉ proč jsou v Práglu iný platy? Proč tady slušná účetní s praxí, protože pražská centrála rozhodla, že si nechá účetní jen v Praze je půl roku bez práce a při hledání slyší dost často nabídky 8,9 HRUBÉHO, to je fakt příšerné!!! Nakonec budeme jako MExiko, kde v hlavnm městě žije 90% obyvatel, protože jen tam je slušně placena práce!!!
  My na Moravě jako neplatíme byt, elektřinu, plyn, teplo a ty ceny jsou myslím srovnatelné, v obchodech taky, tak proč SAKRA

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:13:17
 25. avatar
  [51] gerda [*]

  X-Bella: klííd, já jsem první dítě měla v devatenácti, takže tě naprosto chápu. Můj absolventský plat byl 1080 btto.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:12:33
 26. avatar
  [50] bookcase [*]

  X-Bella: já ti fandím a držím celé rodině palce . Jen by mě zajímalo, co měl napsáno ve smlouvě?

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:12:13
 27. avatar
  [49] Dása [*]

  damanka: To bysme nesměli mít děti nikdy. Důchodci křičí pořád, ale že na tom jsou mladí mnohem hůř, to nikdo nevidí...nástupnické platy, žádné bydlení...kde na to všechno máme brát?

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:11:25
 28. avatar
  [47] gerda [*]

  X-Bella: tak jestli máte domácí sponzory, a manželův šéf o tom ví, pak je jasné, že nepřidává... možná, kdybyste zkusili opravdu vyjít jenom s vašimi dvěma příjmy, tak by k tomu velkému třesku došlo a manžel by si opravdu MUSEL hledat jiné zaměstnání. Vždycky, když čtu rozhovory s cizinci, tak se hrozně diví tomu, že u nás stále živí rodiče své dospělé děti. Nikde jinde to tak není.

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:06:39
 29. avatar
  [46] Ťapina [*]

  Mohl by alespoň získat nějakou praxi, než začne chtít víc peněz, ne?

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:02:43
 30. avatar
  [45] kočanda [*]

  X-Bella: gerda dodbré rady do zahrady...

  superkarma: 0 13.01.2006, 12:02:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme