Bulvár

Mám vyženěného syna, no a?

Jakub KočíVyženit nevlastního syna, to je pro mnohé asi docela nepředstavitelná věc. Tedy alespoň pro hodně lidí v mém okolí. Já měl docela kliku, protože vzhledově je „náš“ kluk podobný spíš mně než manželce, takže lidi, kteří nás poznali později, se vždycky diví, že Pavlík není můj - když se to tedy nějak náhodou dozví. A až zpětně jim dochází, že bych ho musel mít v patnácti.

Největší boje

Nikdy jsem si nedělal přílišné nároky na to, aby mě Pavel bral jako otcovskou autoritu - prostě jsem náš vztah vedl spíš na kamarádské úrovni, a to se i vyplatilo. Sice máme dost odlišné zájmy, takže bychom se asi normálně moc nekamarádili, ale panuje mezi námi vzájemný respekt. Největší boje tedy má nejspíš žena, která stále řeší, jestli náhodou nevěnuje jednomu nebo druhému víc pozornosti, aby se ten druhý neurazil. No, pravda je taková, že na urážení jsme oba asi už dost velcí a tenhle problém byl spíše někde kolem Pájových patnácti, šestnácti let, kdy si občas připadal odstrčený.

Letos v dubnu bude Pavlíkovi osmnáct. Jsme spolu tedy osm let a fungujeme jako normální rodina. Někdy ale přemýšlím, jak asi celou situaci vnímá on, když občas jede za tatínkem, který je sice hodný člověk, ale občas na nás trochu „nasazuje“, a jaký rodinný model si do života odnese - no, možná se ho na to, až uzraje čas, zeptám.

   
25.01.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [12] prece ja [*]

  myše — #11 no vidíš. a ke mě chodil mazlit syn kamarádky, za to můj ani náhodou.Sml16

  superkarma: 0 25.01.2010, 16:05:49
 2. avatar
  [11] myše [*]

  jasně že máš rád každé dítě trochu jinak - ne víc ne míń, tak to většinou bývá. A že mám vlastní dítě ráda JINAK než nevlastní to je taky danné - ale neznamená to, že ho nemám ráda. Jenom je to prostě jiné. Povídám si se všemi stejně, lechtáme se a děláme blbosti se všema stejně, ale na tulení a mazlení - to je jiné, navíc jsou to kluci a už jsou velcí... Taky mi do postele hupnou moje děti a zavrtají se pod peřinu, ty jeho to neudělají - prostě nejsem jejich máma, no. ale to přece neznamená, že je nemám rada? Naopak, s tím velkým trávím tolik času na úkor těch mladších - protože tak "zlobí"... ¨

  Bojím se o všechny, když nepřijdou včas domů, kupuju stejný počet čokolády, vánočních dárků a vůbec všeho - abych je podělila stejně...

  1. na komentář reaguje prece ja — #12
  superkarma: 0 25.01.2010, 14:05:32
 3. [10] dadma [*]

  prece ja — #8 Já nikdy cizí děti nevychovávala,tak nevím,ale jak psala myše,tak si myslím, že jí rozumím i když by možná mohlo být všechno úplně jinak.Moje děti by mohly být nevyvedení a manželovo třeba lepší,tak nakonec může být vše jinak.Ale já mám jenom svoje děti a neumím si to představit.Možná máš pravdu, že někteří rodiče dělají rozdíly i mezi vlastními dětmi.Já se snažila je nedělat.I když dneska  dcerka řekne, že brácha měl do školy přírody stejně víc bonbonů  než ona.Ona byla starší a holka,tak je možné, že se tomu mladšímu a ještě " chlapovi "věnujete více a ten starší sourozenec to vnímá jinak.Dnes jsou dospělí a mají moc rádi.

  superkarma: 0 25.01.2010, 13:45:49
 4. avatar
  [9] átéčko [*]

  prece ja — #8 Přesně tak!Sml67

  superkarma: 0 25.01.2010, 13:37:31
 5. avatar
  [8] prece ja [*]

  dadma — #6 no , když to budeš brát takhle, tak asi člověk má rád i svoje děti každé jinak.

  já vím, jak já mívala strach jestli nedělám rozdíly mezi svými dětmi., protože jsem jako dítě zažila (a platí to dodnes), že moje máma dává obrovskou přednost mojí sestře.

  myslím, že i vyženěné děti člověk může mít rád jako vlastní.

  já mám dvě kamarádky, které mají stejně staré děti jako já, dost často tu všechna mládež trávila čas a určitě mi i oni hodně přirostli k srdci a i já jim.

  jistě je to trochu jiné, než kdyby se mnou žili pořád, ale já v tom rozdíl nevidím.pokud někoho mám rád , mám ho rád at je můj nebo ne.

  1. na komentář reaguje átéčko — #9
  2. na komentář reaguje dadma — #10
  superkarma: 0 25.01.2010, 13:30:37
 6. avatar
  [7] vodfon, kolie [*]

  Já myslím, že když je člověk nesobecký a tolerantní, tak jde všechno!Sml16

  superkarma: 0 25.01.2010, 13:01:46
 7. [6] dadma [*]

  Myše já Ti rozumím.Proto nevěřím, že mohou mít lidi rádi úplně stejně svoje děti a cizí děti.Ano určitě bych se snažila jim dát vše co těm mým,nedělala rozdíly,ale nevím.Zkušenost nemám,možná určitě bych se snažila.Ale jak píšeš máš to jasné....

  1. na komentář reaguje prece ja — #8
  superkarma: 0 25.01.2010, 12:52:05
 8. avatar
  [5] átéčko [*]

  Jujda, tak ty máš ale velkého syna!!!!Sml67

  superkarma: 0 25.01.2010, 12:36:49
 9. avatar
  [4] myše [*]

  Tak já mám tu zkušenost dvojitou. Já mám dvě děti holku 11 a kluka 14 a vyvdala jsem dva kluky 14 a 19...

  Ten starší žije u nás, pro dlouhodobé problémy s mámou - nezvládla ho a kluk nechodil do školy apod.

  Můžu říct, že všechno je o toleranci, snažím se všem měřit stejně - snad se mi to daří. Jenom srdci neporučíte - holt vlastní jsou vlastní...

  Když se zamyslíte a představíte si situaci že bude hořet - koho vytáhnete jako první? (nebo se budou všichni topit nebo tak něco)

  Já to mám jasné...

  superkarma: 0 25.01.2010, 12:32:11
 10. [3] dadma [*]

  V tohle nemám zkušenost,tak nemohu soudit.Ale zaujal mě názor jaký pohled má dítě? Moje dcera má syna dnes je mu  19 let a studuje.O svém pravém otci ani prarodičích nic neví.Neměli zájem a dcera se asi když byl chlapci rok znova vdala.On tedy považuje za svého otce druhého manžela mé dcery.Oba dva měli stejné jméno a příjmení si vzal po dceři ,aby měli všichni stejné.A data narození asi  vnuk nikdy nestudoval.Ale asi po 12 letech se rozvedli  a nyní má přítele se ,kterým má miminko.Malého má vnuk moc rád a  s druhem vychází dobře.Samozřejmě jeho "otec" protože to vlastně nebyl jeho táta i když ho do 12 let vychovával se o něj nezajímá.Vnuk se nikdy slovem nezmínil.Nevím jestli by dcera mu měla všechno říci a nebo to nechat ,tak jak to je.

  superkarma: 0 25.01.2010, 12:02:57
 11. [2] Marie Dymackova [*]

  Mám svoje děti. Nejstarším je 17 a 16let občas mám pocit, že to nevidržím a zmlátím je,ale to nejde.Natož vyvdané můžou mi vmíst co koli. Nejsi naše máma a podobně.Obdivuju všechny co se starají o nevlastní musí mít velkou dávku trpělivosti

  superkarma: 0 25.01.2010, 11:30:27
 12. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Ach jo, já myslela, že to nasazování dělají jenom ženský, no jak čtu i chlapi Sml15

  superkarma: 0 25.01.2010, 11:30:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme