Čtenářka koblizka nám napsala o tom, jak ona má ráda zimu a svému příteli to nesmí ani naznačovat.

  SNÍÍÍH :-)

Mám ráda zimu.A věříte,že ani nevím proč?A přitom zimní sporty nemusím,na hory nejezdím.Nelyžuji,ani jsem to nikdy nezkusila,snowbord je pro mě jen široké prkno,běžky se mi zdají jako hrozná dřina.

Brusle,to je něco jiného.Když si vzpomenu,jak jsem začínala na starých „šlajfkách“,vykouzlí mi to úsměv na rtech.A přece tu bílou nádheru,kterou jeden zatracuje a druhý se na ní těší,mám ráda.

Můj muž,jak mine podzim a slyší slovo zima,už mu naskakují pupínky.Já se naopak na ní těším,ale jaksi potichu,protože tohle prostě můj drahoušek nepochopí a já si nechci kazit radost z první sněhové vločky.

Koukám na zšedlou oblohu a odhaduji,kdy se konečně začne sypat sníh.Nemohu si pomoci,ale mám radost jako malá z pořádné sněhové nadílky a považuju skoro za hřích,když mám obtisknout svojí nohu do toho bělounkého,panenského sněhu,ve kterém ještě není žádná stopa.

10

Ráda se dívám v noci z okna,jak se ve světle pouliční lampy sypou sněhové vločky a co teprve,když se sníh třpytí jako malé drahokamy......všechno mi to přijde tak romantické.

11

Pravda,nejsem řidič,ani nepracuji venku,takže se na to dívám z úplně jiné stránky.Asi ve mě zůstal pořád malý kousek toho dítěte,co se nemůže dočkat prvního sněhu.

Pěkný den přeje kobližka.
Text nebyl redakčně upraven


Díky koblizko za fotky i příspěvek. Tak to ve mně je tedy ještě velký kus malého kluka. Pamatuji, jak jsem jako malý sedával u okna, sněžilo a před okny těmi vločkami projíždělo naše bratrské okupační vojsko sem a tam. Celou noc. Pamatuju na to, jak si reflektory jejich vojenských aut prořezávaly cestu chumelenicí…

Dnešním tématem dne je:

  • Máte ráda zimu?
  • Máte ráda zimní sporty?
  • Jezdíte, běháte, skáčete na lyžích?
  • Umíte postavit iglú?
  • Máte nějakou veselou historku spojenou se zimou?

Své příběhy, úvahy, reportáže, pozvánky, videa i fotografie k tomuto tématu posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za příspěvek pošlu jedné z vás krásnou, teplou šálu a čepičku, kterou pro vás na sebe oblékla naše Klárka!

sala

Reklama