Nejsem jedináček a nikdy jsem nechtěla být. Mám tři sestry, dvě starší a jednu o devět let mladší. Ta měla být kluk. Ač povahově asi je, za rok bude mít v občance v kolonce pohlaví napsáno F.

Takže jsme čtyři holky. Z toho plyne, že jsem doma nemohla být nikdy sama, ani kdybych chtěla. Navíc jsme se dělily o pokoj, takže ani moc toho soukromí nebylo. Byla jsme každá jiná. Lezly jsme si občas na nervy, nadávaly si, hádaly se a někdy se popraly. Alespoň s těmi staršími to tak bylo.

 Ale stejně bych neměnila. Protože jindy jsme spolu hrály hry, chodily na procházky, v létě jezdily k vodě, přespávaly ve stanu na zahradě, stavěly bunkry, v zimě řádily ve sněhu. A vymýšlely různé ptákoviny. Jednou z našich oblíbených činností bylo vymýšlení parodií na známé písničky, jejichž texty nemám odvahu zveřejňovat. Chodily jsme strašit sousedy, o prázdninových nocích se navlékali do starých hadrů a hrály si na klekánice. A psí kusy vyvádíme i teď s tou nejmladší.

Jako jedináček bych doma, v naší vísce s nulovou možností aktivit, umřela nudou. Jsem ráda, že jsem vyrostla ve velké rodině, protože tam jsem se formovala. Díky tomu jsem tím, čím jsem. A jsem za to vděčná.

Se svými sestrami se často scházím i teď. Pořád jsme každá jiná, pořád máme každá svoje chyby, pořád jsou tu a tam mezi námi nějaké názorové neshody. Ale už se kvůli tomu nepereme, vypadalo by to blbě. Ale hlavně jsme už pochopily, že to k nám zkrátka patří. A docela už se těším na Vánoce, až se celé naše rodiny sejdou. Bude to rachot, ale bude to i legrace, jako vždy.

Pokud bych ovšem měla odpovědět na otázku, kolik chci dětí já... Pevně doufám, že nebude žádné. Alespoň zatím.

Dnešní téma zní: Jedináček, nebo velká rodina? Jste fanynkami velké, rozvětvené rodiny, nebo si doma hýčkáte jedináčka? Máte sourozence, nebo jste naopak vyrůstala sama? Přála jste si někdy bratra, sestru, které jste neměla, nebo jste chtěla být úplně sama a těšit se vyšší pozornosti rodičů? Jaké jsou výhody a nevýhody té které varianty?

Napište nám, zda jste děti plánovali, nebo jste je brali jako „boží dar“. Přispějte k dennímu tématu poutavými historkami spojenými s vašimi dětmi. Ať už máte jen jedno, nebo deset. Jako vždy, i dnes můžete psát na na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy, které samozřejmě můžete doplnit i fotkou, budeme v průběhu celého dne uveřejňovat. Dvě nejzajímavější a nejzábavnější historky opět oceníme.

Reklama