Vztahy

Mám strach o sestru - SOS

Začínám mít strach o svou mladší sestru.

 

Moje sestra před čtrnácti dny porodila chlapečka. Což o to, to je v pořádku. Ale. Žije s přítelem tak tři měsíce ve společné domácnosti. Chodí spolu jinak již 2,5 roku. Její přítel je na ní hodný, kdysi jsme se spolu vč. mého muže kamarádili (no můj manžel a sestry přítel jsou bratranci). Pak Petrovi (sestry přítel) něco přelétlo přes nos a začal nás nesnášet.

 

Naši rodiče jsou rozvedení a každý má svou rodinu. S naší mamkou vychází Petr v pohodě. No ono  když jdou ještě s mamky přítelem do hospody, a tam se opijou, tak si vlastně spolu rozumí. S mou starší sestrou si též rozumí. Pronajímá jim byt.

 

Problém je s taťkou. Lenča (sestra) s ním moc nekomunikuje. Dozvěděl se to, že je těhotná až jako poslední, kdy to věděli všichni kolem, a to ještě od někoho jinýho. Bála se mu to říct. To si spolu pak vysvětlili a bylo to v pořádku.

 

Začalo to vlastně před narozením prcka, kdy Lenču odvezli do porodnice na pozorování, jelikož jí porod vyvolávali. To že je v nemocnici, mi máma volala asi až druhý den a já to následující ráno řekla tátovi. Pak večer nám volal Petr s tím, že chce tel. č. na tátu, protože mu nebere telefon, tak jestli má správný a ať mu vyřídíme, že když nedokázal jít za Lenkou do nemocnice (opakuji věděl to až ten den ode mě), a je takovej, tak ať nepočítá s tím že někdy malýho uvidí. Prý se s tím někde chlubil, že bude mít vnoučka. Otázka je kde a komu se mohl chlubit, když nezná žádné naše známé nehledě na to, že se s tím nechlubil.

 

Dobrý, nechal to být. Druhý den zavolal Lenče a vše v pořádku.

 

Nyní je dva týdny po porodu. táta malýho ještě neviděl. Když byla v porodnici potom tak byl pryč, ale mluvili spolu po telefonu.

 

Včera jsme byli s manželem u táty na chatě a volal mu Petr, že mu někoho předá. Byla to Lenča, která se ho ptala, jak se má, kdy se přijde podívat a rozbrečela se, pak se přerušilo spojení.

 

Za chvíli volala znova. Vzala jsem to já, protože táta nemohl k telefonu chviličku. Opět Petr udělal výstup, poslal ho do jistých mezí, jakej je to ..... (ani to nemůžu napsat) no a mě taky, když jsem řekla, ať se zklidní.

 

Je mi tohle všechno divný. Proč je takovej. Samozřejmě podle hlasu měl zase napito. On je fajn, než si dá dvě tři piva a  více, což je často. Pak má takovéhle výstupy a vyhrožuje sebevraždami.

 

Nevím, co se tam u nich děje. Máma a starší sestra tvrdí, že je tam vše v pořádku. Jestli to dělá jen nám a tátovi. Nevím a bojím se o Lenču. Nechci, aby skončila nějak špatně. Chtěla bych jí nějak pomoc, ale nevím jak.

 

Dříve jsme spolu vycházeli velmi dobře. Nyní co jsem se svým mužem, tak se s námi přestal bavit a Lenča taky. Vlivem jeho. Zase jsme sice k sobě našli cestu, ale už to není ono. Mám ji moc ráda a nechci, aby se trápila.

 

Vím, že je to trochu nesrozumitelný, ale mám v sobě vztek a zároveň lítost nad tím, co se děje.

 

Mám to říct mámě, nebo si s ní zkusit promluvit. Bohužel mám pocit, že se bude říkat, že je vše ok. Taky když za ní půjdu, se tam nechci potkat s ním. Nebo zkusit přes nějakou její kamarádku?

 

Nevím opravdu nevím.

 

Děkuji Ifka

 


Rád bych poradil, ale ve vašich vztazích je mnoho neznámých veličin. Ale z vlastní zkušenosti ti mohu doporučit, příliš se nevměšovat. Nakonec se totiž velmi často stává, že ten, kdo se snaží do cizích vztahů zasahovat buď skutečně hodně pokazí, nebo se stane tím, kdo bude označen za viníka problémů, které se snažil řešit.

 

Prostě já bych tomu dal čas...

 

I vy, krom zážitků z letošní dovolené se můžete na nás obrátit se žádostí o radu.

Buď na redakce@zena-in.cz  nebo na sos@zena-in.cz

   
18.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [19] Rikina [*]

  To by mě zajímalo vědět, proč si spousta lidí myslí, že mají důvod, ne-li snad povinnost, pořád někomu kafrat do života, a to nejen příbuzným, ale kolikrát i jenom kolegům, nebo známým, a tak. Jako by neměli svejch starostí dost. Jako by muselo všechno být podle jejich světonázoru, a ne jinak. Dát sestře svatej klid a pokoj, navrhuju. Ať má dost času na mimčo, na manžela, uspořádat si nový způsob života s dítětem, a ne že jí tam poleze na návštěvu sto příbuznejch dávat dobré rady a řešit právě teď rodinné vztahy.

  superkarma: 0 18.07.2005, 14:34:16
 2. [18] Apo [*]

  No já bych se jim do života moc nepletla. V každém případě si to musí vyřešit sestra sama. Jen by bylo dobrý udržovat s ní kontakta(třeba až on nebude doma)aby věděla že v případě potřeby má někoho kdo jí pomůže.

  superkarma: 0 18.07.2005, 13:41:22
 3. avatar
  [17] Gabi [*]

  ifka: promiň, ale dohromady s tvými vysvětleními mi přijde, že je vám všem patnáct. Co takhle neřešit rodiče, ale budovat si své vztahy? Víš, jak se cítí ženská v šestinedělí ještě s prvním mimčem? Je to obrovský stres.

  superkarma: 0 18.07.2005, 12:56:39
 4. [16] tanecnice [*]

  je nevim jak vzit reakci tech co dokola pisou ze tento vzkaz je zmateny, tak je, holka vysvetlila proc, tak proc ji to stale opakovat, to se mi vubec nelibi;-( . A ja bych se drzela take stranou, nabidla bych pomoc s malinkym , a cekala, az si to segra trochu srovna sama v sobe a prijde sama si o tom promluvit .Tim, ze se trapis, nikomu nepomuzes , a tvuj tata je uz dospelej chlap, mel by se o sebe postarat sam, drzim palce a trpelivost

  superkarma: 0 18.07.2005, 12:56:04
 5. avatar
  [15] Markýza [*]

  ifka: nepleť se mezi ně, nechtěj nic napravovat, sestře dej najevo, že když bude potřebovat, může se na tebe obrátit, ale NIC NEŘEŠ - budeš ta špatná ty.
  Pokud mají 14denní miminko, musí se naučit s ním žít, celý život, na jaký byli doposud zvyklí, je naruby. Dej jim čas.
  Navštěvovat maminu s takhle malým dítětem je nesmysl - ty asi nemáš děti?, ono to chce všechno čas

  superkarma: 0 18.07.2005, 12:11:10
 6. [14] Jipa [*]

  Milá Ifko, nejhorší vůbec jsou dohady a domýšlení se jak a co kdo si myslí. Vis pak se problémy ještě ...Pokud chceš pomoct, zavolej sestře, nabídni hlídání , vyjeď s ...A prostě se při vhodné příležitost zeptej! ...Víš nikdo nejsme jasnovidní a konstrukce na zálkadě "faktů", které jsou vytržené ze souvislosti můžou udělat hodně škody. Jinak je hezké, že se zajímáš!

  superkarma: 0 18.07.2005, 12:07:33
 7. avatar
  [13] ifka [*]

  barb: No ona nechtěla, oni do toho vlítli a vzít si to nechtěla. Je jí 20.
  No my myslíme, že je to tím, že jsem si vzala toho mýho. Nikdy jsem nic se sestry přítelem neměla a ani bych mít nemohla. fuj. Podle toho mého byl prý do mě zamilovaný a když jsem potkala zdeňka(toho mýho), tak to začalo. Nechápu to. Taky jsem se to dozvěděla až daleko potom. Ségra o tom neví. S tím mým jsme spolu dva roky. z toho manželé rok. Vůbec nevím kde na to přišel, přitom jsme předtím všichni spolu chodili na výlety na pivko a tak a vše bylo o.k.
  Gabi: On mi táta volal ať ten telefon vezmu. Jelikož tam bylo číslo, které nemá uložené v telefonu.

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:50:26
 8. avatar
  [11] Gabi [*]


  V žádném případě do toho nezasahuj, nikdy neber cizí telefony a nic nevyřizuj. Jsou všichni dospělí, tak ať si to mezi sebou vyřídí.
  Upřímně řečeno, já v porodnici nijak nevítala návštěvy příbuzných a jezdit "ukazovat" děti mi přijde divné, co to je 2 týdny od porodu.

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:36:16
 9. avatar
  [9] ifka [*]

  Omlouvám se vše,chápu, že je to nesrozumitelný. Psala jsem to a jak sem se zas rozčílila, tak mozek myslel napřed než ruce při psaní. Jde o to, že ten její dělá v rodině rozbroje aniž by o tom věděla a když to zjistila tak jí ještě schválně poštvává proti mě a našemu tátovi. A já se obávám, že u nich doma není něco vpořádku a ona se bojí si toho jejího poštvat proti sobě,aby nezůstala sama.
  Nikusa: Táta by malýho chtěl vidět. a je na něm vidět, že to co se děje ho moc mrzí.ale on a ségra jsem oba paličatí.Lenka se bojí zavolat a táta taky stávkuje. hlavní důvod, nechce potkat tam toho ma..ra.

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:21:40
 10. avatar
  [8] Nikusa [*]

  Je to dost nesrozumitelný, ale chci jen napsat, že můj táta neviděl ještě svoji vnučku (moje dcera bude mít už 3roky)a vnuka(19) neviděl taky pár let.No je to smutný,ale co nadělám.

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:11:46
 11. avatar
  [6] Žábina [*]

  souhlasím s tím co píše gerda
  jen z článku se nedá soudit, ale řekla bych, že Petr má dost problémů sám se sebou, proto kope okolo sebe...píšeš že holduje alkoholu, možná si připadá kvůli něčemu méněcenný a tímhle to přebíjí
  uvidíš jak se věci budou dále vyvíjet, zatím bych nezasahovala

  superkarma: 0 18.07.2005, 10:49:48
 12. avatar
  [3] gerda [*]

  já bych se do toho nemíchala a zůstala stranou. Teď jsi přece tetička a můžeš se přece za synovcem kdykoliv stavovat, to ti nikdo nezakázal. Jestli je švagr divný, s tím ty nic nenaděláš. Každý je nějaký, ty s ním nežiješ a pokud si sestra vyloženě nestěžuje, tak to neřeš. Nejtěžší na světě jsou mezilidské vztahy, někdy ani sebelepší vůle nestačí, když není oboustranná. Jdi normálně na předem ohlášenou návštěvu, tvař se normálně, dělej, jako by nic, nevyzvídej a na druhé straně sestře dej najevo, že jsi kdykoliv ochotná vyslechnout její starosti. Nedělej si problémy dopředu, nech situaci vyvinout. Příchod miminka do domácnosti dovede udělat revoluci, tak se s tím prostě partner tvé sestry možná jenom neumí vypořádat a z toho to podivné chování. Chce to čas.

  superkarma: 0 18.07.2005, 10:35:40
 13. avatar
  [1] Kekka [*]

  Vztahy a z toho plynoucí nedorozumění v rodině - to je velice křehká a ošemetná věc. Nemůžeš čekat, že ti někdo poradí správně, protože nikdo z nás nezná pravý stav věcí. Vždy je ale dobré si s každým otevřeně promluvit. Někomu to dělá potíže, ale zkus to, mně se to osvědčilo.

  superkarma: 0 18.07.2005, 10:29:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme