Mám strach i z malých romských dětí. U nás to praktikovali velice promyšleně. Malé děti kolem tří až pěti let přišli k dospělým a začali: „Paní, dejte mi korunku na jídlo," nebo chtěly bonbon, žvýkačku, taky cigaretu. A když jste jim nic nedali, tak do vás začali kopat a plivat na vás. Když jste se po nich ohnali, v tu chvíli se vyřítila banda dospělých Cikánů - pardon Romů - a začali vám nadávat, co bijete jejich děti, že jste rasista a nadávky nebraly konce. Nakonec to skončilo, že vás zmlátili a okradli o všechno, co jste měli u sebe.

Takhle to podobně praktikovali i u základní školy, kde okrádali děti o oblečení, svačiny. Nutili je nosit z domova peníze, jinak že je podříznou i jejich rodinu a řekli přesně, kde dítě bydlí. Ani udání na policii nepomohlo, protože to byly děti. Proto já se těmto spoluobčanům jakékoli věkové kategorie vyhýbám velkým obloukem. Ale také jsem měla otřesný zážitek v metru, kde skini kopali do mladého Roma, slušně oblečeného.

Křičel o pomoc a lidi jen otáčeli hlavu někam jinam. Samozřejmě že mu nikdo nepomohl. Já stála se dvěma malými brečícími dětmi v patřičné vzdálenosti a měli jsme strach, aby se nám něco nestalo. Můžou vypadat slušně, můžou mít slušné vystupování, a když se otočíte, máte kudlu v zádech, nebo taky ne. I když mezi bílými jsou někdy ještě horší. A teď si vyberte!

blesksoft


Ano, ta poslední věta je myslím směrodatná. Mezi bílými jsou někdy i horší. Zatímco Romové ukradnou peněženku, někdo vytuneluje celý podnik. Ale opět to nejde nějakým způsobem generalizovat, vaše zážitky jsou na to dost otřesné.

Napíšete mi také, co se vám stalo? Redakce@zena-in.cz

Reklama