čtenářka s nicke Pajda nemá strach z vodníků, ale z aktivistů, kteří by si ji prý mohli splést s velrybou a odtáhnout zpět do moře. Takhle vtipně a s nadhledem se na dnešní téma dívá Pajda a vy se určitě pobavíte

Sama se nahoře bez moc neopaluji. Pokud to jenom trošku jde, sundávám ramínka, ale celý vrchní díl ne. Přece jen už jsem „paní v letech“ a asi to chce nejen odvahu, ale i soudnost. A vzhledem k mé postavě mám strach, aby mě po sundání plavek neodtáhli zelení aktivisté zpátky do moře v domnění, že na pláži uvázla vzácná bílá velryba...malinkých kalhotek by si jednak nemuseli všimnout, jednak je otázka, jestli takový aktivista někdy viděl celou velrybu.

Krásný zážitek ale máme z dovolené. V Bulharsku, odkud jsme se v sobotu vrátili, se totiž opalování nahoře bez toleruje ve většině resortů, ale je na každém, jak se rozhodne Zrovna v naší části pláže to úplně běžné nebylo. I když tam občas prošlo něco připomínajícího bohyni a téměř úplně bez plavek, nepočítám-li malilinkatá tanga (jak údajně říkají Maďaři „tri niti v riti“), tak zbytek populace měl spíš brnění. Vesměs to totiž byly ruské babičky, hlídající vnuky skotačícím rodičům, nebo pečlivě zahalené Němky, hlídající jedna druhou.

Výjimkou bylo pár Češek, které to občas přece jen zkusily. A jedna z nich měla dobrý systém: pokud koutkem oka zahlédla, že se někdo blíží a připadá jí povědomý, okamžitě si na své vršky od Maggi přitiskla obě ruce. A pokud dotyčný přišel blíž, a ona ho opravdu znala, tak vypískla, pustila to, co chtěla zakrýt a začala strašně zuřivě a zmateně hledat vrchní díl plavek všude kolem sebe.

Trvalo mi dva dny, než mi došlo, proč syn chodí pro zmrzlinu k tomu vzdálenějšímu stánku. A na můj dotaz, co na tom, sakra, vidí, když byl teď 14 dní s přítelkyní, mi odpověděl:“Na té holce nic, ale ona tak krásně vyšiluje, že mám pak na celý den dobrou náladu...“

Inu, není nad to se hned ráno zasmát.

Pajda

Milá Pajdo, díky za pěkné příhody a názor na dnešní téma

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama