Domácnost

Mám splněný svůj sen - pracuji tam, kde jsem chtěla

 

Jako dítě na základní škole jsem byla děsná, rodiče to se mnou neměli lehké. Byla jsem samá ruka samá noha a hlavně stále v nějakém průšvihu. Byla jsem pro každou špatnost.


Když jsem si v devítce měla vybrat, co půjdu studovat, bylo to velmi těžké, a tak rozhodli rodiče za mě - dnes už vím, že to bylo správné rozhodnutí, ale v té době se mi to vůbec nelíbilo, ale nedalo se nic dělat. Začala jsem studovat školu Cestovního ruchu v Krnově.


Rodiče to odhadli dobře, od mala jsem byla s tátou na horách, prošla jsem několika skautskými oddíly ,takže měli pocit, že je to ta správná škola.


Opravdu mě tato škola bavila - tvoření zájezdů, itineráře, zeměpis, dějiny umění....
Můj velký sen bylo po škole jít pracovat do cestovní kanceláře, ale s přibývajícím věkem mě můj sen opouštěl a já si uvědomila, že nemám žádného známěho člověka, který by mi v tomto pomohl. Prošla jsem tolika konkurzy a naoko vyhrála a postoupila do dalšího kola, i když už dávno před konkurzem bylo místo obsazeno.


Vzhledem k mé trpělivosti jsem při nalezení inzerátu do cestovní kanceláře zareagovala a po velmi dlouhé době se mi z jedné cestovní agentury ozvali. Byla jsem na pohovoru v Praze a pak ještě v Ostravě a pak mi volali, že mě berou.


Byl to ten nejdramatičtější okamžik v mém životě, konečně pracuji v oboru, který jsem 5 let studovala. Je to úžasný pocit.
Toto místo mám od 1/9/05, ale každé ráno se probouzím a sama sebe se ptám, jestli to nebyl sen s happy endem.


ALE NENÍ TO SEN, JE TO SKUTEČNOST A JÁ JSEM VELMI ŠŤASTNÁ, ŽE MI TO KONEČNĚ VYŠLO.


Přeji pěkný den.
Verča


Milá Verčo, díky za příspěvek. Buďte šťastná v nové práci. Ať vám vše vychází, ať máte pořád dobrou náladu jako při prvním nadšení. Přejem vám mnoho úspěchů a zážitků

redakce@zena-in.cz

Milé čtenářky, napište nám i vy, co jste si ve svém životě opravdu přály a vyšlo/nevyšlo to.

   
12.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Kekka [*]

  Já jsem momentálně ze své práce tak nasr...., že ti můžu jen závidět.

  superkarma: 0 12.10.2005, 17:18:48
 2. [10] Matelka [*]

  Abych byla spokojená v zaměstnání, musela bych dělat testovače postelí nebo ochutnávače čokolády, jinak Verče její nadšení závidím.

  superkarma: 0 12.10.2005, 16:37:35
 3. [9] a.... [*]

  ať te ta práce nezklame-ono příliš očekávání a počátečního nadšení je poněkud kontraproduktivní o to horší je vysřízlivění-když zjistíš, že mezilidské vztahy na pracovišti jsou nic moc , dovíš se o pár podrazech...

  superkarma: 0 12.10.2005, 13:31:40
 4. avatar
  [8] Amálie [*]

  kdysi jsem taky pracovala v CK, přijali mě okamžitě, nástup 2.den, mno moc mě to nebavilo, málo peněz za moc přesčasů, hlavně v sezoně, vedení na

  dobře, že jsem uvolnila odchodem do podnikání místo pro takovou, jako je Verča (ikdyž jsem dělala organizaci zájezdů v zázemí, nikoli prodej)

  superkarma: 0 12.10.2005, 13:24:20
 5. avatar
  [7] Maši [*]

  Joko by jsi psala o mě, milá Verčo.Taky jsem vystudovala cestovní ruch,potom i vyšší odbornou, dlouho pracovala po různých kancelářích, až jednou vyhrála konkurz do CK a pochopila, že jenom tahle práce mě může v životě stoprocentně bavit.Ted jsem v cestovce už pátým rokem, maximálně spokojená, až mám někdy strach o tom mluvit, abych to nezakřikla.Tak přeju hodně spokojených let.Není nad to se ráno probouzet s vědomím, že se do práce hrozně těšíš.

  superkarma: 0 12.10.2005, 13:05:12
 6. [6] apina [*]

  NO TAK TO GRATULUJI! Takhle by to měl mít každý. Kdyby každý dělal svou práci rád a vážil si jí tak by jsme nevyděli navrlé prodavačky, úřednice.....

  superkarma: 0 12.10.2005, 12:39:15
 7. avatar
  [5] zrza [*]

  Přeju ti, ať ti to velké nadšení vydrží .

  superkarma: 0 12.10.2005, 12:25:58
 8. [4] EvaH [*]

  Tak to je, Verčo, bezva, že se ti podařilo dostat se tam kam jsi chtěla. Ale je vidět, že na sobě budeš muset ještě hodně pracovat.....Držím palečky!!!

  superkarma: 0 12.10.2005, 12:15:01
 9. avatar
  [3] mufly [*]

  NO Verčo gratuluji.o)
  jen ty chyby...

  superkarma: 0 12.10.2005, 12:08:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme