Bulvár

Mám sousedy zlatíčka

A máme tu zase jeden optimistický sousedský příspěvek. Je od čtenářky s nickem Kočička a my jí moc děkujeme. Přečtěte si, jaké to je bydlet ve dvojdomku

Milá redakce a žínky inky, četla jsem tu spoustu nepříjemných starostí se sousedy a tak bych vás ráda potěšila, že ne vše je černé.

Když mě před před třemi a půl lety požádal můj současný manžel o ruku, bylo nám jasné, že společné bydlení s tchýní nepřipadá v úvahu ani z jedné strany. U nás je to malé a u nich neustále dusno. Tak jsme se jali do schánění nemovitostí vhodných místem a hlavně finančně. Nechtěli jsme se bezhlavě zadlužit třemi a více miliony, pro sice zařízené bydlení, ale bez koruny v kapse nám to přišlo šílené. Už jsme si mysleli, že budeme rádi, když budeme mít místo na ubytovně, jesti se uvolní.

Všechno bylo buď 3 miliony + pozemek a stavět, nebo 3 + ještě opravy, nebo plesnivé, či vesnice bez ničeho často i bez lidí. Až jsme narazili na malý byt 2+1 na vesnici s garáží a nedalekým pozemkem a málem se roztočilo kolo k zařizování bytečku.

Když se nám ozvali z televize a vybrali si nás pro pořad přes nový práh, tam nám nabídli i jeden domeček co jsme viděli na netu,ale přišel nám neudržovaný. Ale potom, co jsme ho prošli, i s panem makléřem, a následně i s manželem a tchánem, byla to láska na první pohled. Domek byl pod dva miliony, byl ve fázi nutné celkové rekonstrukce, takže ho opravujeme dodnes a při našich příjmech a naší zručnosti ještě několik let budeme. Ale i přes různé peripetie s realitkou a opravami je to velmi krásné místo na život. A teď se dostanu k sousedům. KONEČNĚ:-)

Je to spojený dvojdomek se sousedy zdí a přestože jsme v noci kolikrát vymlacovali podlahy i do půlnoci, či vrtali vodu apod....sousedi nám nikdy nevyhubovali, naopak nám fandili v opravách a radili. A pan soused naproti to je hotové zlato.

Od jisté doby o nás sousedi vědí všechno.... ucpalo se nám čerpadlo v žumpě, na vodárně nikdo nebral telefon, nám ty šplašky natekly už do sklepa, v tom si nás všiml soused naproti. Než jsme se na sebe s manželem vůbec koukli, stál nad naší žumpou s čerpadlem, manžela honil s hadicema do jeho žumpy, do pěti minut tam byl i soused od naší pravice, co akorát dojel z práce.

Do noci jsme tam debatovali nad naší žumpou a prasklým čerpadlem. Takže před sousedy nemáme už žádné tajemství, vědí o nás naprosto všechno..............A další příklad.

Potřebovala jsem jet s naším synkem na plavání a zjistila jsem, že mám na autě píchlou gumu. Než jsem dovolala s manželem, už mi asistoval soused, šla jsem hledat hever do sklepa, a než jsem se vrátila už si donesl svůj a vyměnil mi rezervu.

A jejich paní jsou taky zlatíčka, poradí s malým, rozdělí se o buchty, kytky a dobré rady...I když je pro mě život na vesnici o dost komplikovanější než v pohodlí města, neměnila bych. A velmi jim děkuji za jejich pomoc, toleranci a péči. A přála bych všem, aby mohli mít takové vztahy.

Kočička

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Bydlet ve dvojdomku by se asi většina z nás bála. Tam mít špatné sousedy, to by bylo opravdu peklo. Ale vy jste měli štěstí a my vám to moc přejeme.

Jaké máte sousedy vy, milé ženy-in? Ještě některá z vás napíše?

redakce@zena-in.cz

 

   
04.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] Anai [*]

  Proč bála? To by se museli bát všichni obyvatelé všech činžáků Sml30

  superkarma: 0 04.05.2010, 15:36:52
 2. avatar
  [4] átéčko [*]

  My ostatní jen závidímeSml31

  superkarma: 0 04.05.2010, 15:36:49
 3. avatar
  [3] enka1 [*]

  A pak,že nejsouSml16

  superkarma: 0 04.05.2010, 15:15:28
 4. [2] Goldenhair [*]

  super, hlavně aby se sousedi neodstěhovali a neprodali baráčky nějakým morousůmSml32

  superkarma: 0 04.05.2010, 15:07:31
 5. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml67 výjimka potvrzuje pravidlo, máte štěstí fakt, Sml67 na dobré sousedy Sml67

  superkarma: 0 04.05.2010, 15:02:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme